header image
16 Kasım 2009 Tv Dizileri 142 Yorum var
  Twitter yüklenirken lütfen bekleyiniz Osman Sınav Fan Twitter
Son Güncel Duyuruları Osman Sınav Twitter'dan Takip Edebilirsiniz!
7000'i aşkın Osman Sınav Fan Hayranları arasına katılmak için Tıklayınız!
Osman Sınav Fan Hayranları Facebook Sayfası için Tıklayınız!

Sayfa 1 Sayfa 2

Usta Yapımcı-Yönetmen Osman Sınav‘dan yeni bir efsane Sakarya Fırat. “İsimsiz kahramanlar için 71 dakikalık saygı duruşu” bir sınır karakolunda yaşananları anlattığı Sakarya Fırat dizisi çekimleri 9 Kasım’da ısparta’da tüm hızıyla devam ediyor. TRT 1 Ekranlarına gelecek olan dizinin senaryosu ve yönetmenliğini Süleyman Çobanoğlu, Aybars Bora Kahyaoğlu ve Osman Sınav, Tevfik Şenol’den oluşan ekip üstleniyor. Sakarya Fırat Dizisinin birbirinden ünlü oyuncuları ve ekibi ile hava şartlarının çetin geçmesine rağmen adına yakışır bir şekilde çalışıyorlar. İşte Sakarya Fırat Dizisinin Oyuncuları…

Dizininin sloganı da: “İsimsiz kahramanlar için 71 dakikalık saygı duruşu”

Dizinin konusunun, Anadolu ailesinin her an karşı karşıya olduğu açmazlardan, tamamen insani ve gündelik kaygılardan beslendiği belirtildi.Türk televizyonları yeni bir efsaneyle tanışıyor: Sakarya Fırat.

Oyuncular ve Roller : Tayanç Ayaydın (Uzman Çavuş Osman Kanat ), Ceren Hindistan (Avukat Nihan Tekintaş), Zerrin Sümer (Fatma Kanat), Özay Fecht (Teslime tekintaş), Sait Genay (İbrahim Kanat), Sönmez Atasoy (Mürsel Ağa), Gerçek Sağlar (Küpeli Necla), şener Kökkaya (Kahya Kalafat), Kürşat Alnıaçık (Terör ağası Bakır), Gökhan Soylu – İdil Yener  – Erkan Avcı -Selim Gürata – İsmail Hakkı – Caner Özçavuş – Erkan Kolçak Köstendil – Çağdaş Onur Öztürk – Bora Koçak – Süleyman Karaahmet – Bahadır Muhtar – Kamil Adıgüzel – Muhammed Cangören, Kerkükklü Süleyman(Yurdaer Okur) ve Esma Kızılay(Deniz Arna).

Yapımcı
Osman Sınav

Yönetmen
Osman Sınav
Tevfik Şenol
Aybars Bora Kahyaoğlu
Emre Kabakuşak

Senaryo
Süleyman Çobanoğlu

Görüntü Yönetmeni
Engin Saygılı

Kurgu
Murat Önal

Müzik
Aytuğ Yargıç
Etni-ka

Sanat Yönetmeni
Soner Caner

OSMAN KANAT / TAYANÇ AYAYDIN

sakarya_firat_19 27 – 30 yaş, uzman çavuş, bekâr, gönüllü asker. Sınava ailesinden habersiz girerek kazanıp isteyerek asker olmuş. Keskin nişancı. Ordunun, özellikle Albay Hüsamettin’in gözbebeklerinden. Hem karakolda, hem de özel operasyonlarda kendini göstermiş. Neşeli, eğlenceli, dost canlısı… Gülüm Mahmut’a merhametle karışık bir sevgisi var. Annesi, O’nu memleketindeki Zeliha ile başgöz etmek istiyor ama Osman pek oralı değil…

NİHAN TEKİNTAŞ / CEREN HİNDİSTAN

sakarya_firat_18 23 yaşlarında. Mürsel Ağa’nın en küçük çocuğu. Hukuk Fakültesini bitirmek üzere. Ufku, ailesinin sıkıştığı feodal düzeni aşmış, sevmiyor bu işleri. Zihniyet olarak dağa da, karakola da eşit mesafede.
Esma Kızılay / DENİZ ARNA
deniz_arna_esma_kizilay_sakarya_firat 24 yaşında. Kerküklü Süleyman’ın yeğeni. Son derece cevval, azimli ve korkusuz bir genç kız. Bir yanıyla su katılmamış bir Türkmen, diğer yanıyla dünyaya açılmaya, makus talihini yenmeye çalışan birisi Esma. Burnunun dikine gitmesi, inatçılığı ve zaman zaman özellikle Osman’a karşı gösterdiği sert ve tavizsiz tutum, onun en önemli karakter özellikleri. Irak’ta, hem Ziraat, hem Zootekni okumuş. Bölge dağlarında korkusuzca gezerken, aklında tek bir şey var: kayıp babasını bulmak.

Kerküklü Süleyman / YURDAER OKUR

yurdaer_okur_kerkukklu-suleyman_sakarya_firat 35 yaşlarında. Kerkük Türkmenlerinden. Baas rejimi döneminde, Irak ordusunda üsteğmen. Ancak ülkenin işgali ile birlikte, onun ailesi de savrulmuş, dağılıp gitmiş. Sadece annesi Keklik ve yeğeni Esma kalmış onunla. Şimdi, Türkiye lehine hem Irak’ta, hem de sınırlarımız içinde faaliyet gösteriyor. Kerkük bilinci yüksek, Türkmen kültürüne aşık, deli dolu bir adam. Osman Kanat’ın hem çok sıkı bir dostu, hem silah arkadaşı, hem de onunla en çok didişen isim.

FATMA KANAT / ZERRİN SÜMER

sakarya_firat_8 Osman’ın annesi… 55 yaşlarında. Ege ağzıyla konuşuyor, neşeli, eğlenceli, hayat dolu bir kadın. Pratik zekalı, akıllı, lafını esirgemeyen, dobra biri. Tek evladı Osman’ın üstüne titriyor. Tüm o tip kadınlar gibi Osman’ın hayatını uzaktan da olsa yönetmeye çalışıyor. Anaç bir sezgisi, okumadan sahip olunmuş bir irfanı var. Oğlunu niçin gönderdiğini de, oğlunun ne ile savaştığını da içgüdüsel olarak bilip kabullenen Anadolu analarından biri.

TESLİME TEKİNTAŞ / ÖZAY FECHT

sakarya_firat_22 Mürsel Ağa’nın karısı. 55-58 yaş civarı. Ağa karısı olmanın bilincinde ve bunun avantajlarını biliyor. Ama Necla’nın durumu, onun dengesini iyice bozmuş. Sürekli bir ağıt ve yas hali ve ifadesi içinde. Patladığı anda Kürtçe sayıp döküyor. Acılı Mezepotamyanın bilinçaltı. Nihan da olmasa, canlı canlı toprağa girmemesi için bir sebep yok.

İBRAHİM KANAT / SAİT GENAY

sakarya_firat_11 56–57 yaşlarda, temiz, iyi, işinde gücünde, iyi niyetli bir adam. Ekonomik durumu iyi; çift çubuk, bağ bahçe sahibi… Osman’la ilgili beklentisi bu işleri çekip çevirmesi iken, yine de oğlunun tercihine ses çıkarmıyor. Her şartta “vatan sağ olsun” diyebilen babalardan.

MÜRSEL AĞA / SÖNMEZ ATASOY

sakarya_firat_16 60 yaş civarında. Yedi göbek ağa. Bir yanda sarsılan ağalık kurumu, otorite kayması yaşayan köy halkı, ailesinin sorunları, öbür yanda da Mürsel ağa… Zorlanan, ama geleneksel insani değerlerini, içinde doğduğu sistemi yaşatmaya çalışan bir adam. Adalet Partili. Ailesine de, köyüne de büyük enerji sarf ederek sahip olabiliyor. Ama hala kudretli, zengin ve saygı duyulan bir adam.Onun trajedisi, evlatları.

ZELİHA GÜLER / İDİL YENER

sakarya_firat_23 22-23 yaşlarında… Fatma Kanat’ın oğlu Osman’a gelin almak istediği, saf, temiz bir kız… Dizinin masum beklentisi…

KÜPELİ NECLA / GERÇEK SAĞLAR

sakarya_firat_17 30 yaşlarında, Mürsel Ağa’nın kızı, Nihan’ın ablası. Güneydoğu’da, özellikle asker arasında nam salmış azılı bir terörist. Çok gençken, aşık olduğu bir oğlan askerlerce öldürülmüş, Necla karnındaki bebeği doğurur doğurmaz, sevgilisinin göğsünden çıkan mermi çekirdeğini kulağına takmış, dağa çıkmıştır. Necla’nın yapısı da gerilla olmaya uygundur: ruh hali içe kapalı ve kıyıcı, vücudu yapılı ve muntazam, tam bir psikopat. Coşkuyla öldürüyor. Usta ve sinsi bir savaşçı. Tim komutanı. Bakır’ın sevgilisi. Bakır ona tutkulu aşık fakat onun Bakır’a karşı aynı duyguları taşıdığı söylenemez.

KÂHYA KALAFAT / ŞENER GÖKKAYA

sakarya_firat_12 50–55 yaşlarında, Mürsel’in sadakatli adamı. İyi niyetli, babacan olumlu bir karakter… Gerektiğinde devreye girip, ailede sükûneti sağlayan emektar.

