header image
2 Aralık 2010 Konferans 0 Yorum var
    Twitter yüklenirken lütfen bekleyiniz Osman Sınav Fan Twitter
Son Güncel Duyuruları Osman Sınav Twitter'dan Takip Edebilirsiniz!
7000'i aşkın Osman Sınav Fan Hayranları arasına katılmak için Tıklayınız!
Osman Sınav Fan Hayranları Facebook Sayfası için Tıklayınız!

Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi tarafından düzenlenen “Uluslararası Arenada Türkiye’ nin Yumuşak Gücü: Bir Kültürel Pazarlama Aracı Olarak Sinema” adlı konferans, “Süper Baba”, “Yalancı”, “Gerilla” ve “Deli Yürek”, gibi dizi ve filmlerin ünlü yönetmeni Osman Sınav’ın katılımıyla 25 Şubat 2010 tarhinde Prof. Dr. M. Lütfü Çakmakçı Kültür Merkezi’ nde gerçekleştirildi.

“Türkiye Olarak Yumuşak Güçleri Yeni Fark Ettik, Bu Gücü Bize Fark Ettirenlerin Başında Osman Sınav Bulunuyor”

Açılış konuşmasını yapan İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan İbicioğlu, ” Devletlerin güç kazanma stratejilerine baktığımızda iki tür strateji görürüz. Bunlardan birisi sert güçler, yani silahlı güçler; diğeri ise yumuşak güçler olarak tabir edilen kültürel yayımları arttırarak elde edilen güçlerdir. Son yıllarda dünyadaki gelişmeleri irdelediğimizde devletlerin güç kazanma stratejisinde iletişim ve sinema da yer almaktadır. Türkiye olarak yumuşak güçleri yeni fark ettik, bu gücü bize fark ettirenlerin başında Osman Sınav bulunuyor. “dedi.

“Kendi Kişisel Başarısı İçin Hayali Olmayan İnsanlar, Başkalarının Hayalinin Parçası Olurlar”

osman_sinav_sdu_2010_1

Ardından “Uluslararası Arenada Türkiye’ nin Yumuşak Gücü: Bir Kültürel Pazarlama Aracı Olarak Sinema” konulu konferansını yapmak üzere kürsüye gelen Osman Sınav, kendisi için dünyada en heyecanlı şeyin film yapmak olduğunu belirterek, insanların var olma sebebinin bir şeyleri yapmak istemesi olduğuna dikkat çekti. Hayattaki bir çok başarının hayal kurmakla gerçekleşebileceğine dikkat çeken Sınav, ” Kendi kişisel başarısı için hayali olmayan insanlar, başkalarının hayalinin parçası olurlar. Bireylerin başarısında etkili olan hayali, ülke hayaline dönüştürebildiğimiz takdirde, ülkemiz dünya arenasında yukarıya doğru taşınacaktır.” dedi.
Ünlü Yönetmen, ABD’nin ikinci büyük gelir kaynağı olan sinemayla birlikte bütün markalarını ve yaşam stilini satılığa çıkardığını söyleyerek “Sinemanın önemli bir pazarlama aracı olduğunu maalesef biz yeni konuşurken dünya bunu uyguluyor.” dedi.

osman_sinav_sdu_2010_2

Daha sonra Osman Sınav öğrencilerin sorularını cevaplarken Isparta’nın Atabey İlçesinde çekilmekte olan Sakarya- Fırat dizisinin başrol oyuncularından Tayanç Ayaydın’ı da sahneye davet etti. Ayaydın, Osman Sınavla tanışmalarının hikayesini öğrencilerle paylaştı.

osman_sinav_sdu_2010_3

Konferansın sonunda İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan İbicioğlu, Osman Sınav’a plaket takdim etti.

Etiketler: , , , , , , , , , ,

Bu Yazıyı Okuyanlar Bunlarıda Okudular