header image
    Twitter yüklenirken lütfen bekleyiniz Osman Sınav Fan Twitter
Son Güncel Duyuruları Osman Sınav Twitter'dan Takip Edebilirsiniz!
7000'i aşkın Osman Sınav Fan Hayranları arasına katılmak için Tıklayınız!
Osman Sınav Fan Hayranları Facebook Sayfası için Tıklayınız!

pars_afis.jpg Film ekibine kostümcü olarak girip, başrol oyuncusu olarak çıkan Nida Şafak, ilginç öyküsünü Kelebek’le paylaştı.
Geçen yıl bu zamanlar ne yapıyordunuz?

Bodrum’a gitmiştim. Yaratıcılığımla ilgili bir ortam değişikliğine ihtiyacım vardı. Bir haftalığına gitmiştim ama yaklaşık bir ay kaldım. Çünkü ailem 13 yıldır orada yaşıyor.

Siz neden orada yaşamayı düşünmediniz?

Babam inşaat mühendisi. Onun işi gereği 1994’te Bodrum’a yerleştik. Aslında doğma, büyüme Erenköylü’yüm. Oraya taşınınca Bodrum Anadolu Meslek Lisesi Resim Bölümü’nde okudum. Üniversite için geri dönmek zorunda kaldım. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Seramik Bölümü’nü bitirdim. Geçen yıl bu zamanlar Muğla Güzel Sanatlar’da kariyer yapmayı planlıyordum. Master yapmak için çalışmalara başlamışken, Osman Sınav’ın “Pars: Kiraz Operasyonu” çıktı karşıma!

nidasafak8.jpg Osman Sınav tarafından nasıl keyfedildiniz?

- Filmin kostüm tasarımcısı Gülümser Gürtunca arkadaşımdı. “Nida’cığım, kostüm işinde birlikte çalışalım” dedi. Ben de kabul ettim. Kostüm işi için senaryoyu yaladık, yuttuk. Bu arada ekip toplantıları yapıyoruz. Osman Bey’le ilk tanışmamız da böyle gerçekleşti. Filmin tüm karakterleri belli oldu. Hepsinin ölçülerini aldık. Asena hariç! Bu arada Osman Bey’le bizim bir bakışma trafiğimiz oluştu! Hiç beklemediğim zamanlarda beni seyrettiğini görüyordum. Ekipten birkaç kişi; “Asena tam senin tipin. Başlayalım çekimlere artık” diye işi gırgıra vuruyordu. Şaka yaptığımız için bu konuşmaları hiç kaale almadım tabii! Daha sonra Osman Sınav; “Seni her geçen gün daha fazla Asena gibi görüyorum” deyince o an kafama dank etti! Şaka yaparken iş ciddiye bindi! Önce bir deneme çekimi yaptık. Normalde çok heyecanlı bir tipim ama hiç heyecanlanmadım. Sanki evimizin arka bahçesinde oyun oynuyormuşuz gibi iki sahne çektik ve Osman Bey; “Kaç haftadan beri bir karın ağrım vardı. Meğer Asena’mız gözümüzün önündeymiş. Yeni oyuncumuz Nida Şafak’tır. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

nidasafak9.jpg Baştan her şey şakaydı. Kabul ama hiç içinizden “Keşke” diye geçmedi mi?
- Bu durum çoğu genç kız için peri masalı tadında bir şey! Film gibi sanki: Yönetmen görüyor ve; “İşte bu kız” diyerek, sizi keşfediyor! Ama bugüne kadar oyunculukla ilgili arzu ve isteğim olmadı! Fakat bu teklif gururumu okşadı.

Peki çekimlerde zorlanıp; “Neden kabul ettim bu teklifi” dediğiniz oldu mu?

- “Ne işim var benim burada” deyip, zorlandığım anlar oldu. Nefes almak ve yalnız kalmak istiyorsunuz. Fakat öyle bir lüksünüz yok. Yine de öyle bir şey oluyor ki; “Tanrım bu deneyimi yaşadığım için teşekkür ederim” diyorsunuz. Benim sloganım: “Hayat sürprizlerle doludur!”

nidasafak10.jpg Peki bundan sonra oyunculuğa devam etmeyi düşünüyor musunuz?

Çok keyif aldım, niye düşünmeyeyim!

Senaryo belli olmasaydı ve Asena’ya Nida hayat verseydi… Nasıl biri olurdu Asena?

Ben senaryoyu okuduğum da; “Hatun süpermiş, tam benlik” demiştim. Benim maskülen bir tarafım vardır. Bir de seramikçi olduğumuz için okulun ameleleriydik! Asena’nın kendime yakın bulduğum tarafları çok fazla. Ama aşkı konusunda çok melül. Açıkçası ben biraz daha yüz bulmayı bekliyordum ama ikinci filmde inşallah!

Çıplaklık benim için riskliydi

nidasafak11.jpg Oyunculuğunuzu nasıl buldunuz?

- Kendimi izlediğimde bazı boşluklarım olduğunu farkettim. Sonuçta ben ressamım ama şimdiden “Oyuncuyum” diyemem! Çünkü bu tamamen tecrübeyle alakalı.

Bu filmde başrol oyuncususunuz. Duygu Şen’in çıplak sahnelerinin sizin
rolünüzün önüne geçtiğini düşünüyor musunuz?
-Çok zor bir şeyin altından kalktı Duygu… “Helal olsun” diyorum.

Size Asena değil de Duygu Şen’in canlandırdığı Beril rolü teklif edilseydi kabul eder miydiniz?

-Çok tuzak bir soru bu! Duygu zaten oyuncuydu ve oyunculuğun gereklerini yerine getirdi. Benim kafamda oyuncu olmak gibi bir şey yoktu. Oyunculuğu düşünmemiş bir insan için çıplaklık biraz fazla riskli!

nidasafak12.jpg Fakat bundan sonra oyunculuk yapmak istediğinizi söylediniz. Çıplaklığa evet der misiniz?

- Önüme çıkacak projeye ve o günkü ’bana’ göre değişir!

Röportaj: Hürriyet(Pınar YILMAZERLER) Fotoğraflar: Sinan ÖZBALKAN

Etiketler: , , , , , ,

Bu Yazıyı Okuyanlar Bunlarıda Okudular