header image
16 Kasım 2009 Tv Dizileri 91 Yorum var
  Twitter yüklenirken lütfen bekleyiniz Osman Sınav Fan Twitter
Son Güncel Duyuruları Osman Sınav Twitter'dan Takip Edebilirsiniz!
7000'i aşkın Osman Sınav Fan Hayranları arasına katılmak için Tıklayınız!
Osman Sınav Fan Hayranları Facebook Sayfası için Tıklayınız!

Sayfa 1 Sayfa 2

Usta Yapımcı-Yönetmen Osman Sınav‘dan yeni bir efsane Sakarya Fırat. “İsimsiz kahramanlar için 71 dakikalık saygı duruşu” bir sınır karakolunda yaşananları anlattığı Sakarya Fırat dizisi çekimleri 9 Kasım’da ısparta’da tüm hızıyla devam ediyor. TRT 1 Ekranlarına gelecek olan dizinin senaryosu ve yönetmenliğini Süleyman Çobanoğlu, Aybars Bora Kahyaoğlu ve Osman Sınav, Tevfik Şenol’den oluşan ekip üstleniyor. Sakarya Fırat Dizisinin birbirinden ünlü oyuncuları ve ekibi ile hava şartlarının çetin geçmesine rağmen adına yakışır bir şekilde çalışıyorlar. İşte Sakarya Fırat Dizisinin Oyuncuları…

Dizininin sloganı da: “İsimsiz kahramanlar için 71 dakikalık saygı duruşu”

Dizinin konusunun, Anadolu ailesinin her an karşı karşıya olduğu açmazlardan, tamamen insani ve gündelik kaygılardan beslendiği belirtildi.Türk televizyonları yeni bir efsaneyle tanışıyor: Sakarya Fırat.

Oyuncular ve Roller : Tayanç Ayaydın (Uzman Çavuş Osman Kanat ), Ceren Hindistan (Avukat Nihan Tekintaş), Zerrin Sümer (Fatma Kanat), Özay Fecht (Teslime tekintaş), Sait Genay (İbrahim Kanat), Sönmez Atasoy (Mürsel Ağa), Gerçek Sağlar (Küpeli Necla), şener Kökkaya (Kahya Kalafat), Kürşat Alnıaçık (Terör ağası Bakır), Gökhan Soylu – İdil Yener  – Erkan Avcı -Selim Gürata – İsmail Hakkı – Caner Özçavuş – Erkan Kolçak Köstendil – Çağdaş Onur Öztürk – Bora Koçak – Süleyman Karaahmet – Bahadır Muhtar – Kamil Adıgüzel – Muhammed Cangören, Kerkükklü Süleyman(Yurdaer Okur) ve Esma Kızılay(Deniz Arna).

Yapımcı
Osman Sınav

Yönetmen
Osman Sınav
Tevfik Şenol
Aybars Bora Kahyaoğlu
Emre Kabakuşak

Senaryo
Süleyman Çobanoğlu

Görüntü Yönetmeni
Engin Saygılı

Kurgu
Murat Önal

Müzik
Aytuğ Yargıç
Etni-ka

Sanat Yönetmeni
Soner Caner

OSMAN KANAT / TAYANÇ AYAYDIN

sakarya_firat_19 27 – 30 yaş, uzman çavuş, bekâr, gönüllü asker. Sınava ailesinden habersiz girerek kazanıp isteyerek asker olmuş. Keskin nişancı. Ordunun, özellikle Albay Hüsamettin’in gözbebeklerinden. Hem karakolda, hem de özel operasyonlarda kendini göstermiş. Neşeli, eğlenceli, dost canlısı… Gülüm Mahmut’a merhametle karışık bir sevgisi var. Annesi, O’nu memleketindeki Zeliha ile başgöz etmek istiyor ama Osman pek oralı değil…

NİHAN TEKİNTAŞ / CEREN HİNDİSTAN

sakarya_firat_18 23 yaşlarında. Mürsel Ağa’nın en küçük çocuğu. Hukuk Fakültesini bitirmek üzere. Ufku, ailesinin sıkıştığı feodal düzeni aşmış, sevmiyor bu işleri. Zihniyet olarak dağa da, karakola da eşit mesafede.
Esma Kızılay / DENİZ ARNA
deniz_arna_esma_kizilay_sakarya_firat 24 yaşında. Kerküklü Süleyman’ın yeğeni. Son derece cevval, azimli ve korkusuz bir genç kız. Bir yanıyla su katılmamış bir Türkmen, diğer yanıyla dünyaya açılmaya, makus talihini yenmeye çalışan birisi Esma. Burnunun dikine gitmesi, inatçılığı ve zaman zaman özellikle Osman’a karşı gösterdiği sert ve tavizsiz tutum, onun en önemli karakter özellikleri. Irak’ta, hem Ziraat, hem Zootekni okumuş. Bölge dağlarında korkusuzca gezerken, aklında tek bir şey var: kayıp babasını bulmak.