BAKIR / KÜRŞAT ALNIAÇIK

sakarya_firat_3 38–40 yaşlarında, Necla’ya marazi, takıntılı bir şekilde aşık. Yılanın başı. Bir yandan teröre organik anlamda destek veriyor, diğer yandan İstanbul’daki belli mahfillerle çok sıkı fıkı. Belediye ihalelerinden mazot kaçakçılığına, her halta bakıyor. Ama asıl iştigal sahası uyuşturucu. Bir dava adamı devrimci, bir düzene saygılı siyasi maskesi takıyor. Ama her halde kıyıcı, zalim, ruhsuz ve psikopat bir adam. Hayatta sevdiği tek şey Necla.

ETHEM TEKİNTAŞ / ERKAN AVCI

sakarya_firat_7 Mürsel Ağa’nın en büyük çocuğu…34–35 yaşlarında. Bir baltaya sap olamamış; serseri, ayyaş, hayırsız bir evlat. Bakır’ın etrafındaki adamlardan biri. Mürsel Ağa’nın hayal kırıklığı…

Sayfa 1 Sayfa 2

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Bu Yazıyı Okuyanlar Bunlarıda Okudular

   142 Yorum var “Sakarya Fırat Dizisi Oyuncuları ve Künyesi”

   • hasan ilhami erdoğan 16 Aralık 2009

    süper bir kadro muhteşem bir senaryo dev bir yapıt yüreğine sağlık OSMAN SINAV

   • onay keskin 16 Aralık 2009

    ya esas adamımızı göremedik lazoğlunu vermemmişsiniz onun biyografiyi aslında film başlamadan o meşhurdu sitelerde ona ağırlık verin

   • Osman Sınav Fan 16 Aralık 2009

    http://www.osmansinav.info/fan/dizi/sakarya-firat-dizisi-oyunculari-ve-kunyesi/2/
    İkinci sayfada verilmiştir, Sakarya Fırat Dizisi Tüm oyuncuları mevcuttur..

   • seldatunc 16 Aralık 2009

    ben bu ulkenın ataturkcu bır gencı olarak ask dızılerını ızleyen hayalperest dunyada gezmeden kalıtelı esprılı gercekcı duygusal bır dızı ızledım bu gece.dızı ızlemeyı ozlemısım.tesekkurler.osman sınav.

   • tga 16 Aralık 2009

    osman kanat tayanc ayaydın sana ne kadar methıye doksek azdır sagol sana ve senınle bırlıkte bu dızıde emegı gecenlere tum uzman jandarmaların gonlunu kazandıgını unutma

   • mesut öztürk 16 Aralık 2009

    süper bi dizi olmuş,sinema tadında.Osman bey çok teşekkür ederim bir Uzman Jandarma olarak gurur duydum emeginize saglık.

   • hülya aydın 17 Aralık 2009

    gerçekden çok güzel bir dizi.biz ıspartalı olarak onur duyduk.Ama 1.bölüm sonunda çarpışma sahneleri silahlar çok gerçekci değildi. bu konuyu dikkate alırsanız sevinirim.çünkü bu çatışma sahneleri dizi sürdüğü müddetçe devam edecek

   • muhammed çatalkaya 18 Aralık 2009

    dizi de cidden çok güsel noktalara değinilmiş vatan için zor şartlar altında görev yapan askerlerimizin durumunu anlatıyor. fakat TAYANÇ AYAYDIN’ ın canlandırmış olduğu asker karakterin rütbesi uzman çavuş değil uzman jandarma çavuş’tur. uzman jandarma çavuş rütbesi ayrı bir rütbedir. bu notumu dikkate alırsanız cidden çok makbule geçer herkes için. ayrıca emeğiniz için teşekkür ederim..

   • zeynep korkmaz 20 Aralık 2009

    çok güzel film beğendiklerimin arasında hem komikler

   • osman BAŞPINAR 25 Aralık 2009

    osman abi abi diyorum içimizden birisin artık çünkü yönetdiğiniz filimlerinizde herğün evimizdesiniz.süper bir filim olmuş.ğerçekten süper.doguda askerlik yapmış birisi olarak tam bir sınır karakolu ve mekan olarak süper bir yer.ara sıra sete ziyaretde bbulunuyorum.kısacası vermiş olduğunuz emeğinize sayğı ğösteriyorum ve sizi izlemeye devam ediyoruz.filim için teşekkürler.

   • tuba ceyhan 31 Aralık 2009

    türkiye gerçeklerini çok ince bir üslupla anlatan bir diziosman sınav dan bu beklenirdi zaten yüregine saglık trt de olmasıda ayrı bir güzellik emegi geçen herkese teşekkürler

   • HAMZA YEŞİL 4 Ocak 2010

    22 yıl hizmet ettiğim;üniformasını gururla taşıdığım Türk Silahlı Kuvvetlerinin mensubu olmaktan iftihar duyduğum ihtiyaç duyulduğuda veya çağırıldığımda koşa koşa gitmekten bir an bile tereddüt etmiyeceğim bir emekli bir asker olarak izlediklerim karşısında duygulanmaktan kendimi alamadım.kullanılan bazı malzemelerin gerçeklerini yansıtmasa da oyuncuların gösterdikleri performans bu açıklarını mümkün olduğunca gidermeye çalışmaktadır.Bunun yanında verilmek istenen mesaj ise 84 yıldır kucak kucağa yaşayıp BEN TÜRKİYE CUMHURİYETİ VATANDAŞIYIM;NE MUTLU TÜRKÜM demekten asla vazgeçmeyen kardeşlerimizle aramızı açmaya çalışarak bu yurdu parçalamaya çalışanlara,bundan nemalanmaya çalışanlara,bunlara birde körü körüne inanarak onlara uşaklık edenlere verilecek en iyi örnek bir derstir.Bu diziyi yapanlara emek verenlerin ellerine sağlık.Sonsuz teşekkürler.

   • doguş ceren 8 Ocak 2010

    bu ülkenin en büyük gerceklerinden olan uzman jandarma ilk defa sahne aldı daha önceki dizi-film lerde uzman jandarmaların rolü hep subaylara üstgm/yüzbaşıya veriliyordu gizli kahramanı buldunuz osman abi tşk.uzman jandarmaların aldıgı maaş helal deyilse bu ülkede calışan memurların hiç birinin aldıgı maaş helal deyildir.24 saat esasınca çalışır.

   • doguş ceren 8 Ocak 2010

    Tayanç AYAYDIN mükemmelsin abi 12 yıllık bir uzman jandarmyım işletme fakültesi mezunuyum bizi en iyi sen oynayabilirdin bu elbise en çok sana yakışırdı avukat hanımıda kandırırsan tamamdır üzerine git abi olur ayarlarsın sen bu kızı zamanında iskenderunda görevliyken ben kandırmıştım güzel bir avukatı.dizi oyuncularının tamamına selam saygı ve başarılar.

   • Mustafa 9 Ocak 2010

    bugün hafta sonu kursumdan çıktım cafeler caddesinde bir gezeyim dedim.dolanıyordum öyle birini gördüm.dedim ki çocuğa bak tonbalığına ne kadar çok benziyor.biraz yürüdüm jeton düştü.sakarya fıratta ki er kamil in ta kendisi…

   • ali uslu 10 Ocak 2010

    Özellikle görsel efektler ve kamera açıları dünya standartlarında.Tiplemeler çok gerçekçi. tek kelime ile mükemmel bir dizi olmuş.emeği geçen herkese teşekkürler.

   • ADNAN BOZDOĞAN 12 Ocak 2010

    SAYIN OSMAN SINAV BÖYLE BİR DİZİ YAPTIĞINIZ İÇİN SİZE VE EKİBİNİZE ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM. KURTLAR VADİSİNİN DE İLK YÖNETMENİ SİZDİNİZ AMA BİZ İNANIYORUZ Kİ SAKARYA FIRAT OSMAN KANATLA BİRLİKTE KANATLANIP UÇACAK VE BU REKORU KIRACAK DİZİYİ NEFES BİLE ALMADAN İZLİYORUZ YÜREĞİNİZE SAĞLIK BAŞARILARINIZIN DEVAMINI DİLİYORUM

   • Falcon 13 Ocak 2010

    Hakiketen Tam bir Osman Sinav klassiyi))) cook seviyorum ben bu diziyi yaaaaaaa…..

   • Gulnur 16 Ocak 2010

    Ben Azerbaycandan Gulnur.21 yasindayi.Biz Bir Millet Iki Devletiz.bu yuzdende ben Turkleri cok severim.Sakarya Firat dizisi cok guzelolmus hele askerlerin bagirarak konusmalarina ne deniyobilmiyorum o ayri bi guzel.Hepinizi cok seviyorum eyer mumkun olursa yoneticilerden rica ediyorum oyuncularla bizim aramizda konusma imkani yaratsinlar.Hepinize cok tesekkur ediyorum.Emeyinize,yureyinize bileyinize saglik.

   • GULNUR 16 Ocak 2010

    BEN AZERBAYCANDAN GULNUR.21 YASINDAYIM.OKULDA OKUDUGUM ZAMANDADA UNIVERSITEDEDE BIZE HEP TURKLERLE BIZIM BIR MILLET IKI DEVLET OLDUGUMUZU OYRETMISLERDI.BU YUZDENDE BEN TURKLERI COK SEVIYORUM.HER SEFERINDE HABERLERINIZDE MEHMETCIKLERIMIZIN SEHIT OLDUGUNU DUYDUGUMDA BEYNIMDEN VURULMUSA DONUYORUM.ICIM COK ACIYOR.ALLAH HEPSINE RAHMET EYLESIN.SAKARYA FIRAT DIZISI COK SUPER OLMUS.HELE BAZEN ASKERLER OPERASYONA GIDERKEN BAGIRARAK BI SEYLER DIYOLAR YA O AYRI BI GUZEL.YONETICILERDEN COK RICA EDIYORUM OYUNCULARLA BIZIM ARAMIZDA KONUSMA IMKANI YARATIRSANIZ COK SEVINIRIM.HEPINIZI COK SEVIYORUM ALLAH HEPINIZE UZUN OMURLER VERSIN.EMEYINIZE YUREYINIZE BILEYINIZE SAGLIK.

