header image
30 Kasım 2010 Konferans 1 Yorum var
    Twitter yüklenirken lütfen bekleyiniz Osman Sınav Fan Twitter
Son Güncel Duyuruları Osman Sınav Twitter'dan Takip Edebilirsiniz!
7000'i aşkın Osman Sınav Fan Hayranları arasına katılmak için Tıklayınız!
Osman Sınav Fan Hayranları Facebook Sayfası için Tıklayınız!

Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Diş Hekimliği Fakültesi Kültür ve Sanat Kulübü öğrencilerinin Merkezi Amfi’de düzenlediği ”Hayal ve Strateji” konulu konferansa katılan Osman Sınav, Cumhuriyetin temellerinin atıldığı Sivas’ta bulunmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

Osman Sınav, ”Kişisel başarıları için hayal kurmayanlar başkalarının hayalinin bir parçası olur” dedi. Yapımcı ve yönetmen Osman Sınav, gençlere hayal kurmalarını ve bu hayallerinin peşinden gitmelerini önererek, ”Kişisel başarıları için hayal kurmayanlar başkalarının hayalinin bir parçası olur” dedi.

Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Diş Hekimliği Fakültesi Kültür ve Sanat Kulübü öğrencilerinin Merkezi Amfi’de düzenlediği ”Hayal ve Strateji” konulu konferansa katılan Sınav, Cumhuriyetin temellerinin atıldığı Sivas’ta bulunmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

Hayal kurmanın önemine değinen ve salonda bulunanlara ”Aranızda kaç kişi ‘benim hayalim var, onu gerçekleştirmek için yürüyorum’ diyebilir?” sorusunu yönelten Sınav, cevap vermek için el kaldıran öğrencileri görünce ”Bu soruya el kaldıran arkadaşlar şimdiden dünyayı değiştirmeye, hayallerini gerçekleştirmeye adaylar” diye konuştu.

Osman Sınav’dan tavsiyeler

Hayal kurmayı liderlikle özleştiren ve dünyayı değiştirenlerin hepsinin büyük hayallerinin olduğunu vurgulayan Sınav, ”Liderler hayallerini gerçekleştirmiş insanlardır” dedi. Gençlere hayal kurmalarını ve bu hayallerinin peşinden gitmelerini öneren Sınav, kişisel başarıları için hayal kurmayanların başkalarının hayalinin bir parçası olacağını söyledi.

Aynı zamanda bir endüstri olarak nitelediği sinemanın sanatsal işlevini de değerlendiren Sınav, ”Sanat, bize bir şey kazandırmaz sadece ufkumuzu açar, hayal kurdurur” diye konuştu.

”Biz sinemayla kendimizi ifade etme kültürü kazanarak yapıtlarımızla ülkemize marka değeri kazandırmalıyız” diyen Sınav, Türk markalarının dizilere ve sinemaya yerleştirilmesinin önemini anlattı.

ABD gibi sinemanın etki alanının iyi kullanılması gerektiğini, sinemanın çok önemli bir endüstri, çok önemli bir gelir kaynağı olduğunu ifade eden Sınav, ”Bugün dünyanın en güçlü devleti ABD’nin dış ticaretindeki ikinci büyük gelir kaynağı sinemadır. Sinemaya biz hep sanat gözüyle bakıyoruz. Aslında sinema yüzde elli endüstri, yüzde elli sanattır” görüşünü savundu.

Öğrenciler Yer Bulmayınca Yere Oturdular

Sabah erken saatlerde uçakla Sivas’a gelen ilimize gelen ünlü yönetmen Osman Sınav, cumhuriyet üniversitesi diş hekimliği fakültesi kültür ve sanat kulübü öğrencilerinin düzenlediği hayal ve strateji konulu konferansa katıldı.. Konferansta ilk olarak konuşma yapan Cumhuriyet Üniversitesi Diş Hekimliği Dekanı Ali Kemal Özdemir ve Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü İlyas Dökmetaş Yönetmen Osman Sınav’a teşekkürlerini dile getirdiler. Konuşmalardan sonra öğrencilerle söyleşi yapan Sınav sivas’ta olmaktan dolayı çok heyecanlı olduğunu dile getirdi.

Sınav, öğrencilere yapmış olduğu çalışmalardan da bahsetti. Öte yandan Yönetmen Sınav’ı dinlemek için gelen öğrenciler kendilerine yer kalmayınca yerde oturmak zorunda kaldılar. Ayrıca rektör İlyas Dökmetaş tarafından yönetmen sınav’a teşekkür plaketi takdim etti.

Etiketler: , , , , , , , , , , ,

Bu Yazıyı Okuyanlar Bunlarıda Okudular