Kerküklü Süleyman / YURDAER OKUR

yurdaer_okur_kerkukklu-suleyman_sakarya_firat 35 yaşlarında. Kerkük Türkmenlerinden. Baas rejimi döneminde, Irak ordusunda üsteğmen. Ancak ülkenin işgali ile birlikte, onun ailesi de savrulmuş, dağılıp gitmiş. Sadece annesi Keklik ve yeğeni Esma kalmış onunla. Şimdi, Türkiye lehine hem Irak’ta, hem de sınırlarımız içinde faaliyet gösteriyor. Kerkük bilinci yüksek, Türkmen kültürüne aşık, deli dolu bir adam. Osman Kanat’ın hem çok sıkı bir dostu, hem silah arkadaşı, hem de onunla en çok didişen isim.

FATMA KANAT / ZERRİN SÜMER

sakarya_firat_8 Osman’ın annesi… 55 yaşlarında. Ege ağzıyla konuşuyor, neşeli, eğlenceli, hayat dolu bir kadın. Pratik zekalı, akıllı, lafını esirgemeyen, dobra biri. Tek evladı Osman’ın üstüne titriyor. Tüm o tip kadınlar gibi Osman’ın hayatını uzaktan da olsa yönetmeye çalışıyor. Anaç bir sezgisi, okumadan sahip olunmuş bir irfanı var. Oğlunu niçin gönderdiğini de, oğlunun ne ile savaştığını da içgüdüsel olarak bilip kabullenen Anadolu analarından biri.

TESLİME TEKİNTAŞ / ÖZAY FECHT

sakarya_firat_22 Mürsel Ağa’nın karısı. 55-58 yaş civarı. Ağa karısı olmanın bilincinde ve bunun avantajlarını biliyor. Ama Necla’nın durumu, onun dengesini iyice bozmuş. Sürekli bir ağıt ve yas hali ve ifadesi içinde. Patladığı anda Kürtçe sayıp döküyor. Acılı Mezepotamyanın bilinçaltı. Nihan da olmasa, canlı canlı toprağa girmemesi için bir sebep yok.

İBRAHİM KANAT / SAİT GENAY

sakarya_firat_11 56–57 yaşlarda, temiz, iyi, işinde gücünde, iyi niyetli bir adam. Ekonomik durumu iyi; çift çubuk, bağ bahçe sahibi… Osman’la ilgili beklentisi bu işleri çekip çevirmesi iken, yine de oğlunun tercihine ses çıkarmıyor. Her şartta “vatan sağ olsun” diyebilen babalardan.

MÜRSEL AĞA / SÖNMEZ ATASOY

sakarya_firat_16 60 yaş civarında. Yedi göbek ağa. Bir yanda sarsılan ağalık kurumu, otorite kayması yaşayan köy halkı, ailesinin sorunları, öbür yanda da Mürsel ağa… Zorlanan, ama geleneksel insani değerlerini, içinde doğduğu sistemi yaşatmaya çalışan bir adam. Adalet Partili. Ailesine de, köyüne de büyük enerji sarf ederek sahip olabiliyor. Ama hala kudretli, zengin ve saygı duyulan bir adam.Onun trajedisi, evlatları.

ZELİHA GÜLER / İDİL YENER

sakarya_firat_23 22-23 yaşlarında… Fatma Kanat’ın oğlu Osman’a gelin almak istediği, saf, temiz bir kız… Dizinin masum beklentisi…

KÜPELİ NECLA / GERÇEK SAĞLAR

sakarya_firat_17 30 yaşlarında, Mürsel Ağa’nın kızı, Nihan’ın ablası. Güneydoğu’da, özellikle asker arasında nam salmış azılı bir terörist. Çok gençken, aşık olduğu bir oğlan askerlerce öldürülmüş, Necla karnındaki bebeği doğurur doğurmaz, sevgilisinin göğsünden çıkan mermi çekirdeğini kulağına takmış, dağa çıkmıştır. Necla’nın yapısı da gerilla olmaya uygundur: ruh hali içe kapalı ve kıyıcı, vücudu yapılı ve muntazam, tam bir psikopat. Coşkuyla öldürüyor. Usta ve sinsi bir savaşçı. Tim komutanı. Bakır’ın sevgilisi. Bakır ona tutkulu aşık fakat onun Bakır’a karşı aynı duyguları taşıdığı söylenemez.