   • abdullah 18 Ocak 2010

    tek kelime ile harika

   • Sakarya Fırat Dizisi 6.Bölüm Resimleri Osman Sınav Fan 22 Ocak 2010

    [...] Sakarya Fırat Oyuncular ve Roller : Tayanç Ayaydın (Uzman Çavuş Osman Kanat ), Ceren Hindistan (Avukat Nihan Tekintaş), Zerrin Sümer (fatma Kanat), Özay Fecht (Teslime tekintaş), Sait Genay (İbrahim Kanat), Sönmez Atasoy (Mürsel Ağa), Gerçek Sağlar (Küpeli Necla), şener Kökkaya (Kahya Kalafat), Kürşat Alnıaçık (Terör ağası Bakır) [...]

   • esin 25 Ocak 2010

    gerçekten hayatımda bir dizi izledim diğerleri dizi değil bence sakarya fırat kadrosu ile herseyi ile mükemmel ötesi osman sınav büyüksün artı bizim köylüsün seninle gurur duyuyoruz

   • NEJDET BELGİ 28 Ocak 2010

    dizi ekıbını ve yonetenlerı kutlar..boyle dızılerın cekılmesını ıstıyoruz…sahsım adına sızlere basarılarınız dewamını dılerım…

   • Ayse Kocakaya 28 Ocak 2010

    Edirneden Ardahana kardesiz biz, tek bilegiz tek yüregiz. Bunun en güzel örnegini Osaman Kanat ve Gülüm Mahmut sergilemisler dizide. Biz bu kahramanlara degil 71 dakika bir ömür saygiya dursak ödenmez haklari.Sayin Osman Sinav biz Türk Halki olarak her carsamba 71 dakikalik saygi durusuna haziriz..Emeginize yüreginize saglik…

   • Uğur doğdu 4 Şubat 2010

    Her bölümünü iple çekiyorum. Osman kanat ve Durali başçavuş mükemmel oynuyor. Osman snav gene kalbimizden vurdu. Bu dizi hiç bitmesin. Durali başçavuşa selamlar.

   • berke ipek 7 Şubat 2010

    Usta Yapımcı-Yönetmen Osman Sınav‘dan yeni bir efsane Sakarya Fırat. “İsimsiz kahramanlar için 71 dakikalık saygı duruşu” bir sınır karakolunda yaşananları anlattığı Sakarya Fırat dizisi çekimleri 9 Kasım’da ısparta’da tüm hızıyla devam ediyor. TRT 1 Ekranlarına gelecek olan dizinin senaryosu ve yönetmenliğini Süleyman Çobanoğlu Aybars Bora Kahyaoğlu ve Osman Sınav Tevfik Şenol’den oluşan ekip üstleniyor. Sakarya Fırat Dizisinin birbirinden ünlü oyuncuları ve ekibi ile hava şartlarının çetin geçmesine rağmen adına yakışır bir şekilde çalışıyorlar. İşte Sakarya Fırat Dizisinin Oyuncuları…
    Dizininin sloganı da: “İsimsiz kahramanlar için 71 dakikalık saygı duruşu”…
    Dizinin konusunun Anadolu ailesinin her an karşı karşıya olduğu açmazlardan tamamen insani ve gündelik kaygılardan beslendiği belirtildi.Türk televizyonları yeni bir efsaneyle tanışıyor: Sakarya Fırat.
    Oyuncular ve Roller : Tayanç Ayaydın (Uzman Çavuş Osman Kanat ) Ceren Hindistan (Avukat Nihan Tekintaş) Zerrin Sümer (fatma Kanat) Özay Fecht (Teslime tekintaş) Sait Genay (İbrahim Kanat) Sönmez Atasoy (Mürsel Ağa) Gerçek Sağlar (Küpeli Necla) şener Kökkaya (Kahya Kalafat) Kürşat Alnıaçık (Terör ağası Bakır) Gökhan Soylu – İdil Yener – Erkan Avcı -Selim Gürata – İsmail Hakkı – Caner Özçavuş – Erkan Kolçak Köstendil – Çağdaş Onur Öztürk – Bora Koçak – Süleyman Karaahmet – Bahadır Muhtar – Kamil Adıgüzel – Muhammed Cangören

   • ELİF ERDOĞAN 7 Şubat 2010

    bu dizi mükemmel gerçekten de hiç bitmesin gülüm mahmut favorim kendisine selamlar

   • BİROL DÜLGER 9 Şubat 2010

    Öncelikle Sayın Osman SINAV’a böyle bir film düşünüp toplumumuza iyi şeyler kattığı için kendim ve ailem olarak çok teşekkür ederiz.Sayın Sönmez ATASOY’U, Sait GENAY’ı,Zerrin SÜMER’i ekranlarda film sonuna kadar görmek isteriz.Onlar film bana göre beynini oluşturuyorlar.Tayan AYAYDIN ve Ceren HİNDİSTAN bu kişiler zaten tartışılmaz oyuncular ben filmde emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.Doğru kanalda doğru film çekildiği içinde çok memnunum.Hepiniz inşallah daha iyi yerlere gelirsiniz.Sizleri ekranda hep görmek isteriz.Saygılarımla Birol DÜLGER

   • koray kaplan 17 Şubat 2010

    slm ilk önce sakarya fırat oyuncuları ve yöneticilerine. diger arkadaşların fikrine katılıyorm türkiyede bir baş yönetmen olarak bu oyunu tasarlayan syn osman sınava ayrıca tşk ederim diziyi ailece bebegeniyle izliyoruz umarım devamı gelir çünkü çarşamba günlerini iplen çekiyoruz ayrıca unutmadan tayanç ayaydın ve ceren hindistan dizide birbirlerine gerçekten çok uygun biri avukat diğeri uzman jandarma. diger dizilerden çok farklı ve senaryoları gerçekçi başarılar ve saygılar

   • Sakarya Fırat Dizisi 11.Bölüm Resimleri Osman Sınav Fan 26 Şubat 2010

    [...] Sakarya Fırat Oyuncular ve Roller : Tayanç Ayaydın (Uzman Çavuş Osman Kanat ), Ceren Hindistan (Avukat Nihan Tekintaş), Zerrin Sümer (fatma Kanat), Özay Fecht (Teslime tekintaş), Sait Genay (İbrahim Kanat), Sönmez Atasoy (Mürsel Ağa), Gerçek Sağlar (Küpeli Necla), şener Kökkaya (Kahya Kalafat), Kürşat Alnıaçık (Terör ağası Bakır) [...]

   • fatma 26 Şubat 2010

    merhaba
    öncelikle özellikle başka tür yapımların yapılıp Türkiye Cumhuriyeti halkına sunulduğu böyle bir dönemde Nefes gibi filmlerin bu tür dizilerin yapılmasına gerçetekten ihtiyaç vardı. biz burda Türkiyenin batısında güllük gülistanlık yaşarken doğuda askerimizin ve insanımızın ne şartlar altında yaşadığını bilmeye gerekten ihtiyacımız vardı. terör örgütünün aslında davamız var deyip bir takım insanlar kendi çıkarları uğruna bu memleketi satarken aslında ne tür oyunların piyonları olduğunun bilinmesine ihtiyaç var. Aslında Türklerin değilde kendi insanlarının orada yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına (Türk Kürt Çerkez Yörük) zulm ettiğinin bilinmeye ihtiyacı var. bu örgütün kaynaklarının ne tür pislikler olduğunun kamuoyunca bilinmesine ihtiyaç var. son 30 yıldır nerden çıktığı bilinmeyen bu savaşın aslında nerden çıktığının bilinmesine ihtiyaç var. eğer o topraklarda yeterli yatırım yoksa oralar yeteri kadar gelişemediyse bundan 30 yıl önce istanbulun bile aslında nasıl bir yer olduğunun ( hatta ben hatırlıyorum bundan 15 yıl önce kartal bile bir köydü) bilinmesine oradaki kaynakları kullanmanın oraların kalkınmasının aslında oralarda yaşayan insanlarında sorumluluğunda olduğunun bilinmesine ihtiyaç var.
    neyse özetle hiç yoktan kardeşi kardeşe kırdırtan bu savaşa güzel bir yapıtla yaklaştığınız için ve kaliteniz için teşekkür ederiz.
    düşünen hayata geçiren emeği geçen ve bize ulaştıran herkese sevgi ve saygılarımızla.

   • sena gizem 28 Şubat 2010

    ya gercekten guze bir dizi allah vatanimizi milletimizi anamizi bacimizi koruyan askerlerimize zeval gostermesin

   • ozan can 1 Mart 2010

    allah bizleri turkiye’yi koruyan askerlerimizi korusun dualarimiz onlarla olsun ve turkiye ugruna can vermis sehit askerlerimizin mekanlarini cennet etsin

   • Sakarya Fırat Dizisi 12.Bölüm Resimleri Osman Sınav Fan 6 Mart 2010

    [...] Sakarya Fırat Oyuncular ve Roller : Tayanç Ayaydın (Uzman Çavuş Osman Kanat ), Ceren Hindistan (Avukat Nihan Tekintaş), Zerrin Sümer (fatma Kanat), Özay Fecht (Teslime tekintaş), Sait Genay (İbrahim Kanat), Sönmez Atasoy (Mürsel Ağa), Gerçek Sağlar (Küpeli Necla), şener Kökkaya (Kahya Kalafat), Kürşat Alnıaçık (Terör ağası Bakır) [...]

