header image
  Twitter yüklenirken lütfen bekleyiniz Osman Sınav Fan Twitter
Son Güncel Duyuruları Osman Sınav Twitter'dan Takip Edebilirsiniz!
7000'i aşkın Osman Sınav Fan Hayranları arasına katılmak için Tıklayınız!
Osman Sınav Fan Hayranları Facebook Sayfası için Tıklayınız!

Diyarbakır Emniyet Müdürü Gaffar Okkan ve 5 polisin şehit edildiği suikast, Deli Yürek dizisinin başarılı yönetmeni Osman Sınav tarafından filme alınıyor. Filmde başrol Kenan İmirzalıoğlu’nun.

Şehit Emniyet Müdürü Gaffar Okkan suikastini konu alan filmin çekimlerine Diyarbakır’da başlandı. Yönetmen Osman Sınav, filmle, bölgede oynanan oyunlara dikkat çekmek istediklerini söylerken, başrol oyuncusu Kenan İmirzalıoğlu da “Bu filmimizde suikastı aydınlatabilirsek, açılımlarını gösterebilirsek çok mutlu olacağız” dedi.

Diyarbakır’da, 24 Ocak 2001 tarihinde, bomba ve uzun menzilli silahlarla düzenlenen saldırı sonucu, 5 polis memuruyla birlikte şehit olan Emniyet Müdürü Gaffar Okkan suikastını konu edinen ve adı ‘Deli Yürek’ olarak açıklanan filmin çekimleri start aldı. Yaklaşık 60 kişilik ekiple Diyarbakır’a gelen yönetmen Osman Sınav, Akçadağ Plaza’da çekimlere başladı. Film 45 gün içinde çekilecek.

Filmle soru soracağız

Filmin usta yönetmeni Osman Sınav, Diyarbakır Emniyet Müdürü Atilla Çınar’dan, suikastin tekrar canlandırılması için izin alındığını belirterek, “Bu film bir Güneydoğu hikayesi ve diziden tamamen bağımsızdır. Bu filmimizle, bölgede oynanan oyun üzerine soru sormaya çalışıyoruz. Filmi, burada yaşananların ve geçmişte yaşanmış olanların bundan sonra yaşanmaması için çekiyoruz. Rahmetli Gaffar Okkan’ın burada uyandırdığı bir duygu var. Bu bölgede 7′den 70′e her kesimden insanı biraraya getirip, devletin gülümseyen yüzünü sembolize eden bir ifadeyle, bölge insanını huzur ve barışa çekmiştir. Bu bölgedeki birlik ve beraberlik duygusunu istemeyen güçler tarafından kırılmak istenmiştir. Bunun nedenleri ve niçinleri üzerinde duracağız” dedi. Zeynep Tokuş’un da rol alacağı filmde başrolü canlandıracak olan oyuncusu Kenan İmirzalıoğlu ise Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki sosyal bir yarayı perdeye aktaran filmde oynadığı için çok mutlu olduğunu ifade ederek, “Rahmetli Gaffar Okkan burada çok derin bir iz bıraktı. Diyarbakır’da binlerce insan onun için ağladı. Bu filmimizde suikastı aydınlatabilirsek, açılımlarını gösterebilirsek çok mutlu olacağız” diye konuştu.

‘Deli Yürek’ dizisindeki ‘Yusuf Miroğlu’ tiplemesiyle gönüllerde taht kuran Kenan İmirzalıoğlu’nun başrol oynayacağı filmin konusu ise şöyle:
Kenan İmirzalıoğlu, Emniyet Müdürü Gaffar Okkan’ın dostu olan asker arkadaşının düğünü için İstanbul’dan Diyarbakır’a gelir. Düğün akşamı arkadaşı, yasadışı Hizbullah örgütünün tetikçisi ‘Hasan’ tarafından öldürülür. İmirzalıoğlu, kendi yöntemiyle katili bulmaya çalışırken, o sırada Gaffar Okkan da suikaste uğrar. Suikast sahnesinin de canlandırılacağı filmde, Okkan suikastinin ardından polis kamerasıyla çekilen görüntüler de yer alacak.

Etiketler: , , , , , ,

Bu Yazıyı Okuyanlar Bunlarıda Okudular

   13 Yorum var “Gaffar Okkan suikastı film oluyor”

   • Nebiye TAŞKIN 31 Ocak 2009

    Merhaba
    GAFFAR OKKAN Suikastı film oluyor , çok güzel bir karar, teşekkürler…
    SAKARYA-HENDEK li olarak destekliyorum… Bu ülke ne Valiler ne Emniyet Müdürleri yetiştirdi ve yetiştirmeye devam ediyor , edecektir…
    Kimsenin şüphesi olmasın…
    Bu film suikastı aydınlatabilirse çok mutlu olacağım…
    Başarılar Dilerim…

   • ismail gönül 28 Şubat 2009

    merhaba bende çok sevindim kenan imirzalıoglunun yenıden sınema fılmı çekmesıne ama ben ençok maceralı acıhayata benzer bı dızı fılmı çekmesını çok ıstıyorum o dızıde çok harıkaydı neden erken bıttı anlamdım neolur yednı bı dızı fılmı çek bu yıl kenan abi sen askerdeyken ben gun saydım gelmen ıçın hep gunsaydım gelsınde dızı çeksın ızleyek dıye ınşalalh ıstegımı yanıtsız koymazsın.

   • adnan 27 Nisan 2009

    ewetgaffar okkan çok büyük bir kişi idi onun ölmü sadece aylesi we diyarbakırı deil tüm türkiyeyi aglatmıştı

   • murat 30 Haziran 2009

    Selam arkadaslar ne zaman çekilecek ki? zaten deli yürek bumerang cehenneminde anlatılmıstı. bu başka proje mi yoksa. Bu haber yeni mi eski mi

   • Annlat 16 Ağustos 2009

    2000 li yılların haber sanırım bu.

   • Osman Sınav Fan 16 Ağustos 2009

    Elbette bu haber arşiv ve nostalji kategorisinde bulunan haberleri arasında, güncel haberler kategorisi ile Osman Sınav’ın yeni projelerini ve haberlerine ulaşabilirsiniz..

   • kağan metin 20 Ağustos 2009

    gaffar okkan gibi kendisini devletine ve milltine adamış birini kaybetmek gerçektende üzücü, şehit edilmesinin üzerinden 8 yıl geçmesine rağmen unutulmayan ve unutulmayacak bir insanın filimini çekeceğiniz için size teşekkür ederim. bitmesini dörtgözle bekleyeceyim.

   • kemal 20 Ağustos 2009

    filmi heycanla bekliyorum

   • PROFAKTOR 18 Eylül 2009

    gaffar okkan halka bir devlet memuru olarak değil bir diyarbakırlı olarak yaklaşmış idi ve emin olun 1000 yıl geçse onun gibi cesur ve babacan bir devlet adamı gelmez bu ülkeye:(

   • harun taş 2 Kasım 2009

    mekanı cennet olsun

   • HALİL KIRMIZI 29 Mart 2010

    GAFFAR OKKAN… CİNAYETİ AYDINLATILMADAN TÜRKİYE BİR HİÇ

   • mekan 21 14 Mayıs 2010

    çok severdik onu mekanı cennet olsun (diyarbakırı ve diyarbakırsporu ayakta tutan oydu)

   • riyat 24 Mart 2011

    şahne bir filim olmuş

   Yorumu Yanıtla