KÂHYA KALAFAT / ŞENER GÖKKAYA

sakarya_firat_12 50–55 yaşlarında, Mürsel’in sadakatli adamı. İyi niyetli, babacan olumlu bir karakter… Gerektiğinde devreye girip, ailede sükûneti sağlayan emektar.

BAKIR / KÜRŞAT ALNIAÇIK

sakarya_firat_3 38–40 yaşlarında, Necla’ya marazi, takıntılı bir şekilde aşık. Yılanın başı. Bir yandan teröre organik anlamda destek veriyor, diğer yandan İstanbul’daki belli mahfillerle çok sıkı fıkı. Belediye ihalelerinden mazot kaçakçılığına, her halta bakıyor. Ama asıl iştigal sahası uyuşturucu. Bir dava adamı devrimci, bir düzene saygılı siyasi maskesi takıyor. Ama her halde kıyıcı, zalim, ruhsuz ve psikopat bir adam. Hayatta sevdiği tek şey Necla.

ETHEM TEKİNTAŞ / ERKAN AVCI

sakarya_firat_7 Mürsel Ağa’nın en büyük çocuğu…34–35 yaşlarında. Bir baltaya sap olamamış; serseri, ayyaş, hayırsız bir evlat. Bakır’ın etrafındaki adamlardan biri. Mürsel Ağa’nın hayal kırıklığı…

Sayfa 1 Sayfa 2

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Bu Yazıyı Okuyanlar Bunlarıda Okudular

   91 Yorum var “Sakarya Fırat Dizisi Oyuncuları ve Künyesi”

   • hasan ilhami erdoğan 16 Aralık 2009

    süper bir kadro muhteşem bir senaryo dev bir yapıt yüreğine sağlık OSMAN SINAV

   • onay keskin 16 Aralık 2009

    ya esas adamımızı göremedik lazoğlunu vermemmişsiniz onun biyografiyi aslında film başlamadan o meşhurdu sitelerde ona ağırlık verin

   • Osman Sınav Fan 16 Aralık 2009

    http://www.osmansinav.info/fan/dizi/sakarya-firat-dizisi-oyunculari-ve-kunyesi/2/
    İkinci sayfada verilmiştir, Sakarya Fırat Dizisi Tüm oyuncuları mevcuttur..

   • seldatunc 16 Aralık 2009

    ben bu ulkenın ataturkcu bır gencı olarak ask dızılerını ızleyen hayalperest dunyada gezmeden kalıtelı esprılı gercekcı duygusal bır dızı ızledım bu gece.dızı ızlemeyı ozlemısım.tesekkurler.osman sınav.

   • tga 16 Aralık 2009

    osman kanat tayanc ayaydın sana ne kadar methıye doksek azdır sagol sana ve senınle bırlıkte bu dızıde emegı gecenlere tum uzman jandarmaların gonlunu kazandıgını unutma

   • mesut öztürk 16 Aralık 2009

    süper bi dizi olmuş,sinema tadında.Osman bey çok teşekkür ederim bir Uzman Jandarma olarak gurur duydum emeginize saglık.

   • hülya aydın 17 Aralık 2009

    gerçekden çok güzel bir dizi.biz ıspartalı olarak onur duyduk.Ama 1.bölüm sonunda çarpışma sahneleri silahlar çok gerçekci değildi. bu konuyu dikkate alırsanız sevinirim.çünkü bu çatışma sahneleri dizi sürdüğü müddetçe devam edecek

   • muhammed çatalkaya 18 Aralık 2009

    dizi de cidden çok güsel noktalara değinilmiş vatan için zor şartlar altında görev yapan askerlerimizin durumunu anlatıyor. fakat TAYANÇ AYAYDIN’ ın canlandırmış olduğu asker karakterin rütbesi uzman çavuş değil uzman jandarma çavuş’tur. uzman jandarma çavuş rütbesi ayrı bir rütbedir. bu notumu dikkate alırsanız cidden çok makbule geçer herkes için. ayrıca emeğiniz için teşekkür ederim..