   • esra demirci 10 Mart 2010

    Dizi harika çok beğeniyorum inş bu şekilde devam eder gökhan soylunu hayranıyım..

   • Sakarya Fırat Dizisi 13.Bölüm Resimleri Osman Sınav Fan 16 Mart 2010

    [...] Sakarya Fırat Oyuncular ve Roller : Tayanç Ayaydın (Uzman Çavuş Osman Kanat ), Ceren Hindistan (Avukat Nihan Tekintaş), Zerrin Sümer (fatma Kanat), Özay Fecht (Teslime tekintaş), Sait Genay (İbrahim Kanat), Sönmez Atasoy (Mürsel Ağa), Gerçek Sağlar (Küpeli Necla), şener Kökkaya (Kahya Kalafat), Kürşat Alnıaçık (Terör ağası Bakır) [...]

   • isim veremem 19 Mart 2010

    çok güzel bir dizi hakan a aşığım aşkım benim rezil olurum eğer isim verirsem…

   • Serkan ARIK 20 Mart 2010

    Yapımında emeği geçen tüm ekip arkadaşlarına teşekkür ederim. Allah (c.c.) sizlerin yardımcısı olsun. Biz uzman jandarmalar böyle bir dizi çekildiği için sizlere minnettarız. Bırak 71 dakika ömür boyu saygı durmaya varız. Türkiye bir ilk bu dizi. Allah Devamını nasip etsin inşallah. Sevgi ve saygılar sunarım.

   • yengeçkız 26 Mart 2010

    Gerçekten ellerinize sağlık çok güzel bi dizi.Hiç kaçırmıyorum.osman kanat ve sarı hoca çok yakışıklıya.Oyunculuklarıda süper.Böyle bi diziyi yaptığınız için osman sınava çok teşekkür ediyorum,devamını dilerim..

   • Sakarya Fırat Dizisi 15.Bölüm Resimleri Osman Sınav Fan 27 Mart 2010

    [...] Sakarya Fırat Oyuncular ve Roller : Tayanç Ayaydın (Uzman Çavuş Osman Kanat ), Ceren Hindistan (Avukat Nihan Tekintaş), Zerrin Sümer (fatma Kanat), Özay Fecht (Teslime tekintaş), Sait Genay (İbrahim Kanat), Sönmez Atasoy (Mürsel Ağa), Gerçek Sağlar (Küpeli Necla), şener Kökkaya (Kahya Kalafat), Kürşat Alnıaçık (Terör ağası Bakır) [...]

   • mustafa ozguler 29 Mart 2010

    Abi super bi sey bu dizi onu izLemek icin yalan soyluuyorum ustaya isim var diye bende vatanini seven bir kisi olarak ikinci defa askere gidiecem 10 04 2010 tarihinde sl

   • ozan can 31 Mart 2010

    yaa bu dizi cok guzel gercekten turkiyenin gerceklerini anlatiyo allah bizim a dan z ye kadar guzel olan vatanimizi koruyan askerlerimi korusun

   • Ömer Aslan 31 Mart 2010

    Ben hollanda’dan, SÜPER bir dizi ! herkeze tafsiye ederim..

   • aslı sagsöz 6 Nisan 2010

    bencede çok güzell beir dizi olmuş hazırlıyan oynuyan hepsinin ellerine saglıkk muhteşem ötesi bişe

   • emine 16 Nisan 2010

    gerçekten süper bi dizi hiç kaçırmadan izliyorum HER ŞEY VATAN İÇİN osman kanatt VARSIN ADIM BİLİNMESİN TARİHİ YAPAN BENİM !!!!

   • elif 21 Nisan 2010

    bütün bölümlerini kaçırmadan seyrediyorumm hepsini tekrarları ile izledim tayanç ayaydın çağdaş onur öztürk ve erhan kolçak köstendil (gülüm mahmut)sizi çooooooooooooook seviyorummmm,başarılarınızın devamını dilerim…

   • esra korkmaz 22 Nisan 2010

    süper bir dizi süper bir kadro bu vatanın bizim olduğunu kimseye yar olmayacağını herkese gösterdiniz teşekkür edriz

   • esra korkmaz 22 Nisan 2010

    osman kanat sarı hoca gülüm mahmut ve bütün kadro hepinizi çok seviyoruz türkiyenin bu kötü durumunda içimize su serptiniz emin olun vatan için hiç düşünmeden canımzı veririz

   • umut gülte 27 Nisan 2010

    meraba ben severek izliyorum gülüm mahmut seni tebrik ediyorum çok başlarılı oyucu osman kanat kendine dikat et ooo kanasın herşeye değer küpeli necla sana diyorum ölümün eşiğinden döndün hala aç tavuk gibi dağlara çıktın lan senden çok gıcık kaptım seni gördüğüm anda indirecem yeni bölümde oo arbadan nasıl sağ çıkacak merakla bekliyorum ezdiği oo adama da şimdiden baş sağlığıdiliyorum çok güzel bir tim inşallah benimde öyle arkaşlarım olr birsenem kaldı muhtemelen komando olrm uzman olrm isterim ki şehit düşeyim allah ne kısmet ederse oo olr

   • Büşra Baran 28 Nisan 2010

    Çok güzel bir dizi başarılarınızın devamını diliyorum.Tebrikler…

   • esra korkmaz 29 Nisan 2010

    öncelikle çok güzel bir dizi basılarının devamini diliyorum sarı hoca gülüm mahmut hakan asteğmen durali yani tüm kadroya slm

   • fehime bilir 29 Nisan 2010

    sizii çoookk ama seiyyorum

   • esra demirçioğlu 11 Mayıs 2010

    Mükemmel dizi devamını diliyorum her bölümü harika..

   • esra korkmaz 13 Mayıs 2010

    öyle birini düşünün ki toprağı için namusu için milleti için canını verir sevdiklerinden ayrılır adı şehittir öyle bir yer düşünün ki uğrunda can verilir adı vatandır şehitin cenazesinde imam sorar hakkınızı helal ediyor musunuz diye herkes helal olsun der ama bence asıl sorulmsı gereken şudur acaba şehitlerimiz bizlere haklarını helal ediyorlar mı

   • MURAT ÖZDEMİR 15 Mayıs 2010

    Gerçekten çok güzel bir dizi hakikaten helal olsun

   • esra korkmaz 3 Haziran 2010

    iki haftadır bilgisayar dersimiz olmadığı için yorum yazamıyorum nihan salaklık yapıpta sakın beratla evlenmesin osmanla ayrılmasınlar ayrıca gülüm mahmut bu bölümde çok tatlıydı

   • fehime parlak 3 Haziran 2010

    yaaaaaaaaaaaa hepinizi ben çooooook seviyorummmmmmm bassssaaaaarrııaarr dilerim

   • pınar p 3 Haziran 2010

    muhtesem bır dızı….osman kanat gıbı yureklı muharrem ve gulum gıbı askerlerımız oldukca bu vatana bısey olmaz…bu dızı bırılerıne kapak olmalı

   • sibel deniz 8 Haziran 2010

    ben sakarya fırat dizisini çoooooooooook seviyorum

   • ülkü parlak 9 Haziran 2010

    söz konusu vatan olunca akan sular durur bu dızıdede oyle guzel anlatılıyorkı tekrara tekrar türk evlatları oldugumuzu hatırlıyoruz tebrikler kadronuza var olun……

   • ErdemTugruL SerdarogLu 5 Temmuz 2010

    Abicim Dizi Harika Oyuncular harika Bilhassa İdil yener Muhteşem gün ay yıl olarak dogum günümde aynı dedigim gibi bu kız süper :=)

   • Numan Güloğlu 5 Temmuz 2010

    slm arkadaşlar bu dizinin aslımda yeni hayranı olmaya başladım sizden bi konu hakkında bilgi almak istiyorum ben 2 senedir tiyatro oyunculugu yapıyorum ve bu dizide figüran olarakta olsa bi rol almak istiyorum şimdiden çok teşekkürler arkadaşlar …

   • Hamza 14 Ağustos 2010

    sakarya fırat dizisini elimden geldiğimce izlemeye çalışıyorum gerçekten çok güzel demek biraz ayıp olur bu dizi gerçekten çok süper bir dizi bu diziyi izlemeyen gerçekten ayıp olur dizide oynayan oyunculara teşekkür eder allah türk ordusuna zeval vermesin allah türk askaerlerimizle birlikte.

