header image
    Twitter yüklenirken lütfen bekleyiniz Osman Sınav Fan Twitter
Son Güncel Duyuruları Osman Sınav Twitter'dan Takip Edebilirsiniz!
7000'i aşkın Osman Sınav Fan Hayranları arasına katılmak için Tıklayınız!
Osman Sınav Fan Hayranları Facebook Sayfası için Tıklayınız!

oscar200779. OSCAR’IN SAHİBİ THE DEPARTED

oscar 79. Oscar Akademi ödülleri, 25 Şubat 2007 günü sabaha karşı ABD’nin Los Angeles kentinde düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Kodak Theatre’da düzenlenen törende en iyi film ödülüne The Departed, en iyi yönetmen ödülüne ise Martin Scorsese layık görüldü.

En iyi kadın oyuncu ödülü Queen filmindeki rolüyle Helen Mirren’e verilirken, en iyi erkek oyuncu kategorisinde, The Last King Of Scotland adlı filmde oynayan Forest Whitaker ödülün sahibi oldu.

24 kategoride Oscar kazananlar şöyle:

  • En İyi Erkek Oyuncu: Forest Whitaker (The Last King Of Scotland)
  • En İyi Kadın Oyuncu : The Queen ile Helen Mirren
  • En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Little Miss Sunshine ile Alan Arkin,
  • En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Dreamgirls ile Jennifer Hudson,
  • En İyi Yönetmen: Martin Scorsese (The Departed)
  • En İyi Yabancı Film: The Lives Of Others (Almanya)
  • En İyi Uyarlama Senaryo: The Departed ile William Monahan
  • En İyi Orjinal Senaryo: Little Miss Sunshine ile Michael Arndt,
  • En İyi Animasyon: Happy Feet
  • En İyi Sanat Yönetmeni: Eugenio Caballero Pilar Revuelta Pan’s Labyrinth
  • En İyi Görüntü Yönetmeni: Guillermo Navarro (Pan’s Labyrinth)
  • En İyi Ses Miksajı : Michael Minkler, Bob Beemer ve Willie Burton (Dreamgirls)
  • En İyi Ses Kurgusu: Alan Robert Murray, Bub Asman, (Letters From Iwo Jima)
  • En İyi Müzik: Babel ile Gustavo Santaolalla,
  • En İyi Orjinal Şarkı: I Need to Wake Up – Melissa Etheridge (An Inconvenient Truth)
  • En İyi Kostüm: Marie Antoinette, Milena Canonero
  • En İyi Belgesel: An Inconvenient Truth,
  • En İyi Kısa Belgesel: The Blood of Yingzhou District,
  • En İyi Kurgu: United 93.(Clare Douglas, Christopher Rouse ve Richard Pearson)
  • En İyi Makyaj: David Marti Montse Ribe Pan’s Labyrinth
  • En İyi Kısa Animasyon: Danish Poet
  • En İyi Kısa Metrajlı Film: West Bank Story.
  • En iyi görsel efekt: John Knoll, Hal Hickel, Charles Gibson ve Allen Hall (Pirates Of The Caribbean: Dead Man’s Chest)

  • Etiketler: , , , ,

    Bu Yazıyı Okuyanlar Bunlarıda Okudular