   • zeynep korkmaz 20 Aralık 2009

    çok güzel film beğendiklerimin arasında hem komikler

   • osman BAŞPINAR 25 Aralık 2009

    osman abi abi diyorum içimizden birisin artık çünkü yönetdiğiniz filimlerinizde herğün evimizdesiniz.süper bir filim olmuş.ğerçekten süper.doguda askerlik yapmış birisi olarak tam bir sınır karakolu ve mekan olarak süper bir yer.ara sıra sete ziyaretde bbulunuyorum.kısacası vermiş olduğunuz emeğinize sayğı ğösteriyorum ve sizi izlemeye devam ediyoruz.filim için teşekkürler.

   • tuba ceyhan 31 Aralık 2009

    türkiye gerçeklerini çok ince bir üslupla anlatan bir diziosman sınav dan bu beklenirdi zaten yüregine saglık trt de olmasıda ayrı bir güzellik emegi geçen herkese teşekkürler

   • HAMZA YEŞİL 4 Ocak 2010

    22 yıl hizmet ettiğim;üniformasını gururla taşıdığım Türk Silahlı Kuvvetlerinin mensubu olmaktan iftihar duyduğum ihtiyaç duyulduğuda veya çağırıldığımda koşa koşa gitmekten bir an bile tereddüt etmiyeceğim bir emekli bir asker olarak izlediklerim karşısında duygulanmaktan kendimi alamadım.kullanılan bazı malzemelerin gerçeklerini yansıtmasa da oyuncuların gösterdikleri performans bu açıklarını mümkün olduğunca gidermeye çalışmaktadır.Bunun yanında verilmek istenen mesaj ise 84 yıldır kucak kucağa yaşayıp BEN TÜRKİYE CUMHURİYETİ VATANDAŞIYIM;NE MUTLU TÜRKÜM demekten asla vazgeçmeyen kardeşlerimizle aramızı açmaya çalışarak bu yurdu parçalamaya çalışanlara,bundan nemalanmaya çalışanlara,bunlara birde körü körüne inanarak onlara uşaklık edenlere verilecek en iyi örnek bir derstir.Bu diziyi yapanlara emek verenlerin ellerine sağlık.Sonsuz teşekkürler.

   • doguş ceren 8 Ocak 2010

    bu ülkenin en büyük gerceklerinden olan uzman jandarma ilk defa sahne aldı daha önceki dizi-film lerde uzman jandarmaların rolü hep subaylara üstgm/yüzbaşıya veriliyordu gizli kahramanı buldunuz osman abi tşk.uzman jandarmaların aldıgı maaş helal deyilse bu ülkede calışan memurların hiç birinin aldıgı maaş helal deyildir.24 saat esasınca çalışır.

   • doguş ceren 8 Ocak 2010

    Tayanç AYAYDIN mükemmelsin abi 12 yıllık bir uzman jandarmyım işletme fakültesi mezunuyum bizi en iyi sen oynayabilirdin bu elbise en çok sana yakışırdı avukat hanımıda kandırırsan tamamdır üzerine git abi olur ayarlarsın sen bu kızı zamanında iskenderunda görevliyken ben kandırmıştım güzel bir avukatı.dizi oyuncularının tamamına selam saygı ve başarılar.

   • Mustafa 9 Ocak 2010

    bugün hafta sonu kursumdan çıktım cafeler caddesinde bir gezeyim dedim.dolanıyordum öyle birini gördüm.dedim ki çocuğa bak tonbalığına ne kadar çok benziyor.biraz yürüdüm jeton düştü.sakarya fıratta ki er kamil in ta kendisi…

   • ali uslu 10 Ocak 2010

    Özellikle görsel efektler ve kamera açıları dünya standartlarında.Tiplemeler çok gerçekçi. tek kelime ile mükemmel bir dizi olmuş.emeği geçen herkese teşekkürler.

   • ADNAN BOZDOĞAN 12 Ocak 2010

    SAYIN OSMAN SINAV BÖYLE BİR DİZİ YAPTIĞINIZ İÇİN SİZE VE EKİBİNİZE ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM. KURTLAR VADİSİNİN DE İLK YÖNETMENİ SİZDİNİZ AMA BİZ İNANIYORUZ Kİ SAKARYA FIRAT OSMAN KANATLA BİRLİKTE KANATLANIP UÇACAK VE BU REKORU KIRACAK DİZİYİ NEFES BİLE ALMADAN İZLİYORUZ YÜREĞİNİZE SAĞLIK BAŞARILARINIZIN DEVAMINI DİLİYORUM

   • Falcon 13 Ocak 2010

    Hakiketen Tam bir Osman Sinav klassiyi))) cook seviyorum ben bu diziyi yaaaaaaa…..

