header image
13 Ekim 2012 Sinema 0 Yorum var
    Twitter yüklenirken lütfen bekleyiniz Osman Sınav Fan Twitter
Son Güncel Duyuruları Osman Sınav Twitter'dan Takip Edebilirsiniz!
7000'i aşkın Osman Sınav Fan Hayranları arasına katılmak için Tıklayınız!
Osman Sınav Fan Hayranları Facebook Sayfası için Tıklayınız!

Uzun Hikaye” filminin, Ulaş Özdemir tarafından hazırlanan Orijinal Film Müziği albümü yayınlandı. Yönetmenliğini Osman Sınav‘ın yaptığı, senayosu Yiğit Güralp tarafından yazılan, Mustafa Kutlu’nun aynı adlı eserinden uyarlanan ve Kenan İmirzalıoğlu, Tuğçe Kazaz, Ushan Çakır, Altan Erkekli, Güven Kıraç, Zafer Algöz, Cihat Tamer, Mahir Günşıray, Mustafa Alabora gibi pek çok usta ismin oynadığı “Uzun Hikâye” filmi, 1960’lardan 1970′lerin sonuna kadar uzayıp giden demir yolları boyunca kasaba kasaba süren, kimi zaman hüzünlü ve iç burkan, kimi zaman neşeli ve coşkulu, kimi zamansa heyecanlı ve romantizm yüklü bir macerayı anlatıyor…

Filmin Ulaş Özdemir tarafından hazırlanan müzikleri, filmin atmosferine uygun olarak yazılmış ve geniş bir orkestra tarafından icra edilen eserlerden oluşuyor. Klarinet ve mızıka gibi çalgıların öne çıktığı müzikler, Özdemir’in daha evvel hazırladığı film, dizi ve belgesel müziklerinde olduğu gibi, yaşadığı coğrafyanın müzik kültürlerine göndermeler içeren bir üsluba sahip.

uzun_hikaye_muzik_albumu_1

Filmde ve albümde yer alan tek sözlü eser “Ah Bu Gönül Şarkıları” ise Oya İşboğa tarafından seslendiriliyor. 2004 yılında, yine Mustafa Kutlu tarafından yazılan ve Osman Sınav tarafından çekilen “Kapıları Açmak” dizinin müziklerini hazırlayan Ulaş Özdemir, yine Oya İşboğa ile çalışmış, dizide İşboğa’nın yorumladığı gazeller, uzun yıllar hafızalardan silinmemişti.

uzun_hikaye_muzik_albumu_2

Albümde Yer Alan Eserler:

1. Uzun Hikâye – Jenerik

2. Ayrılık 1

3. Ah Bu Gönül Şarkıları (Solist: Oya İşboğa)

4. Mutlu Aile

5. İlk Aşk

6. Sancı

7. Acı

8. Hayat

9. Manto

10. Gitme Zamanı

11. Baba ve Oğul

12. Ayrılık 2

13. Masal

14. Son Aşk

15. Bekleyiş

16. Bilal Oğlan

17. Uzun Hikâye – Fragman

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Bu Yazıyı Okuyanlar Bunlarıda Okudular