   • Türker Erdem 18 Ağustos 2010

    Gerçekten izledigim en kaliteli dizi ellerinize ve yüreginize saglık…. TEŞEKKÜRLER

   • FatihARISOY 25 Ağustos 2010

    Tek kelime ile muhteşem. Şimdiye kadar televizyonlarda yayınlanan ve yapılan en iyi film. uzun soluklu 5-10 sene devam etmesini çok istiyorum. osman sınav gerçekten = BİZ = TÜRKİYE. Favorilerim: 1.Durali Astsb.: müthiş bir yetenek tam gerçek Anadolulu asker. 2. İmam 3. Tabiki Uzm. Çvş. Osman KANAT… 4. gülüm Mahmut 5. Muharrem

   • Serkan Filiz 15 Eylül 2010

    Yüreğine emeğine sağlık Osman Sınav ve kadroda harika

   • LOKMAN ÖZSARI 3 Ekim 2010

    DİZİ DE EMEGİ GECEN HERKEZE TESEKKURLER TÜM BÖLÜMLERİNİ ZLİYOM İZLİYEMESEMDE BİLGİSAYARIA İNDİRİP ÖYLE İZLİYOM İNSALLAH UZUN SÜRE BİTMEZ

   • önder yıldız 17 Ekim 2010

    arkadaşlar diziyi beğenerek izliyorum müdayinlerindenim ancak bilmek istediğim bişey var yeter rolündeki oyuncunun gerçek ismini bulamadım eğer aranızda bilen varsa cevaplarsa sevinirim şimdiden teşekkürler

   • HÜSEYİN CER 20 Ekim 2010

    TÜRKİYENİN GELMİŞ GEÇMİŞ TERÖR ÖRGÜTÜNÜN NASIL DAĞDA VE ŞEHİRDE KALIPLAŞTIĞINI ANLATAN DİZİ. TŞK EDERİM.DİZİYE TÜM EMEĞİ GEÇEN GEREK OYUNCULARINA GEREK SET ARKASINDAKİ O KAHRAMANLARA ŞU KARANLIK GÜNLER YAŞADIĞIMIZ BU GÜNLERDE BÖYLE BİR ESERİ ORTAYA KOYAN HERKESE TŞK .ŞU BİR GERÇEK TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR.ÜÇ BEŞ ÇAPULCUYA BIRAKACAK TEK BİR KARIŞ TOPRAĞIMIZ YOKTUR.GEREKİRSE 1 DEĞİL 1000 LERCE YİNE KAN AKITIRIZ. BU TOPRAKLAR İÇİN

   • HÜSEYİN CEREN 20 Ekim 2010

    YÜREĞİNE SAĞLIK OSMAN SINAV SANADA BÖYLE BİR DİZİ YAKIŞIR………….. SEVGİLERLE OSMAN ABİ MERSİN DE HÜSEYİN CEREN

   • MUHSİN GEZGİN 10 Kasım 2010

    Diziyi beğenerek devamlı seyrediyorum, Değerli sanatçı Tayanç bey’in bazı bölümlerde sinirli olduğunda sevgilisine kullandığı dili beğenmedim
    çok anlamsız sözler söyledi tüm oyuncuları tebrik ediyorum

   • nusabe lytfi 18 Kasım 2010

    si ze salam olsun qardas ylkeden qurban bajraminiz mybarek sakarijafiratdizisini sejir edirik cok mohtesem bir dizi ojle bir bolymy joki ben onu qaciram bu kozel dizini her hfda bekleriz bytyn dizi ekibine uqurlar dilerem ve bu ekibi qucaklar oper ve salamlaram.

   • Hasiye Örnek 8 Aralık 2010

    vallah cok anamli bir dizi tek kelimeyle super
    ezan dinmez
    bayrak inmez
    vatan bolunmez
    sakarya firat bitmezzzzz

    ayrica muharrem pektas cok guzel saz caliyor
    en buyuk hayalim saz calmak onu gibi…..

    selamlar belcika’dan

   • Bülent tekin 10 Şubat 2011

    dizi 10 numara o ayrı azerbeycanlı gülnura sesleniyorum umarım okursun bu yazdıgımı gülnur biz hiçbizaman azerbeycanı ayrı bir devlet olarak görmüyoruz en azından millet olarak biz nasıl türksek sizde hep bizdensiniz ısparta da trabzonda lehçeler değişiyor egede doguda sizinde lehçeniz farklı okadar yoksa sizde bizim gibi türksünüz bunu böle düşünen bir tek ben değilim ve seninde böle konusman beni cok duygulandırdı zaten biliyorduk iyki varsın gülnur böle şeyleri herzaman dile getirmek gerekiyor insan oldugumuzu duygularımızın oldugunu unutmamak için cok gerekli bunlar NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

   • melis akyol 3 Mart 2011

    dizi on numara çok beğendim herzaman bakarım

   • MERVE BANU AKTAŞ 6 Nisan 2011

    Osman KANAT…TAYANÇ AYAYDIN…ÇOK SEVIYORUM… TEBRİK EDİYORUM:)

   • TUĞÇE AYDIN 6 Nisan 2011

    TEBRİKLER….TRT YINE KALITESINI KONUSTURMUS

   • hulya kocabas 11 Nisan 2011

    super bir fılımkeşke sarı hoca ölmeseydi

   • xanim 18 Nisan 2011

    selam.dizinizin hastasiyim.tayanc ayaydini coooooook seviyorum o benim hayatimin manasi.hem cok yakisikli,hem cok seker.

   • MUSTAFA SONKAYA 21 Nisan 2011

    Dizi mükemmel… Tüm ekibin ellerine , yüreklerine sağlık.
    Atabeyin, Kapı dağının arkasından, Senirkentten tüm ekibe saygı ve sevgilerimi yolluyorum.
    Osman SINAV’a daha böyle anlamlı diziler yapması dileklerimle başarılar dilerim.
    Tatil gününüzde dinlenmeniz için gelin…Sizi SDÜ.Senirkent MYO.nun 2000 üniversite öğrencisi ile tanıştıralım,gezdirelim ve misafir edelim. Tüm oyuncularınızı ve ekibinizi Senirkente MYO.nda (banak yemeğe)bekliyoruz.
    SONSENİRKENTLİ
    MUSTAFA SONKAYA
    SDÜ. Senirkent Mes.Yük.Ok.
    Muhasibi

   • Gülşah AKÇA 1 Mayıs 2011

    Bu VATAN’IN Bir evladı olmaktan bu diziyi izledikten sonra birkez daha gurur duymamak elde değil.Okadar muhteşem bir eser ki izlerken kendimi dizinin içinde hissediyorum , sonra keşke diyorum keşke nasip olsada rolde olsa bi asker olarak görev alsam hayatımda istediğim tek şeydi asker olmak ama olmadı,SAYIN OSMAN SINAV ÖYLE BİR ESERE İMZA ATMIŞINIZ Kİ ,O dizide oynamak için elerimi vermezdim.Yüreğinize sağlık ALLAH RAZI OLSUN emeği geçen herkezden.

   • gül 10 Mayıs 2011

    harika bir dizi emeği geçen herkese teşekkür ederim. beni ağlatan etkileyen tek dizi diyebilirim.başarılarınızın devamını dilerim.

   • burcu koç 17 Mayıs 2011

    TAYANÇ AYAYDINI ÇOK SEVİYORUMMM
    AİLECE BU FLİMİ İZLİYORUZ

   • Kadir Can 31 Mayıs 2011

    avukat dızıden cıkana kadar hıc kacırmadan ızlıyordum ama fılmın tadı kalmadı dıye dusunuyorum

   • CELAL YILMAZ 9 Haziran 2011

    dizi hala aynı canlılıkta izliyoruz,elbetteki nihan
    ayrı bir yeri özelliği ve güzelliği vardı,ancak şu andaki bayanda güzel ve çekici hiç farketmez,herkes
    sağolsun,iyi olsun,emeği geçen herkese teşekkürler
    saygı sevgi ve selamlarımı sunuyorum,uzmana başarı,

   • hilal can 22 Haziran 2011

    harika bir dizi özellikle osman cok kahraman bi asker ve özellikle hakan asteğmen durali başçavuş hepsi birbirinden müthişler süper bi yapıt kutluyorum gerçekleri aynen yansıtıyo dizi kutluyorum yönetmenini ve oyuncularını başarılar diliyorum…

   • osmanarslan 2 Temmuz 2011

    çok gözel dizi bende asker olmak istiyorum bana oynama şansı verseniniz çok mutlu olrum saygılar

   • hakan 3 Temmuz 2011

    merhaba;
    müthiş bir yaşanmışlık örneği emeğinize sağlık;
    bir ricam olacak mümkün ise;
    kara köprü narlıktır/gülşen kutlu tamamına nasıl ulaşabilirim :(

   • olcay 26 Temmuz 2011

    Güneydoğu gerçeği içimi yaktığı için önceleri diziyi seyretmedim. Yaz tekrarları sayesinde tutkunu oldum. Yapımcıyı, oyuncu kadrosunu ve TRT’yi kutluyorum.

   • Sakarya Fırat Oyuncuları Trt Tanıtım Çekimlerinde Osman SINAV 8 Eylül 2011

    [...] Yapımcılığını Osman Sınav, yönetmenliğini Emre Kabakuşağın yaptığı Sakarya Fırat Oyuncuları TRT Tanıtım [...]

   • hamdi kuşçu 22 Eylül 2011

    sayın ilgil ; fonda bir bozlak veya türkü varken konuşmalar girmesin araya lütfen..bütünlük bozu
    luyor,atmosfer kayboluyor..

   • DERYA AYDIN 9 Ekim 2011

    Kesinlikle çok gzl bi dizi dizide herkez rolunu gerçekçi ve en doğru şekilde ortaya koyuyor. Osman sınav, Süleyman çobanoğlu, Emre kabakuşak herkez herkez işini iyi yapıyor oyuncular işine ii odaklanıyor işallah hep devam eder başarılarınızın devamını diliyorum

   • mehmet gündüz 25 Ekim 2011

    son bölümlerde oynayan yabancı bayanın ismi nedir acaba?

