header image
10 Haziran 2012 Sinema 0 Yorum var
    Twitter yüklenirken lütfen bekleyiniz Osman Sınav Fan Twitter
Son Güncel Duyuruları Osman Sınav Twitter'dan Takip Edebilirsiniz!
7000'i aşkın Osman Sınav Fan Hayranları arasına katılmak için Tıklayınız!
Osman Sınav Fan Hayranları Facebook Sayfası için Tıklayınız!

Osman Sınav’ın, kimi zaman hüzünlü, kimi zaman neşeli ve coşkulu, kimi zamansa heyecanlı ve romantizm yüklü yeni filmi Uzun Hikaye; usta ve genç oyuncuları bir araya getiren geniş oyuncu kadrosuyla dikkat çekiyor. Tuğçe Kazaz’ı,  yüzünü ve ifadesini çok beğendiği için kadroya dahil ettiğini belirten Osman Sınav; Kazaz’ın oyunculuk kariyerine yoğunlaşma kararını ve bu yöndeki çabalarını da destekliyor.

Tuğçe Kazaz; çekimleri Kütahya, Adapazarı, Altınoluk gibi farklı bölgelerde devam eden “Uzun Hikaye”de; Bulgaryalı Ali karakterinin karısı Münire’yi canlandırıyor. Film için, Osman Sınav’ın yönlendirdiği şekilde hazırlandığını söyleyen Kazaz; oyunculukla ilgili kusurlarını ve eksiklerini gidermek amacıyla, bir ay boyunca oyuncu koçları ve oyuncu arkadaşları ile çalıştığını belirtiyor.

uzun_hikaye_tugce_kazaz_1

Osman Sınav ile Kenan İmirzalıoğlu’nun 10 yıla yakın zamandır hayata geçirmek istedikleri “Uzun Hikaye”; insana dair sıcacık bir hikayeyi anlatıyor. 1940’lı yıllardan 1970’lerin sonuna uzanan öyküsü ile kimi zaman hüzünlü, kimi zaman neşeli ve coşkulu, kimi zamansa heyecanlı ve romantizm yüklü Uzun Hikaye; edebiyat dünyasının çok özel ve usta isimlerinden Mustafa Kutlu’nun aynı adlı eserinden, son yılların öne çıkan önemli senaristlerinden Yiğit Güralp tarafından senaryolaştırıldı.

uzun_hikaye_tugce_kazaz_4

Oldukça geniş bir oyuncu kadrosuna sahip olan “Uzun Hikaye”; projeyi onurlandıran usta oyuncular Altan Erkekli, Güven Kıraç, Zafer Algöz, Cihat Tamer, Mahir Günşıray, Mustafa Alabora, Şener Kökkaya, Osman Alkas, Cengiz Bozkurt, Mustafa Üstündağ, Erkan Avcı, İsmail Hakkı Ürün, Bora Koçak, Ferdi Kurtuldu, Melih Çardak ve Ufuk Karaali ile de büyük yankı uyandıracak. Filmde bu usta isimlere, yine son dönem Türk sineması ve televizyonlarının genç ve başarılı oyuncuları Tuğçe Kazaz, Ushan Çakır, Damla Sönmez, Taner Ölmez, Batuhan Karacakaya, Elif Atakan, Buğra Bahadırlı, Başak Kasacı, Taha Yusuf Tan, Fatima Betül Cordal ve daha birçok sürpriz isim eşlik ediyor.

uzun_hikaye_tugce_kazaz_2

Yapımcılığını Osman Sınav’a ait Sinegraf’ın, dağıtımını UIP’nin üstlendiği Uzun Hikaye; hikayesi, oyuncu kadrosu, müzikleri ve senaryosu ile gelecek sezonun en çok konuşulan filmlerinden biri olmaya aday…

uzun_hikaye_tugce_kazaz_3

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Bu Yazıyı Okuyanlar Bunlarıda Okudular