header image
10 Haziran 2012 Sinema 0 Yorum var
    Twitter yüklenirken lütfen bekleyiniz Osman Sınav Fan Twitter
Son Güncel Duyuruları Osman Sınav Twitter'dan Takip Edebilirsiniz!
7000'i aşkın Osman Sınav Fan Hayranları arasına katılmak için Tıklayınız!
Osman Sınav Fan Hayranları Facebook Sayfası için Tıklayınız!

Türkiye’nin birçok sevilen oyuncusu, Osman Sınav’ın yeni filmi Uzun Hikayede farklı rollerde izleyiciyi şaşırtmaya hazırlanıyor! Çekimleri Kütahya, Adapazarı, Altınoluk, Bursa gibi farklı bölgelerde devam eden “Uzun Hikaye”de, istasyon şefi olarak üniformaları ve şapkalarıyla kamera karşısına geçen isimler ise; Güven Kıraç, Mustafa Üstündağ ve Ufuk Karaali oldu.

1940’lı yıllardan 1970’lerin sonuna uzanan öyküsüyle Uzun Hikaye, uzayıp giden demiryollarında kasaba kasaba gezen Bulgaryalı Ali ve ailesinin kimi zaman hüzünlü, kimi zaman neşeli ve coşkulu, kimi zamansa heyecanlı ve romantizm yüklü hayatını anlatıyor. Trenlerin ve istasyonların ayrı bir anlam taşıdığı “Uzun Hikaye”nin geniş ve usta oyuncu kadrosunda, istasyon şeflerini canlandıran Güven Kıraç, Mustafa Üstündağ ve Ufuk Karaali çekimlerini tamamladılar.

uzun_hikaye_guven_kirac_1

Osman Sınav ile Kenan İmirzalıoğlu’nun 10 yıla yakın zamandır hayata geçirmek istedikleri Uzun Hikaye; edebiyat dünyasının çok özel ve usta isimlerinden Mustafa Kutlu’nun aynı adlı eserinden, son yılların öne çıkan önemli senaristlerinden Yiğit Güralp tarafından senaryolaştırıldı.

uzun_hikaye_mustafa_ustundag_3

Oldukça geniş bir oyuncu kadrosuna sahip olan “Uzun Hikaye”; projeyi onurlandıran usta oyuncular Altan Erkekli, Güven Kıraç, Zafer Algöz, Cihat Tamer, Mahir Günşıray, Mustafa Alabora, Şener Kökkaya, Osman Alkas, Cengiz Bozkurt, Mustafa Üstündağ, Erkan Avcı, İsmail Hakkı Ürün, Bora Koçak, Ferdi Kurtuldu, Melih Çardak ve Ufuk Karaali ile de büyük yankı uyandıracak. Filmde bu usta isimlere, yine son dönem Türk sineması ve televizyonlarının genç ve başarılı oyuncuları Tuğçe Kazaz, Ushan Çakır, Damla Sönmez, Taner Ölmez, Batuhan Karacakaya, Elif Atakan, Buğra Bahadırlı, Başak Kasacı, Taha Yusuf Tan, Fatima Betül Cordal ve daha birçok sürpriz isim eşlik ediyor.

uzun_hikaye_ufuk_karaali_2

Yapımcılığını Osman Sınav’a ait Sinegraf’ın, dağıtımını UIP’nin üstlendiği Uzun Hikaye; hikayesi, oyuncu kadrosu, müzikleri ve senaryosu ile gelecek sezonun en çok konuşulan filmlerinden biri olmaya aday…

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Bu Yazıyı Okuyanlar Bunlarıda Okudular