   • Gulnur 16 Ocak 2010

    Ben Azerbaycandan Gulnur.21 yasindayi.Biz Bir Millet Iki Devletiz.bu yuzdende ben Turkleri cok severim.Sakarya Firat dizisi cok guzelolmus hele askerlerin bagirarak konusmalarina ne deniyobilmiyorum o ayri bi guzel.Hepinizi cok seviyorum eyer mumkun olursa yoneticilerden rica ediyorum oyuncularla bizim aramizda konusma imkani yaratsinlar.Hepinize cok tesekkur ediyorum.Emeyinize,yureyinize bileyinize saglik.

   • GULNUR 16 Ocak 2010

    BEN AZERBAYCANDAN GULNUR.21 YASINDAYIM.OKULDA OKUDUGUM ZAMANDADA UNIVERSITEDEDE BIZE HEP TURKLERLE BIZIM BIR MILLET IKI DEVLET OLDUGUMUZU OYRETMISLERDI.BU YUZDENDE BEN TURKLERI COK SEVIYORUM.HER SEFERINDE HABERLERINIZDE MEHMETCIKLERIMIZIN SEHIT OLDUGUNU DUYDUGUMDA BEYNIMDEN VURULMUSA DONUYORUM.ICIM COK ACIYOR.ALLAH HEPSINE RAHMET EYLESIN.SAKARYA FIRAT DIZISI COK SUPER OLMUS.HELE BAZEN ASKERLER OPERASYONA GIDERKEN BAGIRARAK BI SEYLER DIYOLAR YA O AYRI BI GUZEL.YONETICILERDEN COK RICA EDIYORUM OYUNCULARLA BIZIM ARAMIZDA KONUSMA IMKANI YARATIRSANIZ COK SEVINIRIM.HEPINIZI COK SEVIYORUM ALLAH HEPINIZE UZUN OMURLER VERSIN.EMEYINIZE YUREYINIZE BILEYINIZE SAGLIK.

   • abdullah 18 Ocak 2010

    tek kelime ile harika

   • Sakarya Fırat Dizisi 6.Bölüm Resimleri Osman Sınav Fan 22 Ocak 2010

    [...] Sakarya Fırat Oyuncular ve Roller : Tayanç Ayaydın (Uzman Çavuş Osman Kanat ), Ceren Hindistan (Avukat Nihan Tekintaş), Zerrin Sümer (fatma Kanat), Özay Fecht (Teslime tekintaş), Sait Genay (İbrahim Kanat), Sönmez Atasoy (Mürsel Ağa), Gerçek Sağlar (Küpeli Necla), şener Kökkaya (Kahya Kalafat), Kürşat Alnıaçık (Terör ağası Bakır) [...]

   • esin 25 Ocak 2010

    gerçekten hayatımda bir dizi izledim diğerleri dizi değil bence sakarya fırat kadrosu ile herseyi ile mükemmel ötesi osman sınav büyüksün artı bizim köylüsün seninle gurur duyuyoruz

   • NEJDET BELGİ 28 Ocak 2010

    dizi ekıbını ve yonetenlerı kutlar..boyle dızılerın cekılmesını ıstıyoruz…sahsım adına sızlere basarılarınız dewamını dılerım…

   • Ayse Kocakaya 28 Ocak 2010

    Edirneden Ardahana kardesiz biz, tek bilegiz tek yüregiz. Bunun en güzel örnegini Osaman Kanat ve Gülüm Mahmut sergilemisler dizide. Biz bu kahramanlara degil 71 dakika bir ömür saygiya dursak ödenmez haklari.Sayin Osman Sinav biz Türk Halki olarak her carsamba 71 dakikalik saygi durusuna haziriz..Emeginize yüreginize saglik…

   • Uğur doğdu 4 Şubat 2010

    Her bölümünü iple çekiyorum. Osman kanat ve Durali başçavuş mükemmel oynuyor. Osman snav gene kalbimizden vurdu. Bu dizi hiç bitmesin. Durali başçavuşa selamlar.

