header image
23 Temmuz 2011 Oyuncular 0 Yorum var
    Twitter yüklenirken lütfen bekleyiniz Osman Sınav Fan Twitter
Son Güncel Duyuruları Osman Sınav Twitter'dan Takip Edebilirsiniz!
7000'i aşkın Osman Sınav Fan Hayranları arasına katılmak için Tıklayınız!
Osman Sınav Fan Hayranları Facebook Sayfası için Tıklayınız!

Sakarya Fırat Dizisinin Durali Başçavuş’u İsmail Hakkı Ürün, “Herkes bana komutanım diyor” diyor. İşte Durali Başçavuş’un dizi hakkındaki görüşleri.

Sakarya Fırat’ta oynadığı Astsubay Kıdemli Başçavuş Durali Tahtakılıç rolü ile izleyicinin sevgisini kazanan İsmail Hakkı Ürün’e sokaktaki vatandaş komutanım diyor.

Karadeniz şivesiyle kısa sürede bölge halkının gönlüne girmeyi başaran ve adına pek çok fan kulüp kurulan Ürün’ü onurlandıran teklif ise Isparta Garnizon Komutanı’ndan gelmiş. Aralarında Isparta Valisi’nin de bulunduğu çok sayıda davetli, çekimlerin yapıldığı Isparta’nın dağlarındaki Çeliktepe Karakolu’nu ziyaret eder. Poyraz Timi ise sete gelenleri üniformalarıyla karşılar. Dizinin takipçisi olan komutan, yönetmen Osman Sınav ile Ürün’e dönerek teklifini yapar: “Böyle askerlere ihtiyacımız var. Keşke oyuncu olmasaydın da asker olsaydın.”

ismail_hakki_urun_durali_bascavus

İsmail Hakkı Ürün, Osman Sınav’ın “Bu dönem çok iyi bir Durali Başçavuş rolü çıkardın.” sözünü oldukça önemsiyor. Ürün, şive konusunda kendisini geliştirmek için deyimler sözlüğü okuyor, Karadenizli arkadaşlarından bilgi alıyor. Bir görev olarak gördüğü Sakarya-Fırat’ı anlatırken ses tonu titreyen İsmail Hakkı Ürün, “Zor bir dönemden geçiyoruz. Anlattığımız olaylar gerçek. Çok hassas davranıyoruz. Karakterler gibi davranıyoruz ki inandırıcı olsun. Militarist biri olmadığım için rolden sonra boşluğa düşeceğimi de sanmıyorum.” diyor. İyi bir Trabzonspor taraftarı olan oyuncu bugün oynanacak Liverpool karşılaşmasında takımına güveniyor.

Karadeniz halkı beni sahiplendi

“Özellikle Karadenizliler şivemin çok iyi olduğunu söylüyor. Şive yapmak için ekranda takla atanları görünce kızıyorum. Yapamıyorsanız zorlamayın. Senaryo yazarımız Süleyman Çobanoğlu’nun halkın nabzını çok iyi tuttuğunu düşünüyorum. İnsanları, Türkiye’yi ve Karadeniz halkını iyi tanıyor. Diziyi Ankaralısı da Karslısı da seviyor.”

Etiketler: , , , , , , , , , , , ,

Bu Yazıyı Okuyanlar Bunlarıda Okudular