header image
    Twitter yüklenirken lütfen bekleyiniz Osman Sınav Fan Twitter
Son Güncel Duyuruları Osman Sınav Twitter'dan Takip Edebilirsiniz!
7000'i aşkın Osman Sınav Fan Hayranları arasına katılmak için Tıklayınız!
Osman Sınav Fan Hayranları Facebook Sayfası için Tıklayınız!

Osman Sınav’ın, 433 salonda gösterime girecek olan yeni filmi “Uzun Hikaye”nin galası; 10 Ekim 2012, Çarşamba akşamı Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşti! Uzayıp giden demiryollarında Bulgaryalı Ali ile ailesinin hikayesini anlatan filmin galası; konuklara, “Uzun Hikaye”nin istasyonlar arasında uzanan nostaljik atmosferini yaşattı. Filmin tüm oyuncuların birlikte geldiği gala; Oktay Kaynarca, Mehmet Aslantuğ, Mahsun Kırmızıgül, Tuncel Kurtiz, Gülriz Sururi, Ceyda Düvenci, Tayfun Talipoğlu, Bennu Gerede, Erkan Özerman, Ebru Cündübeyoğlu, Pınar Öğün – Memet Ali Alabora, Özge Özpirinççi, Murat Han, Burak Sağyaşar, Özgül Kavruk, Esra Ronabar-Barış Falay, Birol Güven, Taylan Kümeli, Fatoş Kabasakal gibi sanat, medya ve cemiyet dünyasından birçok ismin katılımıyla gerçekleşti.

12 Ekim 2012, Cuma günü 433 sinema salonunda gösterime girecek olan “Uzun Hikaye”nin galasında; başrol oyuncularından Tuğçe Kazaz, Özlem Süer imzalı elbisesi ile, Damla Sönmez ise Özgül Engin imzası taşıyan elbisesi ile göz doldurdu. Gala sonunda konuklara, filmin, Ulaş Özdemir tarafından hazırlanan müziklerinin CD’si hatıra olarak hediye edildi.

Başrollerini Kenan İmirzalıoğlu ile Tuğçe Kazaz’ın paylaştığı “Uzun Hikaye”; haksızlıklara baş kaldıran, namuslu ama aykırı bir insanın, Bulgaryalı Ali (Kenan İmirzalıoğlu) ile ailesinin öyküsünü son derece yalın bir dille beyazperdeye taşıyor. “Uzun Hikaye”; verdiği haklı tepkilere rağmen, toplumun statükocu yapısı nedeniyle hiçbir yerde tutunamayıp kasabadan kasabaya göç etmek zorunda kalan kahramanının hikayesini, karmaşadan uzak, naif bir anlatımla seyirciye sunuyor. Tüm oyuncuların başarıyla can verdiği karakterleri, sade, samimi anlatım dili ve insanın içini ısıtan atmosferi ile şimdiden çok konuşulan “Uzun Hikaye”; sinema eleştirmenleri tarafından Osman Sınav’ın da “ustalık eseri” olarak değerlendiriliyor.

Mustafa Kutlu’nun ölümsüz eserinden, Yiğit Güralp tarafından senaryolaştırılan “Uzun Hikaye”de; birçok usta ve genç oyuncu birlikte rol alıyor. Yapımcılığını Osman Sınav’a ait Sinegraf’ın, dağıtımını UIP’nin üstlendiği “Uzun Hikaye”; 12 Ekim 2012 tarihinde gösterime girecek.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Bu Yazıyı Okuyanlar Bunlarıda Okudular