header image
    Twitter yüklenirken lütfen bekleyiniz Osman Sınav Fan Twitter
Son Güncel Duyuruları Osman Sınav Twitter'dan Takip Edebilirsiniz!
7000'i aşkın Osman Sınav Fan Hayranları arasına katılmak için Tıklayınız!
Osman Sınav Fan Hayranları Facebook Sayfası için Tıklayınız!

Bundan 5 yıl önce Osman Sınav’ın kurduğu Sinegraf Film Şirketi 19. Yaşını kutlamış.Kutlamada ise o zamanın dizilerinden ünlü isimlerde bulunmuş.Osman Sınav Nostalji bölümünde şimdi Sinegraf’ın 19.Yaşını nasıl ve kimlerle kutlamış bunları öğreniyoruz…

Tanınmış yönetmen ve yapımcı Osman Sınav’ın kurduğu sinema şirketi Sinegraf, 400 kişinin ‘ekmek teknesi’ oldu. Son dönemlerin en popüler televizyon dizileri Ekmek Teknesi, Kurtlar Vadisi ve Hayat Bağları’nın yapımını gerçekleştiren Sinegraf, 19. yaş gününü kutladı. Üç diziyle oyuncusundan senaristine, ışıkçısından yönetmenine yaklaşık 400 kişiye iş imkanı sağlayan Sinegraf’ın sahibi Osman Sınav, “Yıllar önce bir hayalle başladık, bugün kocaman bir aileyiz. Sinegraf yüzlerce kişinin ekmek teknesi haline geldi.” diye konuştu.

sinegraf-19-yas-kutlamasi.jpg Bugüne kadar 600 reklam, 150 tanıtım filmi ve onlarca diziye imza atan Sinegraf’ın Moda Teras Restaurant’taki doğum gününde ev sahipliğini yapımcı Osman ve eşi Tangül Özbel Sınav ile kızları Ayşegül Sınav yaptı. Üç dizide 300’ün üzerinde oyuncu, 100’ün üzerinde teknik ekip çalışanına ekmek kapısı olan Sinegraf’ın bir hayalle başladığını anlatan yönetmen Sınav şunları söyledi: “O günlerde muhasebecimizin ve sekreterimizin maaşını nasıl vereceğimizi düşünürken, bugün koca bir aile olduk. Ne mutlu bize ki bugüne kadar ödemelerimizi bile geciktirmedik.” dedi.

Birçok insana iş imkânı sağlıyor

Osman Sınav, 19 yıl önce kurduğu Sinegraf’ı son yılların Deli Yürek, Süper Baba, Sıcak Saatler, Mavi Düşler, Melek Apartmanı dizileriyle Deli Yürek sinema filmini yaparak binlerce sanatçının geçim kapısı haline getirdi. Geceye Ekmek Teknesi dizisinin yıldızları Hasan Kaçan (Heredot Cevdet), Savaş Dinçel (Nusrettin Baba), Selin Dilmen (Necibe Hanım), Ahmet Yenilmez (Gamsız Celal), Peker Açıkalın (Cengiz), Kadir Çöpdemir (Kirli); Hayat Bağları’ndan Melek Baykal (Nurhayat), Güven Kıraç (Tevfik), Selçuk Özer (Kemal), Kenan Pars; Kurtlar Vadisi’nden Necati Şaşmaz (Polat) Özgü Namal (Avukat Elif) Selçuk Yöntem, Oktay Kaynarca’nın (Çakır) da yer aldığı sanatçıların tamamı katıldı. Sinegraf gününe dizilerin yönetmen ve yazar kadrosundan Ömer Lütfü Mete, Metin Günay, Mustafa Şevki Doğan, senaristler Raci Şaşmaz, Bahadır Özdener’in katıldığı gecede doğum günü pastası da kesildi. Hasan Kaçan’ın (Heredot Cevdet) Kadir Çöpdemir’e (Kirli) pasta ikramı oyuncu ve misafirleri kahkahalara boğdu. Kısa sürede izleyicinin tiryakisi olduğu ve zirveye oturttuğu Ekmek Teknesi, 30 Haziran’da yayınlanacak 33. bölümüyle tatile giriyor. Dört yıldır yayınlanan Hayat Bağları ise 106. bölümüyle ekranlara veda etti. Kurtlar Vadisi ve Ekmek Teknesi yeni yayın döneminde seyircilerle buluşmaya devam edecek.

Kaynak – Zaman Gazetesi (26-06-2003)

Etiketler: , , , , , , , , , , , ,

Bu Yazıyı Okuyanlar Bunlarıda Okudular