header image
7 Nisan 2009 Oyuncular 2 Yorum var
    Twitter yüklenirken lütfen bekleyiniz Osman Sınav Fan Twitter
Son Güncel Duyuruları Osman Sınav Twitter'dan Takip Edebilirsiniz!
7000'i aşkın Osman Sınav Fan Hayranları arasına katılmak için Tıklayınız!
Osman Sınav Fan Hayranları Facebook Sayfası için Tıklayınız!

Efsane Yapımcı-Yönetmen Osman Sınav‘dan yeni dizisiMasumlaradlı dizi, nisan ayının ortalarında atv’de izleyicileriyle buluşacak. Başrolün güzellerinden Demet Evgar‘ın paylaştığı dizi, aşk ve sadakati sorguluyor..“Aslı ile Kerem”, “Bütün Çocuklarım” ve “Emret Komutanım” adlı televizyon dizilerinin yanı sıra “Banyo” ve “Beyza’nın Kadınları” isimli sinema filmlerinde oynayan Demet Evgar bu kez ise yeni Masumlar dizisinde Başak isimli karakteri canlandıracak.Demet Evgar‘ı daha yakından tanımak isteyenler için Osman Sınav Fan Hayranları için araştırdık, işte Demet Evgar

demet-evgar.jpg Demet Evgar Manisa’da doğdu. Oyunculuğa 17 yaşındayken, Manisa’daki amatör bir topluluk olan Afsem Tiyatrosu’nda başladı. Sahneye ilk kez Ray Cooney’nin Kaç Baba Kaç oyunuyla çıktı. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nü bitirdi. Konservatuvar eğitimi sırasında arkadaşlarıyla Tiyatro Kılçık adında bir topluluk kurdu. Bu toplulukta oyuncu ve oyun yazarı olarak çalıştı. Kenter Tiyatrosu’nda ‘Aşk Çemberi’ adlı oyunda ve “Tiyatro Kılçık”ta “Takanlar ve Takılanlar” ve “Ayşegül Hindistan’da” adlı oyunlarda rol aldı.

“Aslı ile Kerem”, “Bütün Çocuklarım” ve “Emret Komutanım” adlı televizyon dizilerinin yanı sıra “Banyo” ve “Beyza’nın Kadınları” isimli sinema filmlerinde oynadı. 2007′de, Açıkhava Tiyatrosu’nda sahnelenen Rock Müzikalleri’nde rol aldı.

Filmografi
* Yedi Numara (2000) Yeliz
* Aslı ile Kerem (2002) Yeliz
* Yuvam Yıkılmasın (2003) Hülya
* Çınaraltı (2003) Nilüfer
* Bütün Çocuklarım (2004) Eyşan
* Emret Komutanım (2005) Üsteğmen Çiğdem
* Banyo (2005)
* Beyza’nın Kadınları (2005) Beyza Türker
* Erkekler Ağlamaz (2006) Zeynep
* Bir Kadın Bir Erkek-2009
* Güneşi Gördüm (2009) …Havar

Tiyatro Oyunları
* 39 Basamak
* Anna Kareninna
* Geca Mevsimi
* Ayşegül Hindistan’da
* Takanlar ve Takılanlar
* Aşk Çemberi
* Kadınlar da Savaşı Yitirdi

Ödülleri
* 10. Afife Tiyatro Ödülleri (2005) – Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu – Gece Mevsimi
* Sadri Alışık Ödülleri – En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu – Gece Mevsimi
* Lions Ödülleri – En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu – Gece Mevsimi

Sözleri

“Popülerlik, yapacagimi hissettigim seyleri yapmakta bir araç sadece. Ben yine önüme geldigi gibi, kendim gibi yasayacagim. Zaten oynarken duygularimi kurban ediyorum, bir de hayatimi kurban edemem.”

“Her kadın doğası gereği o anaçlığı, naifliği ve koruma duygusunu zaten yaşıyor. Müthiş bir saflık hissi var. Karşılıksız, ölümü pahasına çocuğunun hayatı için mücadele eden hatta yaşamak zor olsa da çocuğu için sonsuza kadar yaşamayı göze aldıran, imkansızı başartan bir duygu.”

Masumlar İçin yapılan Röportaj…

demet-evgar-1.jpg * Rolünüzden bahseder misiniz?
Bu, herkesin aşina olduğu bir hikaye, ancak farklı bir yönden ele alınıyor. Adı Üstünde ‘Masumlar’… Küçük yaşlarda kaderiyle karşı karşıya kalmış bir kadın… Annesi onu, tasvip etmediği bir meslek yaparak büyütmüş. O yüzden bilinçaltında çok sorgular ve travmalar var.

* Sizin canlandırdığınız Başak’ karakteri, eski sevgilisiyle karşılaşıyor. Arabozan kadın mı oluyor?
Bizi ayırmışlar ve seneler sonra karşı karşıya geliyoruz. Hikayede kara kedilik bir durum yok. O yüzden zaten diğer hikayelerden çok farklı… Üç karakter de çok masum…

* Ne kadar süre sonra bir diziye başladınız?
İki sene oluyor. En son ‘Erkekler Ağlamaz’ vardı. Türkmax’te, ‘Bir Kadın Bir Erkek’ adında bir komedi işi yapıyorum. O beni çok tatmin ediyordu. Fazla zamanımı alacak bir dizi yapma taraftarı değildim. Ama Osman Sınav beni kadrosu ve hikayesiyle ikna etti. Sesli çekim yapılıyor olması da çok cazip geldi.

Etiketler: , , , , , , , , , , , ,

Bu Yazıyı Okuyanlar Bunlarıda Okudular