header image
3 Haziran 2008 Güncel 4 Yorum var
  Twitter yüklenirken lütfen bekleyiniz Osman Sınav Fan Twitter
Son Güncel Duyuruları Osman Sınav Twitter'dan Takip Edebilirsiniz!
7000'i aşkın Osman Sınav Fan Hayranları arasına katılmak için Tıklayınız!
Osman Sınav Fan Hayranları Facebook Sayfası için Tıklayınız!

osmansinav_tvgz_1.jpg Yapımcı-yönetmen Osman Sınav,Baba Evi, Hayat Bağları gibi sıcak dizilerden sonra nasıl Kurtlar Vadisi gibi sert diziler yapma tercihini anlattı. Sınav, asıl tercihinin ise insan hikayeleri anlatmak olduğunu söyledi.

Balçiçek Pamir’in HABERTURK’teki ‘Söz Sende’ programına konuk olan Osman Sınav, Süper Baba ile başlayan dizi serüveninde geldiği noktayı değerlendirdi.

Sınav, bir dönemin sevilen ve unutulmayan dizileri arasında yer alan Süper Baba, Hayat Bağları gibi sıcak, samimi insan ilişkilerinin yer aldığı dizilerle birlikte Deli Yürek ve Kurtlar Vadisi ile devam eden daha sert yapıdaki dizilere yönelişini anlattı.

Osman Sınav, “Aslında bu çok komik. Benim çok kişisel tercihim değil. Tamam bu tür şeyleri bana zorla yaptırmıyorlar. Ama ben Deli Yürek’i yaparken aynı zamanda Hayat Bağları’nı yaptım ve 5 yıl ilk üçteydi. Kurtlar Vadisi’ni yaparken de Ekmek Teknesi’ni yaptım. O da ilk sıralardaydı. Yani bunların yanında hep böyle daha soft ve sevgi içeren işler de var. Ülkenin bir yüzü var ki çok sert bir yüzü var ki özlediğimiz, kendi hayatımızla ilgili, çok sıcak ilişkilere dayalı, insan ve aile ilişkilerine dayalı başka bir kültürümüz var. Aslında benim kişisel tercihim diğerini yapmak yani insan hikayelerini, insan ilişkilerini. Gerçekten öyle ama bu bana yapışmış birşey” diye konuştu.

Etiketler: , , , , , , , , ,

Bu Yazıyı Okuyanlar Bunlarıda Okudular

   4 Yorum var “Süper Baba’dan Kurtlar Vadisi’ne”

   • shyboy 9 Ağustos 2008

    Osman Sınav biraz olsun Türkiye gerçeklerini anlattığı için bu millete , millet ona minnertardır

   • sibel şahin 2 Eylül 2008

    aaa inanmıyorum süper baba dizisini de mi siz yaptınız osman amca helal olsun ya

   • Mr. Ozgun 17 Ağustos 2009

    Selamlar Osman Hocam!
    Dizilerinizin fanatik bir tiryakisiyim! 18-19 yaşımda Deli Yürek’i izlerken kavga etmeyi değil, dürüst ve mert olmayı öğrenerek… Kurtlar Vadisi’ni 1. bölümden 97. bölüme, sonrasında nefes almaksızın devam ederek… ilk 97 bölümü internetten tekrar tekrar 2 kere daha izleyerek…

    İş yerime giderken her sabah, Sinegrafın önünden geçerken hep aklıma gelen bir fikri sizlerle nasıl paylaşabilirim diye düşündüm. Gerçi geçen sene hemen karakolun karşısındaki kuru fasulyecide bizim iftar masamızın arkasındaki masada açtınız orucunuzu hocam, ama o zaman da bu sentezi düşünmemiştim:)

    Kısa keserek ben düşüncemi şöyle sunmak istiyorum sizlere:
    Kurtlar Vadisi Pusu tatile girdi,boş duramadım:) heyecanla izlediğim ilk Kurtlar Vadisi’ni tekrar izledim internetten ve bitirdim. Yetmedi ve daha eskiye döndüm, Deli Yürek’i izlemeye başladım tekrar aynı siteden. Birşey farkettim! iki harika dizi ve iki dizi için harika seçilmiş iki karakter! Ne Polat Deli Yürek’te oynayabilirdi, Ne de Yusuf Polat Alemdar olabilirdi bence! Ama ikiside yerlerinde harika!
    Diyeceğim şu ki; bir sentez yaratsanız? Yusuf hakikaten de Kuşçu’nun son bölümde ufaklığa anlattığı gibi ölmemiş olsa? Bir yolunu bulup oradan bomba patlamadan çıkmış olsalar? Bozo Yusuf’u askerde yetiştiren, Polat’ı devlet adına pekiştiren kişi olsa… Bir gün… Polat Vadi’de Yusuf’la karşı karşıya gelse… sonra omuz omuza gelseler… Hep hayalini kurdupum sentezin devamını ustalarına bırakıyorum…
    Saygılarımı sunuyorum ve başarılarınızın devamını en içten dileklerimle diliyorum!

   • ERDEM 2 Ekim 2010

    SAYIN OSMAN SINAV
    ANLAMAKTA ZORLANDIGIM BIR MESELEYI SORUYORUM…
    HER YAPTIGINIZ YAPIT GUZEL VE BEGENILERI TOPLARKEN SIZIN BELLI BIR ZAMAN SONRA YONETMENLIGINDEN VE DAHA SONRA YAPIMCILIGINDAN CEKILMENIZ NEDIR…DAHA SONRA BU FILIMLER BELLI BIR SURE SONRA ILGI VE BEGENIYI KAYBEDIYOR…BU SIZIN IZLEYICILERI HUSRANA DUSURMENIZ DEGIL MI? VE BU BI COK DIZINIZ DE BOYLE OLDU…EGER HAKIKATEN YAPITLARINIZLA OVUNECEKSENIZ SONUNA KADAR BIRAKMAYIN.BELKI O ZAMAN ISTE BU OSMAN SINAV ESERI DERSINIZ ….

   Yorumu Yanıtla