header image
7 Kasım 2011 Sinema 10 Yorum var
    Twitter yüklenirken lütfen bekleyiniz Osman Sınav Fan Twitter
Son Güncel Duyuruları Osman Sınav Twitter'dan Takip Edebilirsiniz!
7000'i aşkın Osman Sınav Fan Hayranları arasına katılmak için Tıklayınız!
Osman Sınav Fan Hayranları Facebook Sayfası için Tıklayınız!

Usta öykücü Mustafa Kutlu’nun ‘Uzun Hikaye’si sinema filmi oluyor. Yönetmenliğini Osman Sınav‘ın, başrolünü Kenan İmirzalıoğlu‘nun üstleneceği filmde istasyonda başlayıp istasyonda biten uzun bir hikâye anlatılıyor. Bulgaristan göçmeni Ali ile annesiz yetiştirdiği oğlunun başından geçen olayları ‘göç’ gerçeği etrafında anlatan bir hikâye…

Çekimleri İstanbul dışında yapılacak Uzun Hikaye 19 Ekim 2012′de sinemalarda seyircileriyle buluşacak. Filmin senaryosu ise, Doludizgin Yıllar dizisinin senaristi Yiğit Güralp.

Mustafa Kutlu’nun ‘Uzun Hikâye’sinde buluşuyorlar
Miroğlu, Deli Yürek, Acı Hayat, Kılıç Günü gibi dizi ve filmlerde ortak çalışan Osman Sınav ve Kenan İmirzalıoğlu, uzun bir aranın ardından yeni bir sinema filmi için bir araya geliyorlar. Yönetmenliğini Osman Sınav‘ın, başrolünü Kenan İmirzalıoğlu‘nun üstleneceği ‘Uzun Hikaye’, Mustafa Kutlu’nun aynı adlı eserinden uyarlanma. Filmin senaryosu ise Yiğit Güralp‘e ait.

kenan_imizrzalioglu_uzun_hikaye_film

Son dönem Türk hikâyeciliğinin en önemli isimlerinden Mustafa Kutlu’nun Uzun Hikâye’si istasyonda başlayıp istasyonda biten uzun bir hikâye. Bulgaristan göçmeni Ali ile oğlunun başından geçen olayları anlatıyor. Annesini kaybeden bir çocuğun babasıyla yaşadığı macerayı ve göçün insan üzerindeki yansımalarını… “Ben o zamanlar on altı yaşındaydım, lise birde. İnce uzun bir oğlan. Saçlarım kirpi gibi dik duruyor; ne yana, ne geriye taranmıyor, beni deli ediyordu. Babam ‘İnatsın inat… İnatçı adamın saçı yatmaz. Dedene çekmişsin besbelli. Keşke annene benzeseydin’ diyordu.” diyerek başlıyor hikâye.

Mustafa Kutlu’nun bu eseriyle aralarında derin bir gönül bağı da olan Osman Sınav ve Kenan İmirzalıoğlu’nun 10 yıla yakın zamandır “hayata geçirmek istedikleri” Uzun Hikaye’de İmirzalıoğlu’na kimlerin eşlik edeceği netleşmedi. Çekimleri İstanbul dışında yapılacak projenin set takvimi Mart-Nisan 2012 olarak belirlendi. ‘Uzun Hikaye’ 19 Ekim 2012′de sinemalarda seyircileriyle buluşacak.

Kenan İmirzalıoğlu, ilkbaharda yeni bir film için kamera karşısına geçecek. Yakışıklı oyuncu, ‘Uzun Hikaye’ adlı projede inatçı bir romantiği canlandıracak.

Erkek giyim markası KİP’in tanıtım yüzü olan ünlü oyuncu Kenan İmirzalıoğlu, markanın tanıtım toplantısında yeni projeleriyle ilgili de bilgi verdi. İlkbaharda Osman Sınav’la yeni bir filme başlayacağını ve farklı bir rolle izleyicileri şaşırtmaya hazırlandığını söyleyen yakışıklı oyuncu, yeni projesiyle ilgili şu bilgileri verdi:

OSMAN SINAV’LA…

Osman Sınav‘la birlikte ‘Deli Yürek’ten hemen sonra yapmayı düşündüğümüz bir proje vardı. Bu projeyi artık hayata geçirebileceğiz. Beni bu filmde ters köşe bir rolde izleyeceksiniz. İnatçı, her zaman sevgiyle hareket eden, romantik bir adamı canlandıracağım.” Rolüyle ilgili daha fazla bilgi vemek istemediğini belirten İmirzalıoğlu’nun, yeni filminin adının ‘Uzun Hikaye’ olduğu öğrenildi. Yiğit Güralp‘ın senaryosunu yazacağı filmin; 19 Ekim 2012 tarihinde vizyona girmesi planlanıyor.

OYUNCU GİBİ YAŞAMALIYIZ

Kenan İmirzalıoğlu; ‘Ezel’ dizisi nedeniyle iki yıl çok yorucu bir tempoda çalıştığını hatırlatarak, “Evde aylaklık yapmayı, rahat rahat maç izlemeyi, sinemaya, tiyatroya gitmeyi özlemiştim” diyerek ekledi: “Oyunculuktan para kazanan insanlar gibi yaşıyoruz ama aslında oyuncu gibi yaşamalıyız.”

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , ,

Bu Yazıyı Okuyanlar Bunlarıda Okudular