   • berke ipek 7 Şubat 2010

    Usta Yapımcı-Yönetmen Osman Sınav‘dan yeni bir efsane Sakarya Fırat. “İsimsiz kahramanlar için 71 dakikalık saygı duruşu” bir sınır karakolunda yaşananları anlattığı Sakarya Fırat dizisi çekimleri 9 Kasım’da ısparta’da tüm hızıyla devam ediyor. TRT 1 Ekranlarına gelecek olan dizinin senaryosu ve yönetmenliğini Süleyman Çobanoğlu Aybars Bora Kahyaoğlu ve Osman Sınav Tevfik Şenol’den oluşan ekip üstleniyor. Sakarya Fırat Dizisinin birbirinden ünlü oyuncuları ve ekibi ile hava şartlarının çetin geçmesine rağmen adına yakışır bir şekilde çalışıyorlar. İşte Sakarya Fırat Dizisinin Oyuncuları…
    Dizininin sloganı da: “İsimsiz kahramanlar için 71 dakikalık saygı duruşu”…
    Dizinin konusunun Anadolu ailesinin her an karşı karşıya olduğu açmazlardan tamamen insani ve gündelik kaygılardan beslendiği belirtildi.Türk televizyonları yeni bir efsaneyle tanışıyor: Sakarya Fırat.
    Oyuncular ve Roller : Tayanç Ayaydın (Uzman Çavuş Osman Kanat ) Ceren Hindistan (Avukat Nihan Tekintaş) Zerrin Sümer (fatma Kanat) Özay Fecht (Teslime tekintaş) Sait Genay (İbrahim Kanat) Sönmez Atasoy (Mürsel Ağa) Gerçek Sağlar (Küpeli Necla) şener Kökkaya (Kahya Kalafat) Kürşat Alnıaçık (Terör ağası Bakır) Gökhan Soylu – İdil Yener – Erkan Avcı -Selim Gürata – İsmail Hakkı – Caner Özçavuş – Erkan Kolçak Köstendil – Çağdaş Onur Öztürk – Bora Koçak – Süleyman Karaahmet – Bahadır Muhtar – Kamil Adıgüzel – Muhammed Cangören

   • ELİF ERDOĞAN 7 Şubat 2010

    bu dizi mükemmel gerçekten de hiç bitmesin gülüm mahmut favorim kendisine selamlar

   • BİROL DÜLGER 9 Şubat 2010

    Öncelikle Sayın Osman SINAV’a böyle bir film düşünüp toplumumuza iyi şeyler kattığı için kendim ve ailem olarak çok teşekkür ederiz.Sayın Sönmez ATASOY’U, Sait GENAY’ı,Zerrin SÜMER’i ekranlarda film sonuna kadar görmek isteriz.Onlar film bana göre beynini oluşturuyorlar.Tayan AYAYDIN ve Ceren HİNDİSTAN bu kişiler zaten tartışılmaz oyuncular ben filmde emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.Doğru kanalda doğru film çekildiği içinde çok memnunum.Hepiniz inşallah daha iyi yerlere gelirsiniz.Sizleri ekranda hep görmek isteriz.Saygılarımla Birol DÜLGER

   • koray kaplan 17 Şubat 2010

    slm ilk önce sakarya fırat oyuncuları ve yöneticilerine. diger arkadaşların fikrine katılıyorm türkiyede bir baş yönetmen olarak bu oyunu tasarlayan syn osman sınava ayrıca tşk ederim diziyi ailece bebegeniyle izliyoruz umarım devamı gelir çünkü çarşamba günlerini iplen çekiyoruz ayrıca unutmadan tayanç ayaydın ve ceren hindistan dizide birbirlerine gerçekten çok uygun biri avukat diğeri uzman jandarma. diger dizilerden çok farklı ve senaryoları gerçekçi başarılar ve saygılar

   • Sakarya Fırat Dizisi 11.Bölüm Resimleri Osman Sınav Fan 26 Şubat 2010

    [...] Sakarya Fırat Oyuncular ve Roller : Tayanç Ayaydın (Uzman Çavuş Osman Kanat ), Ceren Hindistan (Avukat Nihan Tekintaş), Zerrin Sümer (fatma Kanat), Özay Fecht (Teslime tekintaş), Sait Genay (İbrahim Kanat), Sönmez Atasoy (Mürsel Ağa), Gerçek Sağlar (Küpeli Necla), şener Kökkaya (Kahya Kalafat), Kürşat Alnıaçık (Terör ağası Bakır) [...]

