header image
    Twitter yüklenirken lütfen bekleyiniz Osman Sınav Fan Twitter
Son Güncel Duyuruları Osman Sınav Twitter'dan Takip Edebilirsiniz!
7000'i aşkın Osman Sınav Fan Hayranları arasına katılmak için Tıklayınız!
Osman Sınav Fan Hayranları Facebook Sayfası için Tıklayınız!

osman-sinav-showtv.jpg Show TV ekranlarında yepyeni bir heyecan fırtınası başlıyor. Efsane dizilerin yapımcısı Osman Sınav, yeni dizisi Pars Narkoterör’le Türkiye gerçeğine ışık tutarak, Narkotik polisleri, terör örgütü ve uyuşturucu ağı üçgenini ekrana taşıyor. Bu akşam Show TV’de yayınlanacak olan Pars Narkoterör dizisinin yapımcısı Osman Sınav, Show TV Ana Haber bülteninde yeni dizisini hakkında bilgiler verdi.

Bu dizi maalesef Türkiye gerçeğini anlatıyor. Bu herkesin kurduğu bir cümle ama Türkiye yaklaşık 30 yıldır terör belasıyla uğraşıyor. Türkiye, GAP projesine kazmayı vurduğu andan itibaren de, yoğun bir şekilde çok büyük insan ve para kaybına yol açan daha şiddetli bir terör meselesiyle boğuşmaya başladı. O tarihten bu yana, Türkiye’nin çok ciddi kayıpları oldu. Galiba dünyada en çok kaybı olan ilk sıralardaki ülkelerden birisiyiz, belkide birinciyiz. Biz, bunun kaynaklarının nasıl finanse edildiğini, ne olduğunu, nasıl beslendiğiyle ilgili hemen hemen hiç bakılmayan bir açıdan bakmaya çalışıyoruz. Narkoterör aslında dünyanında son bir iki yıldır telaffuz ettiği bir kavram. Bizim işimiz biraz ezber bozmak.

Pars Narkoterör’de aşkta olacak tabii ki. Belki de bugüne kadarki dizilerimizde olandan çok daha yaman bir aşk hikâyesi olacak. Kızımız uyuşturucu baronlarının kızı ama o da bunu çok acı bir şekilde öğrenecek. Polisiye bir hikâye öbür tarafıyla da askerimize de uzanan bir hikaye. Bu dizide yaşananların gerçek hayattaki kişi ve kurumlarla hiçbir zaman ilgisi olmayacak ama Türkiye’de yaşananlarla da çok ilgisi olacak tabii ki. Türkiye’de yaşananların neden öyle olduğu, nasıl öyle geliştiğini dramatize etmeye çalışacağız. Ama kişi ve kurumlarla bizim bir âlakamız yok. Biz savcı yada polis değiliz. Biz hikâyenin atmosferini anlatırız. Dizide de tüm insanlarımızı ilgilendiren, canımızı acıtan, kaynaklarımızı heba eden unsurları ve bunları nasıl hayata geçip bizleri etkilediğini anlatacağız.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , ,

Bu Yazıyı Okuyanlar Bunlarıda Okudular