header image
    Twitter yüklenirken lütfen bekleyiniz Osman Sınav Fan Twitter
Son Güncel Duyuruları Osman Sınav Twitter'dan Takip Edebilirsiniz!
7000'i aşkın Osman Sınav Fan Hayranları arasına katılmak için Tıklayınız!
Osman Sınav Fan Hayranları Facebook Sayfası için Tıklayınız!

Belkide bu isim pek yabancı gelmemiştir, özellikle Osman Sınav hayranları evet gerçekten Osman Sınav ismi ne kadar meşhur ise şimdi de onun ismi gündem de..

O bir senarist, o bir asistan, o bir Aybars Bora Kahyaoğlu…
Acıhayat filminin senaryosunu yazan Kahyaoğlu şimdi ise Mart 2007′de vizyona gelecek olan Pars:Kiraz Operasyonu filminin senaryosunu yazıp, sette de yönetmen asistanlığı yaptı.

“Senaryo çalışmasının yanısıra, Acı Hayat’ın 2006 sezon finalindeki aksiyon sahnesinin bir haftalık çekimi boyunca, sette, Osman Sinav’ın “1. Yönetmen Asistanlığı”nı yaptım. 23. Bölümün ardından, Haziran 2006′da, “Pars” filminin uzun metraj senaryosunu yazmak üzere Acı Hayat senaryo grubundan ayrıldım.”

Ayrıca Necip Fazıl Kısakürek’in 100. Doğum Yılı için çekilen 100 dakikalık Belgesel/Filmin galası, 19 Haziran 2004′te AKM’de yapılırken yönetmen yine Kahyaoğlu idi.

“Filmin yapımcısından gelen sansür taleplerini kabul etmemem üzerine, film üzerindeki haklarımın elimden alınması için belgesel aynı kurgu mantığı ve benzer görüntülerle tekrar montajlandı. Yapımcı, bu yeni montajda, kendi deyimiyle “çocukluğundan beri yönetmen olmak istediği” için, Yönetmen hanesine de kendi adını yazdı. Ancak bu durumun anlaşılması üzerine belgeselin gösterimi kalktı ve satışı bitti denecek kadar durdu.”

Kahyaoğlu’nun geçmişi de bir o kadar enteresan, çünkü bu işe TV’de muhabir olarak başlamış…

“NTV Dış Haber Servisi’nde Editör/Simultane Tercüman, CNNTURK Dış Haber Servisi’nde Muhabir/Editör/Simültane Tercüman ve TV8′de Haber Program Editörü/ Ana Haber Editörü/ Simultane Tercüman olarak toplam dört yıl çalıştım.”

Kahyaoğlu Hollywood yolunda emin adımlarla ilerliyor…
Hollywood yapımcılarından Seven Arts International’ın Başkanı Peter Hoffman ile Osman Sınav’ın yapımını ortak gerçekleştirecekleri proje, Hollywood-Türkiye arasındaki ilk ve en önemli köprü!

“Filmin yönetmenliğini de üstlenen Osman Sınav’ın, Amerikalı senarist Ken Friedman ile yaptığı çalışmalarda, senaryo asistanı olarak yer aldım. Filmin ilk yazımınından sonra yapılan ikinci tekrar yazımda ise, Osman Sinav’la birlikte senarist olarak çalıştım. Filmin 2007 yazında çekilmesi planlanıyor.”
ve birde Kitap çevirisi…

“Genç ve başarılı sinemacı Robert Rodriguez’in “Rebel Without A Crew” adlı biyografik kitabınıN, “Ekipsiz Asi” adıyla Türkçe’ye çevirisi..”
Çeviren: Aybars Bora Kâhyaoğlu
Kaknüs Yayınları

Gelecekteki senaryoları..

Amerikan film sektörünün belkemiği kabul edilen “Development” yani “Geliştirme” sürecini, ülkemizde daha hızlandırmak ve kaliteli projelerin daha süratli bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlamak çok önemli.

“Bu hedefe ulaşmak için Sinegraf Film Yapım bünyesinde, Osman Sınav’la birlikte sinema filmi ve tv dizisi olmak üzere değişik projelerin geliştirilmesi ve yazımı üzerine çalışıyorum. “

Etiketler: , , , , ,

Bu Yazıyı Okuyanlar Bunlarıda Okudular