header image
9 Ağustos 2011 Oyuncular 0 Yorum var
    Twitter yüklenirken lütfen bekleyiniz Osman Sınav Fan Twitter
Son Güncel Duyuruları Osman Sınav Twitter'dan Takip Edebilirsiniz!
7000'i aşkın Osman Sınav Fan Hayranları arasına katılmak için Tıklayınız!
Osman Sınav Fan Hayranları Facebook Sayfası için Tıklayınız!

Türk dizi tarihine geçen usta yönetmen ve yapımcı OSMAN SINAVın imza attığı Sakarya Fırat‘ın yeni sezon bölümleri başladı. dizinin başrol oyuncusu GERÇEK SAĞLAR, yeni bölümlerde kendisinin kestiği saçlarıyla kamera karşısında.

TRT 1′in terör gerçeğine büyüteç tutan dizisi “Sakarya Fırat“, ekrandaki 3. yılında da ilgiyle izleniyor. Dizi ve sinema sektörünün usta ismi Osman Sınav’ın hayata geçirdiği projenin çekimleri İsparta’daki Toros dağlarının eteklerinde devam ediyor. Senaryosunu Süleyman Çobanoğlu’nun kaleme aldığı Sakarya Fırat‘ın, yönetmenliğini kısa zamanda adını duyuran Emre Karakuşak yapıyor.

kupeli-necla

Sakarya Fırat‘ın kış sahnelerinde defalarca yoğun kar yağışı nedeniyle mahsur kalan ekip şimdi de sıcaktan şikayet ediyor. Sıcaklığın 40 dereceyi görmesi, nemin yükselmesiyle beraber çalışmakta zorluk çeken ekip şimdi de “Soğuğa razıyız. İsterse 40′lara varsın ama güneş altında dağlarda çekim daha da zor oluyor” yorumu yapıyor. Dizinin Küpeli Necla isimli teröristi Gerçek Sağlar, yeni bölümlerde kısacık saçlarıyla kamera karşısına geçiyor. Sağlar’ın saçlarını önce kendisinin kestiği, ardından da kuaförün düzelttiği öğrenildi.

Türkiye’nin gündeminde olan paralı askerlik “Sakarya Fırat’ın yeni yayın döneminde de konu alınıyor. Sezon finalinde askerlerin bir kısmı evlerine dönmek için havaalanına giderken bir anda teskere bırakıp Çeliktepe Karakolu’nda paralı asker olarak görevlerine devam edecek olan Poyraz Tim hain bir saldırının kucağına düşmüştü Merakla 71. böslümü bekleyen izleyiciler Poyraz Tim’in nasıl bu saldırıdan çıkacağını merakla bekliyor. Ve aşk dizinin başrol oyuncuları Osman Kanat (Tayanç Ayaydın) ve Esma Kızılay (Deniz Ama) arasındaki tartışmaların arkasından izleyiciye göz kırpıyor. Diziye son bölümlerde giren Kerküklü (Yurdaer Okur) izleyicinin sempatisini kazanmaya devam ediyor. 35 yaşında Baas Rejim döneminde, Irak ordusunda üstteğmen. Ancak ülkesinin işgaliyle birlikte onun ailesi de savrulmuş. Sadece annesi Keklik ve yeğeni Esma onunla kalmış. Şimdi Türkiye lehine hem İrak’ta, hem de sınırlarımız içinde faaliyet gösteriyor. Kerküklü bilinci yüksek, Türkmen kültürüne aşık deli dolu bir adam. Osman Kanat’ın hem çok sıkı dostu, hem silah arkadaşı, hem de onunla çok didişen bir isim. Ve dizideki diğer merak unsuru ise Asteğmen Hakan Küçükaslan (Gökhan Soylu) ile Teğmen Ayda (Yeşim Dalgıçer) arasında neler yaşanacağı. Uzun zamandır Asteğmen Hakan Küçükaslan’la didişen Ayda Teğmen’in araları yumuşuyor gibi. Belki de bir aşk daha yaşanabilir.

Öte yandan www.sakaryafirat.com internet sitesini ziyaret edenlerse gözyaşlarını tutamıyor. Şehitlerimizin resimleriyle hazırlanmış özel anma metni, tıklanma rekoru kırıyor.
Kaynak-Milliyet Televizyon

Etiketler: , , , , , , , , , , , ,

Bu Yazıyı Okuyanlar Bunlarıda Okudular