   • Oğuz Burak DUMAN 20 Kasım 2011

    EMEĞİ GEÇEN TÜM HERKESE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.ALLAH VATANIMIZI ORDUMUZU VE SİZLERİ KORUSUN.KAHRAMANLARIMIZ BİZZAT OLAYIN İÇİNE GİRMİŞLER.GERÇEĞİ İŞLEMİŞLER.ELLERİNE YÜREKLERİNE SAĞLIK ÇALIŞMALARINIZDA BAŞARILAR DİLERİM.ÇOK GURURLANIYORUZ.ALLAHA EMANET OLUN…SAYGILAR

   • bernaöztekin 28 Kasım 2011

    gerçekten inanılmaz güzel bir dizi, tv kanalları içerisinde izlenebilecek tek dizi!!!! örnwk alınabilecek, tebrik edilebilecek tek dizi! bu dizinin ve oyuncuların ve tabii ki osman sınavın daimi başarılarını diliyorum sonsuza dek SAKARYA FIRAT!!!!

   • TUĞBA ÖZBEK / TRABZON 1 Aralık 2011

    MERHABALARB
    BEN SAKARYA FIRATLA 84 . BÖLÜMDE TANIŞTIM ÇOK GEÇ KALMIŞIM ANLADIM AMA ŞİMDİ ÇARŞAMBA GÜNÜNÜ 1 HAFTA BOYUNCA İPLE ÇEKİYORUM ÇOK BEĞENİYORUM ÇOK OSMAN SINAV ELLERİNE YÜREĞİNE SAĞLIK VE OYUNCULAR ROLLER KONU SAHNE VS…. HER ŞEY MUHTEŞEM… VE DİZİNİN TRT1 E ÇOK YAKIŞTIĞINI DÜŞÜNÜYORUM… VATAN AŞKIYLA DOLU BİR DİZİ İNANIN İZLERKEN YÜREKLERİMİZ KABARIYOR SIĞMIYO İÇİMİZE DÜNYAYA MEYDAN OKUYACAK MANGAL GİBİ YÜREĞE DÖNÜŞÜYO O MASUM KALPLERİMİZ VATAN AŞKI İÇİN ALLAH AŞKI İÇİN VE BURDAN BİR ÇAĞRIDA BULUNMAK İSTİYORUM… Merhum değerli sanatçımız Erkin KORAY’ında eserinde söylediğ gibi ” KIZLARIDA ALIN ARTIK ASKERE ” :)

   • melisa yaşar 2 Aralık 2011

    ben sbs sınavına girecek bir öğrenciyim sınavı kazanmak için günlük 50 soru çözmem gerek ve tabiki konu tekrarıda yapmak günlük bu işleri yşapıyorum ama çarşamba günleri sırf osman kanatı görmek için çarşambayı kendime tatil ilan ediyoruum……..

   • umran 6 Aralık 2011

    OSMAN SINAV ABI SAKARYA FIRATA SARI HOCA GERI GELSIN

   • emreee!!! 11 Ocak 2012

    bence oktay kaynarca gelsin ozaman rayting tavan yapar çünkü süper bir oyuncu

   • ayşekoç 13 Ocak 2012

    selamhepiniz harikasınız tebrikler

   • sultan özcan 26 Ocak 2012

    ahmet tolga açıkgöz bu figüranlık yapan teğmen,i nerden buldunuz çok yakışıklı ve tam artist iyi rol yapıyor fakat çok az görünüyor.

   • Sadullah ŞEN 1 Şubat 2012

    Hayatımda gördüğüm en güzel dizi emeği gecen herkese teşekkür ederim.

   • atakan nakata 2 Şubat 2012

    tuğba özbek sen sorunlumusun? Allah uzun ömür versin erkin korayı rahmetli ilan etmişsin! pes yani…

   • a a 27 Şubat 2012

    sakarya firat dizisine nihan tekintas geri gelsin diziye osmana yakisiyordu lutfen geri gelsin tekrar cagirin

   • Tahin k.pinar 29 Şubat 2012

    Sakarya Firat Dizisine Emeyi Gecen Tüm Calisanlarina Saygilarimi Sunarim .

    Bazi Sahnelerinde Gercekten Agliyorum Bu kanayan yaramizi sanirim bu tur dizileri izlerken biraz daha derin düsüneli.

    Türk kürd kardetir Ayiranlar Kalestir .

    Saygilarimla Tahsin

   • HÜSEYİN KOMİTE 7 Mart 2012

    sakarya fırat “sakarya” adı geçtiği için dikkatimizi çekti… Tutkulu olarak izliyoruz… Ancak… Zaman zaman mini detaylar var… Bunların arasında da tim göreve gittiği zaman, mermisiz, savunmasız kalıyor… Terör örgütünün elinde, bazuka var, roket atar avar, dürbünlü tüfek var. Osman gibi attığını vuran bir uzmanımız var… elindeki silah, kritik anlarda bile dürbünden yoksun! gerginliğin ardından, bazı küçük skeç vari kahramanlar, fatmaabla, ibo amca çeşni… kerküklü-osman sataşmaları çeşni… itirazım yok… Ama, çaresizliğin olması gereken yerde, dikkat edilmesi gerekenler ya olduğu gibi verilmeli ya da verilmemeli… izlerken, Türk Ordusu bu kadar mı çaresiz kalıyor. Muhakkak ki,gerilla taktiği ile yapılan savaşlarda sürprizler olur… Ama, söz konusu yine de Dünya’nın en güçlü ordusu… Askerimiz ve teğmen bakır ile kavga ederken, silahına sarıldı, ama tutturamadı… gibi basit konular da diziye bağlılık konusunda engeller çıkartıyor… söz konusu osman sınav olmasa, geç bir kalem, diğerleri gibi çöpe at diyeceğim ama…
    eleştiri, özensizliğe, eleştiri, gücümüzün küçümsenmesine, eleştiri iki helikopterle askeri almaya gelen takviyenin 5-10 yada 10-20 teröriste kafa tutamamasına kadar da gitmemeli…
    Mutlaka doğa üstü rambo vari kahramanlar istemiyoruz… beklemiyoruz… gerçeklere daha yakın izlenim edinelim. teröristin yapacağı kalleşlikler ne kadar sürpriz ise mehmetçiklerimizin üstesinden gelecek sürprizler yapması da o kadar sürpriz olmalı..Bir de tekrarlar çoğaldı… Elbette, en zor konu , akıcılık…. Güzel var, çok güzel var… Daha da güzel olsun… Aksi takdirde, çarşamba akşamlarını Sakarya_Fıratı halatla çekmenin beklemenin de bir anlamı kalmaz… Sn. Sınav’ın dikkatine…
    HÜSEYİN KOMİTE…

   • Şadiye Güçlü 8 Mart 2012

    başından beri takib ettiğim bir dizi oyunclarıyla konularıyla muhteşem bir dizi iyi ki böyle bir diziyi yapmışsınız.Lütfen bu diziyi bitirmeyin.hepiniz muhteşemsiniz:)

   • yasemin aydin 20 Mart 2012

    Bu dizi cok guzel severek ve begenerek izliyorum tesekkurler osman sinav favorim sakarya firat…..allah butun askerlerimizi korusun

   • ufukdemirbas34 28 Mart 2012

    DİZİYİ BAŞLADIĞI GÜNDENBERİ SEVEREK İZLEMİŞTİM 28/03/2012 TARİHİNDE PES ETTİM BUKADAR TÜRK ASKERİNİ KÜCÜK DÜŞÜREN SAĞ GÖSTERİP SOL VURAN POLİTİK BİR DİZİ FİLİM SEYRETMEDİM BUNDAN SORADA SEYRETMEM HER HALDE BENİM GİBİ DÜŞÜNEN KİŞİLERDE SEYRETMEZ TEBRİKLER SANAT DEĞİL POLİTİK OLARAK BAŞARILISINIZ .

   • yasin erkut 12 Nisan 2012

    ya :( son bölumde Mahmutun SEHIT olmasi bizi ailece aglatti ya. :( ((

   • ömer büyük 18 Nisan 2012

    18 nisan 2012 günü yayınlanan bölümde içtima alınırken bir astsubay bir uzman erbaş diye tekmil veriyor oradaki arkadaş uzman jandarma ben bir uzman jandarma olarak film sürekli takip ediyorum ve osman yüzünden izliyorum ne yalan söyleyim…dikkate alınırsa sevinirim saygılarımla….

   • cemre ekiz 10 Mayıs 2012

    slm osman kanadı seviyorum çok tatlı

   • Osman Kanat 15 Mayıs 2012

    Sayın Osman SINAV;
    Yönetmeni oldugunuz Sakarya Fırat dizisini izlerken duydugum heyecan ve sevinci anlatamam. Her bölümünü izlemeye ve kaçırmamaya gayret ediyorum.Osman KANAT’ı izledigim zaman kendimi görüyorum çünkü ben bu işi 20 yılı aşkındır icra ediyorum.Uzman Jandarmanın nedemek oldugunu ne iş yaptigini insanlar bu dizi sayesinde öğrendiler.Bir Uzman Jandarma reklamı ancak bu kadar yapılır.Ancak bir hususu da nacizane bir fikrim olarak beyan etmek istiyorum.Sizin uygun göreceğiniz bir bölümde Uzman Jandarma Osman KANAT’ı Açıkçğretim fakültesine yönlendirerek Kayıt yenilemesini ve Uzman Jandarmaların ortaokul mezunu değil Üniversite mezunu olduklarını da izleyecilerinize aktarmalarınızı rica ederim.Yayın hayatınızda başarılar diler saygılar sunarım.

   • murat 20 Mayıs 2012

    sakarya fırat dizisini genel izliyici kitlesindenim diziyi her hafta izliyorum çok kaliteli bir yapım oldugu kesin ıspartada süleyman demirel üniverstesinde okumak ve film de oynamak istiyorum bu münküm mü acaba ?

