header image
24 Aralık 2007 Güncel, Tv Dizileri 0 Yorum var
    Twitter yüklenirken lütfen bekleyiniz Osman Sınav Fan Twitter
Son Güncel Duyuruları Osman Sınav Twitter'dan Takip Edebilirsiniz!
7000'i aşkın Osman Sınav Fan Hayranları arasına katılmak için Tıklayınız!
Osman Sınav Fan Hayranları Facebook Sayfası için Tıklayınız!

pars_narko_teror.jpg Yapımcılığını Osman Sınav‘ın üstlendiği ve başrollerini İbrahim Çelikkol ile Seda Bakan’ın paylaştığı ‘Pars Narkoterör’ dizisinin çekimleri Akdamar Adası’nda başladı.
Yönetmenliğini Metin Günay‘ın yaptığı ‘Pars Narkoterör‘ isimli dizinin ilk 3 bölümünün Van’da bulunan çeşitli tarihi yerlerde çekileceği bildirildi. Atilla Olgaç’ın da yer aldığı ekip, Van’daki çekimlerin ardından diziye İstanbul’da devam edecek.Diziyle ilgili açıklamalarda bulunun başrol oyuncuları Seda Bakan ve İbrahim Çelikkol, çok iddialı bir yapımın içinde bulunduklarını söyledi. İstanbul Narkotik Başkomiseri Şamil Baturay karakterini canlandıracağını belirten Çelikkol, “Şamil Baturay bir Çerkez çocuğudur ve Kürt kızı Zülüf karakterini canlandıran Seda Bakan’a aşık olur. Zülüf ile nişanlanan ve ailesini tanımak için onun memleketine giden Şamil kendisini uyuşturucu baronlarının arasında bulur” diyerek dizinin konusuyla ilgili bilgi verdi. Dizi hakkında başka bilgisinin olmadığını ifade eden Çelikkol, “Benim tek bildiğim çok uzun süreli bir dizi film olacak” şeklinde konuştu.

Çekimlerine Akdamar Adası’ndan sonra Gürpınar’da bulunan Hoşap Kalesi’nde devam edilecek olan dizide olaylar şöyle gelişiyor:

İstanbul Narkotik Başkomiseri Şamil Baturay, katıldığı rutin bir operasyonda Türkiye’de kurulan yeni bir uyuşturucu şebekesine ait delillere rastlar. Narkotik’te birlikte çalıştığı nişanlısı Zülüf ile birlikte Van’a aile ziyaretine gittiğinde kendisini uyuşturucu baronlarının tam ortasında bulur.

Çerkez oğlu Şamil ile Kürt kızı Zülüf’ün aşkı, Şamil’in ağabeyinin uyuşturucuyla ilgili bir operasyonda şehit edilmesiyle daha da imkansız bir hal alır. Ağabeyinin kaybıyla hayata küsen Şamil, elde ettiği bazı ipuçlarıyla tekrar harekete geçer ve intikam için uyuşturucu baronlarının peşine düşer. Afganistan’dan İran’a, Van’dan Berlin’e kadar uzanan yeni bir uyuşturucu hattının kurulmak üzere olduğunu keşfeden Şamil, zorlu bir mücadeleye girişir.

Bu toz hattının terör örgütleriyle bağı olduğunu ve uyuşturucudan kazanılan paranın terörü finanse ettiğini anlayan Şamil’in verdiği mücadele, kişisel bir gayret olmaktan da çıkarak vatan için verilen bir mücadeleye dönüşür. Bu savaşın kazanılmasını sağlayacak en önemli ipuçları ise Şamil’in aşkı Zülüf’te gizlidir.

Etiketler: , , , ,

Bu Yazıyı Okuyanlar Bunlarıda Okudular