header image
5 Eylül 2011 Güncel 0 Yorum var
    Twitter yüklenirken lütfen bekleyiniz Osman Sınav Fan Twitter
Son Güncel Duyuruları Osman Sınav Twitter'dan Takip Edebilirsiniz!
7000'i aşkın Osman Sınav Fan Hayranları arasına katılmak için Tıklayınız!
Osman Sınav Fan Hayranları Facebook Sayfası için Tıklayınız!

TRT’nin ilgiyle izlenen dizisi Sakarya Fırat’ın yönetmeni Osman Sınav, Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Rektörü Prof. Dr. Hasan İbicioğlu’nu ziyaret etti. Geç kalmış fakat anlamlı bir ziyaret gerçekleştirdiğini belirten Osman Sınav, “Dizinin çekimlerinde üniversitemizden destek alıyoruz. Ben de değişik alanlarda seminer ve konferanslar veriyorum. Biz üniversitemizle iç içeyiz.” dedi.

Dizi çekimlerinde seviyeli bir üslup kullandıklarını belirten Osman Sınav, Sakarya Fırat’ Türkiye’de en kaliteli ve seviyeli dizilerden birisi. Dizi ile insanlarımızı sosyal ve kültürel alanlara yönlendirmeye çalışıyoruz. Diziyi aşk konularını izleyen değil ülke meseleleriyle ilgilenenler izliyor. Ülkemizi idare eden yönetim ve muhalefet izliyor. Toplumun her kesimi bu diziyi izliyor. Çok olumlu tepkiler alıyoruz.” diye konuştu. Konuyla ilgili bir örnek veren Sınav, Fikri Sağlar’ın dizinin ince bir çizgi üzerinde çekildiğini, ülkenin de buna ihtiyacı olduğunu vurguladığını belirtti. Dizide kurmaylık yapmadıklarının altını çizen Sınav, “Yerine göre rehabilite yapmaya çalışıyoruz. Hiç kimseyi incitmeden bu ayarı yapmaya çalışıyoruz. Bu kavganın sonrasında rehabilite çok önemli.” şeklinde konuştu.

osman_sinav_sdu_rektor_ziyareti
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren SDÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan İbicioğlu ise “Dizinin ülkemiz açısından işlediği konu ince bir konu. Ülkemizde akan kanın durması adına her kesime görev düşüyor. Osman Beyler dizide ülke toplumu adına güzel konular işliyorlar. Bizde üniversite olarak daima desteğe açığız. Ve yapıyoruz da. Ciddi bir işbirliğimiz var.” dedi.

İlimiz Atabey ilçesi’nde Sakarya Fırat dizisinin çekimlerini yapan ünlü yönetmen yapımcı Osman Sınav, SDÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan İbicioğlu’nu makamında ziyaret etti. Ziyaretten ötürü oldukça memnun olan Rektör İbicioğlu, Osman Sınav’a memnuniyeti dile getirerekOsman Sınav bizim gözümüzde bir sinema yapımcısı olmanın ötesinde bilge bir kişi. Türkiye’de bir çok ilkleri başlattığını biliyoruz. Özellikle son üç yılda Sakarya-Fırat dizisiyle hem üniversitemizin hem de Isparta’nın tanıtımında büyük emekleri geçmiş durumda. İnşallah kendisiyle ilişkilerimizi sürekli ve sürdürülebilir kılmak istiyoruz” dedi.

OSMAN SINAVA HOCALIK TEKLİFİ

Rektör İbicioğlu, ilerleyen zamanda İletişim Fakültesi içerisinde açılacak olan bölümlerde ve sinema okulu projesinde eğer isterse Sınav’ı hoca olarak görmek istediklerini de belirtti. Osman Sınav Rektörlüğü ziyaretinde üniversitenin desteğini de alarak, koordineli bir şekilde çalışmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirirken, Isparta’nın Atabey İlçesinde çekilmekte olan Sakarya Fırat dizisinin TRT’nin en çok seyredilen dizisi olduğunu ve, politikacılardan, sanatçılardan, askeri camiadan, muhalefetten ve daha farklı kesimlerden olumlu tepkiler aldıklarını belirtti.

Ünlü yönetmen ve yapımcı Osman Sınav’a Sinema sanatına ve Türk kültürünün sinemada işlenmesine katkıları ve toplumsal konulara duyarlılığı nedeniyle Prof. Dr. M. Lütfü Çakmakçı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen tören ile SDÜ Toplumsal Katkı Ödülü verilmişti.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Bu Yazıyı Okuyanlar Bunlarıda Okudular