header image
    Twitter yüklenirken lütfen bekleyiniz Osman Sınav Fan Twitter
Son Güncel Duyuruları Osman Sınav Twitter'dan Takip Edebilirsiniz!
7000'i aşkın Osman Sınav Fan Hayranları arasına katılmak için Tıklayınız!
Osman Sınav Fan Hayranları Facebook Sayfası için Tıklayınız!

Usta Yapımcı-Yönetmen Osman Sınav’ın yeni dizisi Kılıç Günü tanıtımları büyük yankı uyandırmaya devam ediyor. Sabah Gazetesi yazarlarından Yüksel Aytuğu “Kılıçlar Çarpışacak” adlı yazısı…

Bazı diziler daha ekrana gelmeden tutuyor. Nereden mi anlıyorum? Sanal alemdeki yansımalarından. Yeni sezonda ekrana gelmesi planlanan diziler arasında fragmanı internette en fazla tık’lanan dizilerden biri de çok yakında atv ekranında görücüye çıkacak olan “Kılıç Günü” adlı dizi. Dizinin fragmanlarını çok başarılı buldum. O 15 saniyelik bölümlerde bile müthiş “oyunculuk patlamaları” yaşanıyor. İnsanda gerçekten de merak uyandırıyor. Zaten içinde Osman Sınav ismi geçip de, konuşulmayan, konuşturmayan bir dizi hatırlamıyorum. Kısa süre içinde Reyting Hazretleri’nin keskin kılıcına kurban gidenler de dahil olmak üzere Osman Sınav’ın yankı bulmayan dizisi yok. Baksanıza, TRT’yi bile dizi kulvarında tek başına “Sakarya Fırat” ile sırtlayıp, götürüyor. Belli ki “Kılıç Günü” için de ince elemiş, sık dokumuş, kafa patlatmış. ter akıtmış. “Kılıç Günü” bir aşk ve intikam öyküsü. Osman Sınav bunu tanıtımlara “Bir Musa ve Firavun hikayesi” olarak yansıtmış ve bildik öykünün o vurucu sözüyle bağlamış: “O gün ilk taşı en günahsız olanınız atsın…”

kilic_gunu_dizi_afis

Başlıca rolleri Tansel Öngel, Nur Erkul, Melike Güner, Ertan Saban, Yurdaer Okur ve Ali Atay gibi yüzleri eskimemiş ama oyunculuk güçleri “TSE onaylı” oyuncular paylaşıyor. Dizi; 30′lu yaşlarındaki Ali Kılıç’ın kızını kucağına aldığı gün, 90 günlük ömrü kaldığını öğrenmesiyle başlıyor. Üstelik unutmaya, yok saymaya çalıştığı bir eski hesap, tam da o gün beklenmedik bir şekilde yeniden karşısına çıkıyor. İçimde bir his, Osman Sınav’ın kılıcının bu kez de Reyting Hazretleri’nin kılıcına üstün geleceğini söylüyor.

Etiketler: , , , , , , , , , ,

Bu Yazıyı Okuyanlar Bunlarıda Okudular