header image
    Twitter yüklenirken lütfen bekleyiniz Osman Sınav Fan Twitter
Son Güncel Duyuruları Osman Sınav Twitter'dan Takip Edebilirsiniz!
7000'i aşkın Osman Sınav Fan Hayranları arasına katılmak için Tıklayınız!
Osman Sınav Fan Hayranları Facebook Sayfası için Tıklayınız!

PARS – KİRAZ OPERASYONU

OSMAN SINAV’DAN YILIN FİLMİ OLARAK ANONS EDİLEN PARS-KİRAZ OPERASYONU’NUN GALASINA KATILDIM.

Mehmet Kurtuluş – Nida Şafak

Nida Şafak

Mehmet Sarışın – Osman Sınav

Davetlileri TİM’in girişinde rockçı kızlar karşıladı

Murat Daltaban

Gala geccesine çok sayıda davetli katıldı

Ebru Cündübeyoğlu – Mete Güçlü
Öncelikle Türker ağabeyi (İnanoğlu) kutlarım. Böyle muhteşem bir gösteri merkezini İstanbul’a kazandırdığı için… Evet, TİM (Türker İnanoğlu Maslak Show Center), dün gecce yine önemli bir organizasyona imza attı. 20 Nisan’da gösterime girecek olan, Osman Sınav’ın yönetmeni ve yapımcısı olduğu Pars – Kiraz Operasyonu’nun filminin galası TİM’de yapıldı.27 Nisan’da doğumgününü kutlayacak olan uluslararası festivallerde birçok ödülü bulunan, filmin başrol oyuncusu 1972 Uşak doğumlu Mehmet Kurtuluş (Atilla), iyi bir seçim…Osman Sınav’ın yeni keşfi, aslında seramik sanatçı ve ressam olan Nida Şafak (Asena) da öyle…

Hırsız – Polis’te Ali Rıza karakterini canlandıran Murat Daltaban (Haşhaşi), usta Selçuk Yöntem (Kadir Zebari) ile Pelin Batu (İnci) de filmin kalitesine kalite katmışlar.

Filmin konusuna gelince…

İstanbul’un en tanınmış narkotik başkomiseri Ertuğrul, tehlikeli bir operasyonda büyük bir gizemle karşılaşır. Ancak Ertuğrul, uyuşturucu dünyasının karanlık labirentlerindeki bu sırrı çözmeye fırsat bulamadan, çocuklarının gözü önünde eşiyle birlikte öldürülür. Onların intikamını almaksa 15 yıl sonra amansız bir narkotikçi olarak yetişen “Pars” lakaplı oğlu Atilla’ya kalır.

Atilla, sağ kolu Asena’yla birlikte gerçekleştirdiği büyük operasyonların birinde, uyuşturucu dünyasının en belalı isimlerinden Haşhaşi’nin ayağına basar. Ancak, siyasi güçlerin de desteğiyle Atilla kızağa alınır ve pasif bir göreve çekilerek, ortalığı karıştırmaması için bir kenara atılır.

Bu yetmezmiş gibi ailesinden kalan tek kişiyi, kardeşi Tayfun’u da uyuşturucuya kurban veren Atilla, büyük bir bunalıma girer. Bir aile gibi kenetlenen Narkotik Teşkilatı’nın desteğiyle Atilla, kağıt üzerinde görünmese de harekete geçer ve geniş bir operasyon başlatır.

Bu uzun ve zahmetli takipte Atilla’nın yolu, Hollanda’dan Yunanistan’a, Monaco’dan İstanbul’un en gizemli sokaklarına ve gençlerin gittikçe yükselen oranlarda bu zehirin pençesinde kaldığı okullara kadar uzanır.

Babasının ve kardeşinin katillerini bulmak, okullara kadar uzanan uyuşturucu tezgahını dağıtmak için küllerinden tekrar doğan Atilla, önüne çıkan engelleri birer birer aşmaya kararlıdır.

Kardeşinin okulunda çalışan İnci öğretmen ve Asena’dan yardım alarak, bir Pars kadar kararlı ve çevik harekete geçen genç Başkomiser, kendini bu iki kadın arasında kalan bir aşk üçgeni içinde bulur.

Ne var ki onun işi, hayatındaki her şeyden önemlidir.

Uyuşturucunun esrarlı tahtı, kurbanlarının üzerinde yükselir. Bu gerçeği yaşayarak öğrenen Pars, başka kurbanlar verilmemesi için hayatındaki her şeyi feda etmeye hazırdır.

Film biraz Jean Claude Van Damme filmlerine benziyor mu acaba? diye kendi kendime sordum durdum.

Hareketli, sürükleyici, polisiye bir macera filmi olan Pars – Kiraz Operasyonu ile ilgili olarak, iyi mi, kötü mü diye yorum yapmam!

İzleyin siz karar verin…

Gala geccesi çok kalabalıktı.

Sinan Çetin ve Oktay Kaynarca gözüme çarpan isimler arasındaydı…

Sanıyorum, gurbetçi aktör Mehmet Kurtuluş’un, Uşak’taki birçok akrabası da, gurur duydukları evlatlarını bu mutlu gününde yalnız bırakmamıştı.

Etiketler: , , , , ,

Bu Yazıyı Okuyanlar Bunlarıda Okudular