header image
    Twitter yüklenirken lütfen bekleyiniz Osman Sınav Fan Twitter
Son Güncel Duyuruları Osman Sınav Twitter'dan Takip Edebilirsiniz!
7000'i aşkın Osman Sınav Fan Hayranları arasına katılmak için Tıklayınız!
Osman Sınav Fan Hayranları Facebook Sayfası için Tıklayınız!

Bir narkotik polisinin uyuşturucu satıcılarıyla mücadelesini anlatan “Pars: Kiraz Operasyonu” adlı film, 20 Nisan’da vizyona girecek. Yönetmenliğini Osman Sınav’ın üstlendiği film, İstanbul, Amsterdam ve Monako’da çekildi. Filmde, narkotik polisi Atilla, nam-ı diğer Pars karakterini canlandıran Mehmet Kurtuluş, rolüne İstanbul narkotik polislerinin kontrolünde hazırlandığını söyledi. 1998 yılında Fatih Akın’ın “Kısa ve Acısız” filmiyle Locarno Film Festivali’nde ‘En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’ aldıktan sonra yıldızı parlayan ve Almanya’nın aranılan oyuncularından biri olan Kurtuluş, yeni filmini “sağlam bir aksiyon” olarak tanımladı.
Narkotik polisi tiplemesini canlandırabilmek için İstanbul Narkotik Polisi’nden destek aldığını söyleyen Kurtuluş, “Onlarla atış poligonuna gittim, silah taşıdım. Emniyet’in arşivine girdim, uyuşturucu operasyonlarının kasetlerini izledim. Aksiyon sahnelerinin çoğunda da kendim oynadım. 10 yıldır kungfu ve dalgıçlık yapıyorum. Voleybol oynuyorum. Bu yüzden çok zorlanmadım” dedi.
James Bond, Türkiye’de çekilebilir
Türk sinemasındaki gelişmelerin Avrupa’da dikkat çektiğini söyleyen Mehmet Kurtuluş, “Nuri Bilge Ceylan, Yeşim Ustaoğlu gibi isimler, sinemamızın yurtdışındaki imajını değiştirdi. Artık yurtdışından da Türkiye’de film çekmeye geliyorlar. Bunlar daha da çoğalacak. Gelecek yıl James Bond filminin bir serisi Türkiye’de çekilecekmiş. Bizim de buna hazır olmamız lazım. Oyuncularımız, teknik ekibimiz İngilizce konuşabilmeli” diyor
Kaynak: Milliyet

Etiketler: , , , , , ,

Bu Yazıyı Okuyanlar Bunlarıda Okudular