   • FÜSUN GÜMÜŞ 21 Mayıs 2012

    dizi başladığında ilk 2 sezon izlemekten korktuğum (nefes filmini izlediğim için)ancak 3. yılına girdiğinde cesaretimi toplayıp ilk bölümünden itibaren internetten izlemeye başladığım ve her bölümünde boğazımın yandığı, gözlerimin yaşlarla dolduğu, gözümde yaş varken bir sonraki sahnesinde güldüğüm vaz geçemediğim dizi oldu. halen hem internetten eski bölümlerini izlemeye hem de güncel tarihinde yeni bölümünü tvden izlemeye devam ediyorum. tüm oyuncularını ve karakterlerin hepsini (ilk bölümünden itibaren) çok seviyorum. hele hele FATMA KANAT – İBRAHİM KANAT ikilisi, elbetteki OSMAN KANAT’ , gülüm MAHMUT, MÜEYREM(ONBAŞI MUHARREM), SARI HOCA, DURALİ BAŞÇAVUŞ, DADAŞ SAİT, elbetteki OSMAN KANAT’ a, gülüm MAHMUT, MÜEYREM(ONBAŞI MUHARREM)’ e, SARI HOCA, DURALİ BAŞÇAVUŞ, DADAŞ SAİT, elbetteki ETHEEEMM, MÜRSEL AĞA, SITKI DEDE, KÂHYA KALAFAT..

   • FÜSUN GÜMÜŞ 21 Mayıs 2012

    Sadece TÜRK KÜRT değil bu topraklarda bu VATAN da yaşayan her vatandaş KARDEŞ. BİZİ hep dönem dönem birbirimize düşürerek katlettiren ey MÜNAFIKLAR. Size en güzel cevap SITKI DEDE’ den …!!! Bu dizi ile bilmediğim şeyleri öğrendim.. Bildiğim gerçeklere, bilmediklerimi de bu dizi sayesinde ekledim. Diziyi yeri gelince bazı yönleri ile eleştiren tüm YORUMCULARA YORUMUM ŞUDUR: Bu BİZİM TÜRKİYE GERÇEĞİMİZ.. Bizi güçsüz kılmak isteyen tüm DIŞ MÜNAFIKLARIN herdaim varolacağı gerçeği.. TÜRKİYENİN KADERİ !!!! Bizimse yapacağımız bunun farkında olmak. TEK DE KALSAM VATANIMI, BAYRAĞIMI , ORDUMUZU savunmak. dizinin bir bölümünde söylendiği gibi GÖREN BAYRAK SANSIN, DİMDİK DURACAĞIZ!!! Eleştirenlere sözüm; diziyi izlerken herdüşünceden soyutlanıp insani duygularla izlemeleridir. Kandırılarak dağa çıkartılan TÜM KARDEŞLERİMEDE üzülüyorum. Ben Küpeli NECLA, BAKIRı da seviyorum ve üzülüyorum. isyanlarının aslında ne olduğunu GERÇEKTEN görün anlayın… BUNU Diziyi kesintisiz ve pür dikkat izleyen içine dalan izleyiciler anlar.. izlemeye dewam edin ki, TÜRKİYEM’ İN GERÇEĞİNİ GÖRÜN. Küpeli NEcla nasıl dağa çıkmaya karar veriyor!!! BAKIR ise neden Küpelinin peşinden gidiyor… Hepsinin içinde ASLINDA NEYE NEDEN İSYAN VAR, BİR GÖRÜN !!!! BİR Türkiye Gerçeğini de görmek isteyenler: DEVRİM ARABALARINI izlesin ve ASELSAN MÜHENDİSLERİNİN ÖLÜMÜNÜ ARAŞTIRSIN VE DÜŞÜNSÜN.. İŞDE TÜRKİYENİN GERÇEĞİ BUDUR. AKIL KÜPÜ İNSANLARA, ÜRETENLERE, DEHÂLARA DIŞ MÜNÂFIKLARIN İZİN VERDİKLERİ KADAR İZİN VAR.

   • FÜSUN GÜMÜŞ 21 Mayıs 2012

    dizi başladığında ilk 2 sezon izlemeye korktuğum (NEFES filminin dizi versiyonu diye düşündüğüm için) ancak 3. yılına girdiğinde cesaretimi toplayıp ilk bölümünden itibaren internetten izlemeye başladığım ve her bölümünde boğazımın yandığı, gözlerimin yaşlarla dolduğu, gözümde halen yaş varken bir sonraki sahnesinde güldüğüm vaz geçemediğim dizi oldu. BENİ GÜLERKEN AĞLATAN AĞLARKEN GÜLDÜREN kamera arkası ve önü çalışanlarının emeklerine teşekkürler. AMA dikkatimi çekti: ilk sezon ile sonraki sezon bölümleri arasındaki (bana göre gördüğüm fark; teknik ekibin değişmesimi acaba?) halen hem internetten eski bölümlerini izlemeye hem de güncel tarihinde yeni bölümünü tvden izlemeye devam ediyorum. Karakterlerin hepsini (ilk bölümünden itibaren) çok seviyorum. hele hele FATMA KANAT – İBRAHİM KANAT ikilisi, elbetteki OSMAN KANAT, gülüm MAHMUT, MÜEYREM (ONBAŞI MUHARREM), SARI HOCA, DURALİ BAŞÇAVUŞ, DADAŞ SAİT, elbetteki ETHEEEMM, ROLÜ KÜÇÜK AMA NOKTA ATIŞI İLE BÜYÜK YER DOLDURAN SITKI DEDE VE AYRICA MÜRSEL AĞA, KÂHYA KALAFAT… dizi kadrosundan ilk bölümden butarihe kadar ayrılan tüm karakterlerin ölümleri beni çok üzdü.. Karakterleri sevip onların ölümlerini görmeye daha fazla dayanamayacağım.

   • damla özkan 1 Haziran 2012

    Böyle bir dizi çeken herkese çok teşekürrler.Hem izlerken ,hem de takip ederken zevk alıyorum.(TEŞŞEKKÜRRRRLEEEE EMEĞİ GEÇEN HERKESEEEEEEEEE.)

   • yücel çelebi 7 Haziran 2012

    herkese teşekkür ederim dizi çok güzel dizideki ismiyle osman kanata selamlar

   • cihan çınar 30 Eylül 2012

    çok süper bi dizi söylenecek hiç bir söz yok benim düşüncem birde diziye cehennem binbaşı olarak oktay kaynarca girerse şahane olur teşekkürler

   • sedef günebakan 9 Kasım 2012

    ben böyle muhtesem bir film izlemedim abi harika her gün izliyorum bıkmadan internetten osman sınava sonsuz tesekkürler ediyorum . tayanç ay aydınada tesekkür ederim gercektne çok iyi bir oyuncu herkese başarılar :D <3

   • Kübra Aydın 25 Kasım 2012

    Açıkcası bu dizinin hiç bitmesini istemiyorum, sonuçta bu bir asker dizisi.Saçma sapan dizilerin devam edeceğine Sakarya Fırat dizisi devam etsin daha iyi çünkü Sakarya Fırat kendini seyrettiriyor.

   • emre aydın 10 Aralık 2012

    osman abi oktay kaynarca diziye geri dönsün abi ratinler şahane olur abi ne olur abi bu mesajımı dikkate al abi

   • fatma 27 Aralık 2012

    Cok güzel bir dizi ya bu

   • Recep Yüksel 3 Ocak 2013

    sakarya fırat cok güğzel bir dizi keyfle seyrediyorum merak ettiğim şu osman kanat diziden çıkıyormu birdahaki bolumde bir şehit cenazezi var

   • HİKMET AK 3 Ocak 2013

    abi biz sakarya fırat hayranı bir grubuz, osman ölürse bu dizi eskisi gibi izlenmez şahsen biz izlemeyi düşünmüyoruz, mahmut, sait, sarı hoca, muharrem çıktı, gelenler onların onda biri zevk vermedi, bir osman kaldı o da giderse bu dizi sıradan olacak.
    inanın biz ve çevremizdeki bu diziyi izleyenlerin hepsi bu kanıda, (internetteki yorumlara bakabilirsiniz)dikkate alınırsa seviniriz.
    saygılarımızla.

