header image
10 Haziran 2012 Sinema 0 Yorum var
    Twitter yüklenirken lütfen bekleyiniz Osman Sınav Fan Twitter
Son Güncel Duyuruları Osman Sınav Twitter'dan Takip Edebilirsiniz!
7000'i aşkın Osman Sınav Fan Hayranları arasına katılmak için Tıklayınız!
Osman Sınav Fan Hayranları Facebook Sayfası için Tıklayınız!

Türkiye’nin birçok önemli ismini oyuncu kadrosunda ağırlayan “Uzun Hikaye”de; sevilen oyuncu Mahir Günşiray savcı rolüyle, “Sakarya Fırat” dizisinin kadrosunda da yer alan, Altın Portakal ödüllü genç oyuncu Erkan Avcı ise, savcının İstanbul’dan gelen ayyaş yeğeni “Selami” olarak kamera karşısına geçti!

Osman Sınav’ın, Altan Erkekli, Güven Kıraç, Cihat Tamer, Mustafa Alabora, Cengiz Bozkurt, Mustafa Üstündağ, Ufuk Karaali gibi birçok usta oyuncuyu konuk eden yeni filmi “Uzun Hikaye”de Mahir Günşiray ve Erkan Avcı da rol aldı. Aile içinde despot bir baba, görevli olduğu kasabada ise hukukla kurduğu baskı sayesinde saygınlık görmeye alışkın “savcı” rolünde Mahir Günşiray; senaryoda iç içe yer alan mizah ve drama unsurlarını, izleyicide iz bırakacak harika bir performansla yorumluyor.

uzun_hikaye_mahir_gunsiray_4

Son dönemde rol aldığı birçok sinema filminde dikkat çeken, 48. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülüne layık görülen genç oyuncu Erkan Avcı ise; savcının İstanbul’dan gelen ayyaş yeğeni “Selami” rolünde. Osman Sınav; üç sezondur, yapımcılığını üstlendiği “Sakarya Fırat” dizisinde rol alan Avcı’nın oyunculuğunu çok beğendiğini dile getirirken, genç oyuncuya beyazperde de şans vererek oyunculuğuna duyduğu güveni ortaya koyuyor.

uzun_hikaye_mahir_gunsiray_8

Osman Sınav ile Kenan İmirzalıoğlu’nun 10 yıla yakın zamandır hayata geçirmek istedikleri “Uzun Hikaye”; 1940’lı yıllardan 1970’lerin sonuna uzanan, kimi zaman hüzünlü, kimi zaman neşeli ve coşkulu, kimi zamansa heyecanlı ve romantizm yüklü öyküsüyle sezonun beklenen filmleri arasındaki yerini şimdiden aldı. “Uzun Hikaye”, edebiyat dünyasının çok özel ve usta isimlerinden Mustafa Kutlu’nun aynı adlı eserinden, son yılların öne çıkan önemli senaristlerinden Yiğit Güralp tarafından senaryolaştırıldı.

uzun_hikaye_erkan_avci_1

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Bu Yazıyı Okuyanlar Bunlarıda Okudular