header image
10 Haziran 2012 Sinema 0 Yorum var
    Twitter yüklenirken lütfen bekleyiniz Osman Sınav Fan Twitter
Son Güncel Duyuruları Osman Sınav Twitter'dan Takip Edebilirsiniz!
7000'i aşkın Osman Sınav Fan Hayranları arasına katılmak için Tıklayınız!
Osman Sınav Fan Hayranları Facebook Sayfası için Tıklayınız!

Osman Sınav’ın, geniş oyuncu kadrosuyla dikkat çeken yeni filmi Uzun Hikayede; belediye reisi rolüyle filme konuk olan usta oyuncu Mustafa Alabora’nın Kenan İmirzalıoğlu’nu kaçırıp gözdağı verdiği sahneler dikkat çekecek! “Belediye Reisi Kamil Zeki Bey”i canlandıran Alabora’nın, rolü için büründüğü görüntüsü de izleyiciyi oldukça şaşırtacak.

Altan Erkekli, Güven Kıraç, Cihat Tamer, Cengiz Bozkurt, Mustafa Üstündağ, Ufuk Karaali gibi birçok usta oyuncuyu konuk eden Uzun Hikayenin çekimleri Kütahya, Adapazarı, Altınoluk, Bursa, Ayvalık gibi farklı bölgelerde devam ediyor. 1940’lı yıllardan 1970’lerin sonuna uzanan, kimi zaman hüzünlü, kimi zaman neşeli ve coşkulu, kimi zamansa heyecanlı ve romantizm yüklü öyküsüyle sezonun beklenen filmlerinden   Uzun Hikayenin son konuğu ise usta oyuncu Mustafa Alabora oldu.

uzun_hikaye_mustafa_alabora_1

70’li yılların devlet adamı olarak kamera karşısına geçen Mustafa Alabora; canlandırdığı kötü, sert ve acımasız karakterin yanı sıra alışılmışın dışındaki görüntüsüyle de izleyiciyi şaşırtacak. Belediye Reisi Kamil Zeki Bey’i canlandıran Alabora; usta ve işini bilen bir yönetmenle çalışmanın büyük bir keyif olduğunu vurgularken, bu naif ve yalın filmde rol almaktan mutluluk duyduğunu belirtiyor.

uzun_hikaye_mustafa_alabora_2

Osman Sınav ile Kenan İmirzalıoğlu’nun 10 yıla yakın zamandır hayata geçirmek istedikleri Uzun Hikaye; edebiyat dünyasının çok özel ve usta isimlerinden Mustafa Kutlu’nun aynı adlı eserinden, son yılların öne çıkan önemli senaristlerinden Yiğit Güralp tarafından senaryolaştırıldı.

uzun_hikaye_mustafa_alabora_7

Oldukça geniş bir oyuncu kadrosuna sahip olan Uzun Hikaye; projeyi onurlandıran usta oyuncular Altan Erkekli, Güven Kıraç, Zafer Algöz, Cihat Tamer, Mahir Günşıray, Mustafa Alabora, Şener Kökkaya, Osman Alkas, Cengiz Bozkurt, Mustafa Üstündağ, Sait Genay, Erkan Avcı, İsmail Hakkı Ürün, Bora Koçak, Ferdi Kurtuldu, Melih Çardak ve Ufuk Karaali ile de büyük yankı uyandıracak. Filmde bu usta isimlere, yine son dönem Türk sineması ve televizyonlarının genç ve başarılı oyuncuları Tuğçe Kazaz, Ushan Çakır, Damla Sönmez, Taner Ölmez, Batuhan Karacakaya, Elif Atakan, Buğra Bahadırlı, Başak Kasacı, Meriç Benlioğlu, Taha Yusuf Tan, Fatima Betül Cordal ve daha birçok sürpriz isim eşlik ediyor.

uzun_hikaye_mustafa_alabora_5

Yapımcılığını Osman Sınav’a ait Sinegraf’ın, dağıtımını UIP’nin üstlendiği Uzun Hikaye; hikayesi, oyuncu kadrosu, müzikleri ve senaryosu ile gelecek sezonun en çok konuşulan filmlerinden biri olmaya aday…

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Bu Yazıyı Okuyanlar Bunlarıda Okudular