header image
10 Haziran 2012 Güncel 0 Yorum var
    Twitter yüklenirken lütfen bekleyiniz Osman Sınav Fan Twitter
Son Güncel Duyuruları Osman Sınav Twitter'dan Takip Edebilirsiniz!
7000'i aşkın Osman Sınav Fan Hayranları arasına katılmak için Tıklayınız!
Osman Sınav Fan Hayranları Facebook Sayfası için Tıklayınız!

Yapımcı ve Yönetmen Osman Sınav, 10.Türkçe Olimpiyatlarının atmosferini öyle bir tarif etti, öyle bir konuşma yaptı ki, tüm salon alkışladı.

Atmosfer hakkındaki düşüncelerini dile getiren Sınav, “Sizin öğrendiğiniz güzel türkçe ile tarif etmek benim dil yeteneklerimi aşıyor. Buradaki atmosfer, Türkçenin bir dünya dili olduğu ispatlamıyor, haykırıyor. Barış, kardeşlik, dostluk, kültür sadece birer kelime değildir. Bunlar dille olan şeylerdir. İnsan, insanla dille anlaşıyor” düşüncelerini dile getiren Sınav, sözlerine hergün yaşadağı bir olayı anlattı.

osman_sinav_turkce_olimpiyatlari

“Benim masamda iki yerden toprak vardır. Ben hergün sabah çalışma masamda o topraklara bakarım. Birisi Kosova’dan getirdiğim, Gazi Murathan’ın Türbesinden alınmış bir topraktır. Diğeri de Kazakistan’daki Ahmet Yesevi Türbesi’nden alınmış bir topraktır. Bunu masama koymamın nedeni; Sabah işime başlarken, bu kültür ikliminden ordan oraya kadar giden kültür ikliminde, ‘Nerdeyim Ben?’ diye sormak içindir kendime, ufkumu geniş tutmaya çalıştığım içindir. Ama burdaki ufuk bütün dünyayı saran bir ufuk. Onun için bu atmosferi tarif etmek mümkün değil.”

Osman Sınav Türkçe Olimpiyatları Atmosferini Tarfi Etti

Osman Sınav Türkçe Olimpiyatları Atmosferini Tarfi Etti-2

Türk okulları ve organizasyon hakkında düşüncelerini söyleyen Osman Sınav, “Dünya üzerine saçılmış bir yıldızlarımız gibi  duruyor. Bütün hocalardan Allah Razı Olsun.” dedi.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Bu Yazıyı Okuyanlar Bunlarıda Okudular