   • FÜSUN GÜMÜŞ 10 Ocak 2013

    Diğer kanallardaki başka birsürü dizilerin halen varlığı ile (çok izleniyor diye UZUUUUUUUUUUN reklam ve yayın saatlerinin SİNİR BOZUCULUĞU ve KONULARI itibariyle (alavere dalavereler, entrikalar, kimin eli kimin cebinde belli olmayan suyu çıkmış ilişkiler) kıyaslanınca; SAKARYA FIRAT’ ı izlemek benim için artık MEMLEKET MESELESİ oldu.
    Bu Diziye katılan oyuncular olduğu kadar çıkanlarda oldu. İlk bölümünden itibaren sevdiğimiz tüm karakterler ya ölerek, ya şehit düşerek, yada o şehirden taşınarak diziden ayrıldılar… Elbetteki bu giden gelen karakterler diziye hareket katmak için. Ama ben GÜLÜM MAHMUT’ u, MÜEYREM (ONBAŞI MUHARREM), SARI HOCA (HASAN TURNA), DADAŞ SAİT, ETHEM, SITKI DEDE VE AYRICA MÜRSEL AĞA, TESLİME TEYZE, OSMAN KANAT’ IN İLK SEVDİĞİ KIZ AV. NİHAN)(KISACA TÜM TEKİNTAŞ AİLESİ), KÂHYA KALAFAT, ASTĞ. HAKAN KÜÇÜKARSLAN, ER KAMİL, ve hatta ÇELİKTEPE KARAKOLUNUN bir zamanlar demirbaşı olan KADİFE (o bile renk ve eğlence katıyordu) Hepsinin gidişine üzüldüm, ağladım VE ÇOK ÖZLEDİM. Kadroya eklenenler olsa bile konuk oyuncu olarak eklenseler ve aslolan kadro değişmese. Biliyorum bu dizinin ruhuna aykırı, konusu gereği ölümler olmassa dizi gerçekçilikten çıkar. Ama daha öncede yazdım: Karakterleri sevip onların ölümlerini görmeye daha fazla dayanamayacağım. OSMAN’ ın vurulduğu andan son dakikaya kadar ağlayarak izlediğim 129. bölümde OSMAN KANAT’ ın şehit düştüğü saçmalığına inanmak istemediğim için buraya gelip yazmak istedim. Hele ki; sonraki bölümün fragmanını izleyince aynı yerde onlarca kişinin olduğu kayalıklarda OSMAN KANAT nasıl oluyorda kayboluyor ve tv haberlerinde halen arandığına dair haberi veriliyor. Şehit olduğunu görmek ise YIKTI!!!!!!!!!!!! BU DİZİYİ SEVDİREN, KARAKTERLER VE KONUSU İDİ!!!!!!!!

   • ayben demiralp 17 Ocak 2013

    nihal ve osmanin aski bambaskaydi onu dizziden cikarmamalilardi osmana yakisan nihaldi acaba nihal gelse diziye osman nihalimi secerdi yoksa esmayimi esmayi gicik kapiyorum hic sevmiyurm nihal diyorum baska birsey demiyorum ne olur yapimcilar nihali cagirin esmayi cikarin diziden

   • Isa 18 Ocak 2013

    Askerimize ordumuza hatta milletimize moral acisindan guzel dizi. Dizi`ye bakarken eksiklerimiz`de cok var.Dizi`de olsa, karakolun etrafi ozel teknoji sistemli olmali ki mesela; kamera sistemi karakol icinde bilgisayardan silah ates etme yani asker disarida ortada nobet tutmayacak. dis ulkeye kadar bakilan bir dizi ise veya trt1 kanali ise turkiye hala boylemi denilmesin.olacak dizi sinema kaliteli olsun.bir barakadan veya ucuz diziden rezil olunur milletimiz sever ama dis ulkedeki kisiler guler.Dizide labatuvar bir sirkete ihale veriliyor olsun biraz insana (vatandasa) moral verin ki sizde mutlu olun bizde.Cogu dizi uzucu(drama) hic aktiv veya neseli degil vtandas zaten baktikca dunyasi ileri gorusu yikiliyor milleti ister istemez diziyle bile etkiliyorlar.Benim bildigim dizi cekilen ulkeye vatandasina bir numara yapmali moral vermeli ki her kes positiv(guven) olsun.Hic gormedim daha teknoloji uzerinde bir dizi cevrildigini cevrilirse zaten o ulke ilerlemis dizi yapanlarda yol kat etmis derim.

   • Figen Benzer 30 Ocak 2013

    Bu diziyi bize izleten sizlere Teşekkür ederiz…Hepinizin Emeklerine Sağlık…Dizimiz bütün yönü ile harika….Oyuncular …..hepsi ama hepsi Muhteşemler….Eski ve yeni ouyuncular birarada….Osman Kanat karekteri ile Tayanç Ayaydın….Durali Cavuş (İsmaişl Hakkı Ürün)…Fatih (ersin Olgaç)…Miro (Mehmet Çepiç)ve Teo (ertan saban)ve dizimizden ayrılan Yurdaer Okur hepsi mükemmel oyunculuklarını konuşturuyorlar

    Ve dizimize gelen konuk oyuncu Sarp Levedoğlu…Bir adam bu karekteri bu kadar mı güzel taşır…Mümkün olsada Diziye dahil olsa…Diğerlerinin yanında bulunsa…

    Teşekkür ederiz….

   • Teslime OĞUZ 7 Şubat 2013

    selam
    Bence Sakarya Fırat çok başarılı bir çalışma.Askeri
    askerliği anlattığı için en çok izlenenler arasında.Oyuncular çok başarılı özellikle Tayanç AYAYDIN’ın canlandırdığı Osman KANAT.

   • Teslime OĞUZ 7 Şubat 2013

    SLM
    SAKARYA FIRAT’ı çok beğendim çok başarılı bir eser.
    Devam etmesini gönülden diliyorum.

   • harun oksun 10 Şubat 2013

    Bende bu dizide oynamak istiyorum ispartayada cok yakinim ama nasil irtibata gececem bilmiyorum.gerekli referanslarim var ama kimseyle irtibat kuramiyorum lutfen mailimden ulsabilirmisiniz.

   • B.Sarıhan 20 Şubat 2013

    Ne olur dizi hem çok uzun bir zaman daha devam etsin hem de kerküklü süleymanlı bölümler tekrar gelsin.

   • teo 28 Şubat 2013

    sağ olun arkada yoldaşlar

   • MEHMET TÜNAY TEZCAN 6 Mart 2013

    Böyle dizi yi çektiğiniz için hepinize teşekkürlerimi bildirmek boynumun borcu.Diziyi yazan dan başlayarak çekimleri ni yapanlar dizi de rol alan ve set ekibini kutluyorum.tükkiye nin gerçeklerini uyarladığınız dizi oyuncularını karakterlerini veakıcılığı ile dile getirmişsiniz. Askerlik mesleğin den emekli olmuş bir kişi olarak dizide uyarladığınız roller ve kişilerin diziye motive olarak hazırladığız çok önemli inşaallah bu diziden etkilenipte o bölgelerde yaşayanlar orada görev yapanları anlarlar ve bu memletin düzelmesine yardımcı olurlar. tekrar tebrik ederim görev yapan herkeze allah kolaylıklar versin .başarılarınızın devamını bekliyoruz.

   • ergun 12 Mart 2013

    sevgili sakarya fıratı yapan yazanlar sizden ricam artık osman kanat rütbesi yükselsin nedeni 3 sezon malum rütbeli askerlerin 3 yada 4 yılda bir rütbesi yükseliyor artık onunda uzman değilde astsubay yada teğmenlerde olursa karizması daha iyi olur ayrıca ibrahim kanat adliye selma muhabbetine çok gülüyoruz biraz daha bu ikiliyi sık görmek istiyoruz eski bölümlerde ağladık birazda gülelim nolur sakarya fıratın sinema filmini istiyoruz daha gerçekleri anlatan vatanımızı ve bayrağımızı vede insanımıza neler yaptıklarını terörün yani dünyanın görmesi lazım gerçekleri biz vatan sever vatan aşıkları biliyoruz ne olur osman sınav sakarya fıratı sinemada görmek istiyoruz daha aksiyonu bol daha gerçekleri anlatan şimdiden teşekkürler osman sınav seni seviyoruz iyi ki varsın iyi ki senin dizilerin var Allaha emanet ol rabbim seni korusun ve yüceltsin

   • ayşe hanım 13 Haziran 2013

    osman abi sakarya fırat final yaptı çook üzüldüm lütfen bir dizi yaparsan oyuncuları sakarya fıratın oyuncuları olsun onları çook sevdik başta tayanç abimi.inşallah seneye tekrar çıkar sakarya fırat lütfen diziyi devam ettir ab
    i.

   • karababa 14 Haziran 2013

    OSMAN SINAV BEY 12 HAZİRAN 2013 GÜNÜ SAKARYA FIRAT DİZİSİNDE 14 HAZİRAN JANDARMA GÜNÜNE ÖZEL YER VERMENİZ BİZLERİ GURURLANDIRDI BU DUYGU VE DÜŞÜNCELERLE BAŞARILARINIZIN DEVAMI DİLER SAYGI VE ŞÜKRANLARIMIZI SUNARIZ.KIRIKKALE İL JANDARMA KOMUTANLIĞI-BAHŞILI İLÇE JANDARMA KOMUTANLIĞI PERSONELİ ADINA

   • karababa 14 Haziran 2013

    OSMAN SINAV BEY 12 HAZİRAN 2013 GÜNÜ SAKARYA FIRAT DİZİSİNDE 14 HAZİRAN JANDARMA GÜNÜNE ÖZEL YER VERMENİZ BENİ GURURLANDIRDI BU DUYGU VE DÜŞÜNCELERLE BAŞARILARINIZIN DEVAMI DİLER SAYGI VE ŞÜKRANLARIMI SUNARIM.UZ.J.II.KAD.ÇVŞ YUSUF MAZLUM KIRIKKALE İL JANDARMA KOMUTANLIĞI-BAHŞILI İLÇE JANDARMA KOMUTANLIĞI

   • fatih gönbe 9 Eylül 2015

    Sakarya Fırat dizisini yazanlar ve yönetmen Osman Sınav bey..Ülkemizin birlik ve beraberliğini bozmak isteyen güçlerin saldırılarına cevap verebilmek için nasıl Amerika ordusunu güçlü gösteren film ve diziler yapıyorsa bizim de Sakarya Fırat dizimiz vardı sizden ricam 3 sezon devam ettirilen dizinin oyuncunuz Tayanç Ayaydın(Osman kanat)ın rütbesi yükseltilerek ve aynı dizi oyuncularla ile beraber böyle bir zaman tekrar kaldığı yerden ettirilmesi tüm Türkiye’nin ve benim temennimdir.
    Lütfen kaldığı yerden devam etsin

   Yorumu Yanıtla