header image
4 Haziran 2008 Oyuncular 6 Yorum var
    Twitter yüklenirken lütfen bekleyiniz Osman Sınav Fan Twitter
Son Güncel Duyuruları Osman Sınav Twitter'dan Takip Edebilirsiniz!
7000'i aşkın Osman Sınav Fan Hayranları arasına katılmak için Tıklayınız!
Osman Sınav Fan Hayranları Facebook Sayfası için Tıklayınız!

ibrahimcelikkol_zg.jpg Hayatı, top ile çember arasında gören profesyonel basketbolcu İbrahim Çelikkol, geleceğinin beyazcamda şekilleneceğini aklının ucundan bile geçirmiyordu belki de.

Kendi kendine rol yapıyordu ayna karşısında, ama oyunculuğu gelecek planlarına dahil etmemişti nedense. Yapımcı Osman Sınav ile tanışması, hayatı ile ilgili tüm planlarını yeniden gözden geçirmesine yol açtı. Deneme çekimi için gittiği ‘Pars Narkoterör’ün (Show TV) setinde ‘Komiser Şamil Batur’ rolünün verilmesiyle de geri dönülmez bir yola girmiş oldu. Şimdi kendisine duyulan güveni boşa çıkarmamak için sette yatıp kalkıyor, az dinleniyor ve deyiş yerindeyse gecesini gündüzüne katıyor. “İlk bölümleri izlerken ben de kendimi beğenmiyorum.” diyen Çelikkol’la hayallerini, Şamil olmanın sorumluluğunu ve polislerle nasıl arkadaş olduğunu konuştuk.

Basketbolu bırakıp ‘Pars Narkoterör’ün setinde buldunuz kendinizi. Hayatınızda neler değişti?

Gerek oyunculuk gerekse hayat anlamında çok şey değişti. Sette yaşamaya başladım mesela. Sette uyuyorum, sette kalkıyorum. Oyunculuk anlamında her gün yeni bir şey daha öğreniyorum. İlk bölümle çektiğimiz son bölüm arasında dağlar kadar fark var. Oyunculukta yeni bir şey öğrenmenin sonu yok.

Kendinizi ekranda izlerken değişimi fark edebiliyor musunuz?

Tabii ki fark ediyorum. Önceden sadece izliyordum. Şimdi bir şeyi seyrederken anlamlarına, içeriğine bakıyorum. Şurada şu ışık yapılmış, şurada kamera hatası var diyebiliyorum; ama kendi dizimi seyredecek kadar bile vaktim yok.

Oyunculuğunuz konusunda yönetmen ne düşünüyor? Sizi sık sık uyarıyor mu?

Sürekli uyarılıyorsun. Her uyarılmanın ardından başardığım bir sonuç hoşuma gidiyor. Kendine göre bir oyun veriyorsun. Ama hoca onun sana yanlış olduğunu söylüyor. Aslında o yanlış da değil, senin duygun. Ama hoca gelip “İbrahim böyle oynasan daha iyi olurdu.” diyor. Doğru yaptığın zaman da “Evet oldu” diyor. Bu, çok güzel bir şey.

Bu sizin ilk işiniz ve Şamil gibi sert bir karekter… Gelecekte sıkıntı olur mu?

Dizide sadece vurdulu kırdılı sahneler yok. Aşk da var, dram da. Ben sert başlamış olabilirim; ama sert gidecek anlamına gelmez. Ben oyuncu olmak istiyorsam her role girebilirim. İlk başlarda bıyıklıydım, şimdi sakal da var. Saçlarım uzundu, şimdi kısa. Bunlar senaryoya göre değişir.

Set hayatı mı zor, basketbol mu?

Her işin kendine göre bir zorluğu var. Ama şu anda buradayım ve burada mutlu olmaya çalışıyorum. Ve çok mutluyum. İyi şeyler yaptığımızı düşünüyorum.

‘Pars Narkoterör’ uyuşturucu gibi ciddi bir konuyu gündeme taşıyor…

Uyuşturucu paralarının nerelere gittiğini, dönen dolapları herkes biliyor. Ancak bunu herkes çekemez. Osman Sınav bunu yaptı. Türk halkının izlemesi gereken bir dizi olduğunu düşünüyorum. Bu dizi hayal ürünüdür diye yazıyor belki, ama çoğu gerçek. Bu dizide yaşanmamış hiçbir şeyin anlatılmadığını düşünmüyorum…

Komiser Şamil’in polislerle arası nasıl?

Bütün polisler arkadaşım. Geçenlerde Narkotik’teki memurlarla konuştum. Dedim ki; ‘Bu uyuşturucunun sonu gelmez, ama siz ne yakalarsanız o kâr…’ Biz de ekranlar vasıtasıyla polislerin giremediği evlere giriyor, uyuşturucuyu anlatıyoruz. Polislerin evlere girip de “Bu yanlıştır, çocuklarınıza, eşinize dostunuza, anlatın.” diyemediği şeyleri biz insanların önüne getiriyoruz.

‘Hayalim, dünya çapında bir filmin afişinde yer almak’

“Kariyer anlamında belli bir donanıma sahip olup yurtiçinde ve dışında başarılı işler yapmak istiyorum. Mesela on sene sonra bütün dünyada gösterilecek bir filmin afişinde yer almak… Bunun için de elimden geleni yapacağım. Yurtdışında oyunculuk eğitimi almayı düşünüyorum. Ama öncelikli amacım ülkemde belli bir yere gelmek. Kalıcı olmak da kendini sürekli yenilemeye, sürekli yetiştirmeye ve iyi projeler seçebilmeye dayanıyor.”

Kaynak : Zaman Gazetesi

Etiketler: , , , , ,

Bu Yazıyı Okuyanlar Bunlarıda Okudular