header image
16 Ekim 2012 Sinema 0 Yorum var
    Twitter yüklenirken lütfen bekleyiniz Osman Sınav Fan Twitter
Son Güncel Duyuruları Osman Sınav Twitter'dan Takip Edebilirsiniz!
7000'i aşkın Osman Sınav Fan Hayranları arasına katılmak için Tıklayınız!
Osman Sınav Fan Hayranları Facebook Sayfası için Tıklayınız!

Osman Sınav‘ın yaklaşık 10 yılın ardından hayata geçirdiği, Kenan İmirzalıoğlu ve Tuğçe Kazaz’ın başrollerini oynadığı, yaşanmış bir dönem hikayesinden uyarlanan “Uzun Hikaye” 12 Ekim itibari ile sinemalarda gösterime girdi. ilk 3 günde 90 bin izleyicisi ile ilk sırada tamamladı.

Osman Sınav’ın 12 Ekim 2012, Cuma günü vizyona giren “Uzun Hikaye” filminin, film müziği albümünde yer alan “Ah Bu Gönül Şarkıları” adlı tek sözlü eseri video klibini beğeninize sunuyoruz.”Uzun Hikaye”nin, Ulaş Özdemir tarafından hazırlanan 17 eserlik orijinal film müziği albümü, vizyonla eş zamanlı olarak müzik marketlerde yerini aldı!

uzun_hikaye_film_15

Uzun Hikaye; 1940’lı yıllardan 1970’lerin sonuna uzanan, kimi zaman hüzünlü, kimi zaman neşeli ve coşkulu, kimi zamansa heyecanlı ve romantizm yüklü öyküsüyle sezonun beklenen filmleri arasındaki yerini şimdiden aldı. “Uzun Hikaye”, edebiyat dünyasının çok özel ve usta isimlerinden Mustafa Kutlu’nun aynı adlı eserinden, son yılların öne çıkan önemli senaristlerinden Yiğit Güralp tarafından senaryolaştırıldı.

Uzun Hikaye Film Müzikleri-Ah bu gönül şarkıları

uzun_hikaye_film_1

Ulaş Özdemir tarafından hazırlanan albümde, enstrümantal besteler dikkat çekerken, albümde yer alan tek sözlü eser ise, “Ah Bu Gönül Şarkıları”… Daha önce Safiye Ayla, Melihat Gülses gibi unutulmaz seslerden dinlediğimiz şarkı, “Uzun Hikaye”nin orijinal film müziği albümünde Oya İşboğa tarafından seslendiriliyor.

Mustafa Kutlu’nun ölümsüz eserinden, Yiğit Güralp tarafından senaryolaştırılan ve sezonun en iddialı filmleri arasında yer alan “Uzun Hikaye”; geniş ve değerli oyuncu kadrosuyla da dikkat çekiyor. Yapımcılığını Osman Sınav’a ait Sinegraf’ın, dağıtımını UIP’nin üstlendiği “Uzun Hikaye”; 12 Ekim 2012, Cuma günü 61 şehirde, 433 sinema salonunda gösterime girdi.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Bu Yazıyı Okuyanlar Bunlarıda Okudular