header image
    Twitter yüklenirken lütfen bekleyiniz Osman Sınav Fan Twitter
Son Güncel Duyuruları Osman Sınav Twitter'dan Takip Edebilirsiniz!
7000'i aşkın Osman Sınav Fan Hayranları arasına katılmak için Tıklayınız!
Osman Sınav Fan Hayranları Facebook Sayfası için Tıklayınız!

Maskeli Beşler:

Irak Murat Aslan’ın yönettiği ve Şafak Sezer, Peker Açıkalın, Cengiz Küçükayvaz ile Melih Ekener’in oynadığı ‘Maskeli Beşler: Irak’, gösterime girdi.
257845.jpg
2005’te vizyona giren, hem yurtiçinde hem yurtdışında büyük beğeni kazanan “Maskeli Beşler” serinin devam filmi olan “Maskeli Beşler: Irak” ile tekrar izleyiciler ile buluşuyor…

Sevimli ve sakar hırsızlar çetesi Maskeli Beşler yeni maceralarında Kuzey Irak’taki bir petrol tesisini ele geçirirler. Türkiye’ye giden petrol boru hattının kontrolünü ülkemize kazandırmak amacıyla başlayan bu masum eylem bir anda bölge yerel güçleri, Türkiye ve Amerika arasında uluslararası bir krize ve büyük bir komediye yol açar.

Arzu Film & Fida Film işbirliğinde ve Ferroli ana sponsorluğunda hayata geçen filmin senarist ve yönetmeni Murat Aslan. Filmin görüntü yönetmenliğini Ertunç Şenkay, sanat yönetmenliğini ise Mustafa Ziya Ülkenciler yapıyor.

Filmin çekimleri İstanbul Kilyos’ta özel inşa edilen sette 7 haftada tamamlanmış.

FİLMİN ÖYKÜSÜ
Ülkemizin Kuzey Irak petrolleri üzerindeki hakkının yendiğine inanan Maskeli Beşler çetesi Amerikalılar’ın kontrolündeki bir petrol dağıtım tesisine operasyon düzenlemeye karar verirler.

Komutan Bahattin (Peker Açıkalın), tezcanlı Tezcan (Şafak Sezer), Onbaşı Kamil (Cengiz Küçükayvaz), sakar Zeki (Melih Ekener) ve takımın yeni üyesi Laz Recep (Atilla Sarıhan) ani bir gece operasyonu ile tesisi ele geçirirler.

Amerikalı askerleri rehin alıp, Türkiye’ye giden petrol boru hattını açan Maskeli Beşlerin bu masum eylemi bir anda bölge yerel güçleri, Türkiye ve Amerika arasında uluslararası bir krize yol açar.

Yardımcısı Davi (Durul Bazan) ile bölge ağasına (Cezmi Baskın) kaçak yakıt üreten üçkağıtçı Peşto (Erdal Tosun) Maskeli Beşler’in eyleminden en fazla zarar gören kişi olarak taraflar arasında gidip gelmektedir. Bu arada Tezcan’ın Amerikan Teğmeni Angel’a aşık olmasıyla işler iyice karışır…

Filmin Künyesi
Yapımcı: Arzu Film – Fida Film
Yönetmen: Murat Aslan
Senaryo: Murat Aslan
Görüntü Yönetmeni: Ertunç Şenkay
Sanat Yönetmeni: Mustafa Ziya Ülkenciler
Müzik: Cem Erman
Kurgu: Erkan Özekan
Ses: Levent İntepe

Oyuncular:
Peker Açıkalın, Şafak Sezer, Cengiz Küçükayvaz, Melih Ekener, Atilla Sarıhan, Erdal Tosun, Durul Bazan, Cezmi Baskın, Tatyana Tsvikeviç, Sinan Bengier, Hamit Haskabal, Burak Öncü, Ali Atıf Bir, Ceyhun Yılmaz

Konuk oyuncular: Savaş Ay, Hakan Ural

Etiketler: ,

Bu Yazıyı Okuyanlar Bunlarıda Okudular