header image
24 Temmuz 2011 Oyuncular 0 Yorum var
    Twitter yüklenirken lütfen bekleyiniz Osman Sınav Fan Twitter
Son Güncel Duyuruları Osman Sınav Twitter'dan Takip Edebilirsiniz!
7000'i aşkın Osman Sınav Fan Hayranları arasına katılmak için Tıklayınız!
Osman Sınav Fan Hayranları Facebook Sayfası için Tıklayınız!

Sakarya Fırat‘ın dizideki bayan teğmeni Ayda yani Yeşim Dalgıçer, “Asker de olsa kadın kadındır” diyor. Çavuşu, uzmanı ve erleriyle Poyraz Timi’ni ne zorlu doğa şartları, ne çatışmalar ne de yaşadıkları ast-üst ilişkisi etkiliyordu. Ta ki karakola yeni bir teğmen atanana kadar. Hele de bu teğmen bir kadın olunca…

Diziye Ayda Teğmen rolüyle giren Yeşim Dalgıçer, işini en iyi şekilde yapmaya çalışsa, emri altındakilerini kırmamaya özen gösterse de söylediği her şey dokunuyor askerlere. Karakoldaki dengelerin nasıl değiştiğini elbette zamanla göreceğiz, ancak gücünü rütbesinden aldığını saklamayan bir teğmen ile ona alışmaya çalışan askerleri zorlu bir sürecin beklediği muhakkak. Isparta’daki çekimler sırasında görüştüğümüz Yeşim Dalgıçer de bunun farkında: “Çok keyifli benim için. Ancak beni kıskanıyorlar! Bir anda teğmen geldi üzerlerine. Hem de herkesi azarlayarak. Ayda, karşısındakileri lafıyla ezen bir karakter. Rütbenin verdiği bir rahatlık var elbette. Rütbeme güveniyorum.”

Yeşim Dalgıçer

Daha çok kadınsı rollerde görmeye alıştığımız Yeşim Dalgıçer’in diziye girme hikâyesi de oldukça ilginç. Farklı roller için Osman Sınav’la pek çok kez görüşmüş ve deneme çekimlerine girmiş. Sonunda kısmetine teğmen rolü çıkmış. “Kendimi çok iyi hazırladım.” dediği Ayda Teğmen karakterini oyunculuğu açısından oldukça önemsiyor. Zira sürekli anaç roller teklif edilmiş. Her gün postal giymek ve dağlara çıkmak ise çabuk alışılacak bir şey değil: “İlk başlarda çok zorlandım. Ama yavaş yavaş alışıyorum. En çok yürümekte zorlanıyorum. Kendimi astronot gibi hissediyorum. Postallarla kadınsı yürümek zaten mümkün değil. Ancak benim sert, erkeksi bir tarafım var. Neye elimi atsam kırar dökerim.”

ASKERLİK, İNSANI OLGUNLAŞTIRIYOR

Kısa süre de olsa askerlik çok şey katmış Dalgıçer’e. “Erkekler için neden bu kadar önemli olduğunu, askerlik yapmayana neden kız verilmediğini burada öğrenmiş oldum. Ne yalan söyleyeyim, askerlik beni de olgunlaştırdı.” diyor. Her ne kadar rütbesinin verdiği gücü kullansa da çömez olduğunu unutmuş değil. Sürekli yeni şeyler öğrenmeye çalışıyor. Sette herkese bir şeyler soruyor, bilgi alıyor. Selam vermeye çalışıyor, silah tutma konusunda kendisini yetiştiriyor. İlk başlarda eline silahı alamayan oyuncu, bu konuda kendini bir hayli geliştirmiş. Ama hâlâ nizami selam konusunda çekinceleri var. Bir çekincesi de Sakarya Fırat hayranlarından. Forum sitelerine düşen yorumlar onu endişelendiriyor: “Herkese soruyorum. İnternete girip kimin ne yazdığına bakıyorum. Fanlar şu an benden nefret ediyor. Beni çok havalı bulup diğer askerleri ezdiğimi düşünüyorlar. Hatta Osman Kanat’ı tersleyince beni döverler diye korkuyorum.”

Isparta dağlarında çatışmadan çatışmaya koşan oyuncunun son sözü ise, “Asker de olsa kadın kadındır.” oluyor.

Etiketler: , , , , , , , , , ,

Bu Yazıyı Okuyanlar Bunlarıda Okudular