header image
    Twitter yüklenirken lütfen bekleyiniz Osman Sınav Fan Twitter
Son Güncel Duyuruları Osman Sınav Twitter'dan Takip Edebilirsiniz!
7000'i aşkın Osman Sınav Fan Hayranları arasına katılmak için Tıklayınız!
Osman Sınav Fan Hayranları Facebook Sayfası için Tıklayınız!

DERİN DEVLETE GÖNDERME YAPAN FİLMLERİYLE TANINAN ÜNLÜ YÖNETMEN OSMAN SINAV, MİT AJANI MI?

osman sınav

Osman Sınav’ın uyuşturucu meselesini masaya yatırdığı ‘Pars: Kiraz Operasyonu’ adlı film, 20 Nisan’da vizyona giriyor. Derin devlete gönderme yapan filmleriyle tanınan ünlü yönetmen, ‘Ben ne MİT ajanıyım, ne de polis’ diyor.

Osman Sınav’ın oğlunun başından geçen bir uyuşturucu olayından yola çıkarak çektiği ‘Pars: Kiraz Operasyonu’ adlı film 20 Nisan’da vizyona giriyor. Adını İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube Müdürlüğü’nün amblemi olan ‘pars’tan alan filmde başrolleri Mehmet Kurtuluş, Nida Şafak, Selçuk Yöntem, Murat Dalbatan, Pelin Batu, Haluk Piyes, Uğur Polat ve Amerikalı Udo Kier paylaşıyor. ‘Birgün oğlum Yusuf Ömer’in canı midye çekmiş. Okulun kapısındaki satıcıya gittiğinde satıcı ona ‘İncili mi, incisiz mi?’ diye sormuş.

Filmi çekmeye bu hikayeyi duyunca karar verdim’ diyen Sınav, filme ilişkin detayları şöyle sıralıyor: ‘Yaşanan birçok olayın biraraya gelmesiyle yazdık senaryoyu. Örneğin oğlumun başından geçen olay gerçek. İstanbul’da uyuşturucu trafiği ve okullardaki uyuşturucu kullanımıyla ilgili yaptığımız araştırmalardan elde ettiğimiz bulguları senaryolaştırdık.
Bilgileri İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden aldık. Narkotik Şube Müdürü Tufan Ergüder bize danışman oldu. ‘

MİT Ajanı olduğu yönünde sorulara ise ‘Çağın istihbaratı açık istihbaratdır. Artık kimse kara gözlük takıp, uzun pardesüler giyerek, birilerini takip ederek bilgi toplamıyor. Bu şekilde bilgi toplamanın modası geçti. Bütün dünyada bilgiler son derece açık olarak toplanıyor. Günlük gazeteleri tarayarak bile işlerin nereye, nasıl gittiğini hissedebilirsiniz. Olayları değerlendirme yetiniz de varsa doğru atışlar yapılabilir. Tabii tarihi bilmeniz de şart. Sonuç olarak ne MİT ajanıyım ne de polis. Sadece işimi iyi yapıyorum.

Etiketler: , , ,

Bu Yazıyı Okuyanlar Bunlarıda Okudular