header image
29 Mart 2012 Sinema 0 Yorum var
    Twitter yüklenirken lütfen bekleyiniz Osman Sınav Fan Twitter
Son Güncel Duyuruları Osman Sınav Twitter'dan Takip Edebilirsiniz!
7000'i aşkın Osman Sınav Fan Hayranları arasına katılmak için Tıklayınız!
Osman Sınav Fan Hayranları Facebook Sayfası için Tıklayınız!

Osman Sınav ve Kenan İmirzalıoğlu’nun uzun bir aranın ardından bir araya geldikleri yepyeni sinema filmi “Uzun Hikaye”nin çekimleri İstanbul dışında başladı… 1940’lı yıllardan 1970’lerin sonuna uzanan öyküsü ile kimi zaman hüzünlü, kimi zaman neşeli ve coşkulu, kimi zamansa heyecanlı ve romantizm yüklü “Uzun Hikaye”nin yönetmenliğini usta yönetmen Osman Sınav üstleniyor. Filmin senaryosu ise son yılların ön plana çıkan önemli senaristlerinden Yiğit Güralp’e ait. Film; senaristinin tanımıyla; “uzayıp giden demiryollarında, kasaba kasaba dolaşarak geçen ömürleri boyunca, “Sen nerelisin” diye sorulduğunda “Sevda köylüyüm” diye yanıtlayan çok ama çok iyi insanların; ölümsüz aşklarını, adalet, doğruluk ve eşitlik üzerine bir yaşam kurma mücadelelerini” anlatıyor.

uzun_hikaye_19_12_2012_osman_sinav

Osman Sınav ve Kenan İmirzalıoğlu’nun 10 yıla yakın zamandır hayata geçirmek istedikleri, Mustafa Kutlu’nun ölümsüz eserinden uyarlanan “Uzun Hikaye”de İmirzalıoğlu; alışılmışın dışında bir rolle, yuvasına son derece düşkün, hayata daima kocaman ve aydınlık bir gülümsemeyle bakan, onurlu ve aşık bir aile babası olarak seyirci karşısına çıkacak.

Oldukça geniş bir oyuncu kadrosuna sahip olan “Uzun Hikaye”; projeyi onurlandıran usta oyuncular Altan Erkekli, Güven Kıraç, Zafer Algöz, Cihat Tamer, Mahir Günşıray, Kürşat Alnıaçık, Şener Kökkaya, Osman Alkaş, Cengiz Bozkurt, Mustafa Üstündağ, Erkan Avcı, İsmail Hakkı Ürün, Bora Koçak, Ferdi Kurtuldu ve Ufuk Karaali ile büyük yankı uyandıracak. Çekimleri başlayan filmde, bu usta isimlere, yine son dönem Türk sineması ve televizyonlarının genç ve başarılı oyuncuları Tuğçe Kazaz, Ushan Çakır, Damla Sönmez, Taner Ölmez, Batuhan Karacakaya, Elif Atakan, Buğra Bahadırlı, Başak Kasacı, Taha Yahya Tan, Fatima Betül Cordal ve daha birçok sürpriz isim eşlik edecek.

uzun_hikaye_filmi_1

Mekan, kostüm ve oyuncular için 6 aya yakın bir ön hazırlık çalışması yapılan filmin çekimleri, İstanbul dışında 6 ayrı kasaba ve istasyonda gerçekleşecek. “Uzun Hikaye”nin ekibi, çekimlerin başlamasıyla 2 aylık zorlu ve yoğun bir çalışma sürecine girmiş oldu.

Yapımcılığını Osman Sınav’a ait olan Sinegraf’ın, dağıtımını UIP’nin gerçekleştireceği; hikayesi, oyuncu kadrosu, müzikleri ve senaryosu ile gelecek sezonun en çok konuşulan filmlerinden biri olacak olan “Uzun Hikaye” 19 Ekim 2012 tarihinde tüm sinemalarda seyircileriyle buluşacak…

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , ,

Bu Yazıyı Okuyanlar Bunlarıda Okudular