header image
22 Mart 2012 Sinema 0 Yorum var
    Twitter yüklenirken lütfen bekleyiniz Osman Sınav Fan Twitter
Son Güncel Duyuruları Osman Sınav Twitter'dan Takip Edebilirsiniz!
7000'i aşkın Osman Sınav Fan Hayranları arasına katılmak için Tıklayınız!
Osman Sınav Fan Hayranları Facebook Sayfası için Tıklayınız!

Yönetmenliğini Osman Sınav‘ın yaptığı Kenan İmirzalıoğlu, Tuğçe Kazaz, Ushan Çakır ve Damla Sönmez’in baş rollerini oynadığı ‘Uzun Hikaye‘ adlı sinema filminin çekimlerinin bir bölümü Kütahya’nın Tavşanlı İlçesi’nde yapıldı.
Tavşanlı’ya bağlı Demirli Köyü’ne gelen ‘Uzun Hikaye’ filminin ekibi, buradaki tren istasyonunda 2 gün süreyle çekim gerçekleştirdi. Buharlı lokomotifin de kullandığı çekimlerde Kenan İmirzalıoğlu, Tuğçe Kazaz, Ushan Çakır ve Damla Sönmez’in yanısıra Tavşanlı Tiyatrocular Derneği’nin 20 tiyatro Oyuncusu da görev aldı. Film setinde ise yaklaşık 70 kişinin görev yaptığı belirtildi. Tavşanlı’daki çekimler bu hafta tamamlanacak.

uzun-hikaye-filmi-ekibi-tavsanli-da

Köy sakinlerinin başta Kenan İmirzalıoğlu ve Tuğçe Kazaz olmak üzere sanatçılara yoğun ilgi gösterdi. Sanatçılar da köydeki gençlerle bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

Yazar Mustafa Kutlu’nun aynı adlı romanından uyarlanan ‘Uzun Hikaye’ adlı filmde, Bulgaristan’dan Türkiye’ye göç eden bir gençle, sevdiği kızın, aile baskısından kaçarak trenle bir Anadolu kasabasına kaçması ve sonrasında gelişen olaylar konu ediliyor. 19 Ekim 2012 tarihinde vizyona girmesi planlanan filmin Tavşanlı’daki çekimlerinin tamamlandığı, ekibin yeni çekimler için Sakarya, Balıkesir’in Ayvalık ilçesi ile Edremit ilçesine bağlı Altınoluk beldesinde devam edilecek.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Bu Yazıyı Okuyanlar Bunlarıda Okudular