   • fatma 26 Şubat 2010

    merhaba
    öncelikle özellikle başka tür yapımların yapılıp Türkiye Cumhuriyeti halkına sunulduğu böyle bir dönemde Nefes gibi filmlerin bu tür dizilerin yapılmasına gerçetekten ihtiyaç vardı. biz burda Türkiyenin batısında güllük gülistanlık yaşarken doğuda askerimizin ve insanımızın ne şartlar altında yaşadığını bilmeye gerekten ihtiyacımız vardı. terör örgütünün aslında davamız var deyip bir takım insanlar kendi çıkarları uğruna bu memleketi satarken aslında ne tür oyunların piyonları olduğunun bilinmesine ihtiyaç var. Aslında Türklerin değilde kendi insanlarının orada yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına (Türk Kürt Çerkez Yörük) zulm ettiğinin bilinmeye ihtiyacı var. bu örgütün kaynaklarının ne tür pislikler olduğunun kamuoyunca bilinmesine ihtiyaç var. son 30 yıldır nerden çıktığı bilinmeyen bu savaşın aslında nerden çıktığının bilinmesine ihtiyaç var. eğer o topraklarda yeterli yatırım yoksa oralar yeteri kadar gelişemediyse bundan 30 yıl önce istanbulun bile aslında nasıl bir yer olduğunun ( hatta ben hatırlıyorum bundan 15 yıl önce kartal bile bir köydü) bilinmesine oradaki kaynakları kullanmanın oraların kalkınmasının aslında oralarda yaşayan insanlarında sorumluluğunda olduğunun bilinmesine ihtiyaç var.
    neyse özetle hiç yoktan kardeşi kardeşe kırdırtan bu savaşa güzel bir yapıtla yaklaştığınız için ve kaliteniz için teşekkür ederiz.
    düşünen hayata geçiren emeği geçen ve bize ulaştıran herkese sevgi ve saygılarımızla.

   • sena gizem 28 Şubat 2010

    ya gercekten guze bir dizi allah vatanimizi milletimizi anamizi bacimizi koruyan askerlerimize zeval gostermesin

   • ozan can 1 Mart 2010

    allah bizleri turkiye’yi koruyan askerlerimizi korusun dualarimiz onlarla olsun ve turkiye ugruna can vermis sehit askerlerimizin mekanlarini cennet etsin

   • Sakarya Fırat Dizisi 12.Bölüm Resimleri Osman Sınav Fan 6 Mart 2010

    [...] Sakarya Fırat Oyuncular ve Roller : Tayanç Ayaydın (Uzman Çavuş Osman Kanat ), Ceren Hindistan (Avukat Nihan Tekintaş), Zerrin Sümer (fatma Kanat), Özay Fecht (Teslime tekintaş), Sait Genay (İbrahim Kanat), Sönmez Atasoy (Mürsel Ağa), Gerçek Sağlar (Küpeli Necla), şener Kökkaya (Kahya Kalafat), Kürşat Alnıaçık (Terör ağası Bakır) [...]

   • esra demirci 10 Mart 2010

    Dizi harika çok beğeniyorum inş bu şekilde devam eder gökhan soylunu hayranıyım..

   • Sakarya Fırat Dizisi 13.Bölüm Resimleri Osman Sınav Fan 16 Mart 2010

    [...] Sakarya Fırat Oyuncular ve Roller : Tayanç Ayaydın (Uzman Çavuş Osman Kanat ), Ceren Hindistan (Avukat Nihan Tekintaş), Zerrin Sümer (fatma Kanat), Özay Fecht (Teslime tekintaş), Sait Genay (İbrahim Kanat), Sönmez Atasoy (Mürsel Ağa), Gerçek Sağlar (Küpeli Necla), şener Kökkaya (Kahya Kalafat), Kürşat Alnıaçık (Terör ağası Bakır) [...]

   • isim veremem 19 Mart 2010

    çok güzel bir dizi hakan a aşığım aşkım benim rezil olurum eğer isim verirsem…

   • Serkan ARIK 20 Mart 2010

    Yapımında emeği geçen tüm ekip arkadaşlarına teşekkür ederim. Allah (c.c.) sizlerin yardımcısı olsun. Biz uzman jandarmalar böyle bir dizi çekildiği için sizlere minnettarız. Bırak 71 dakika ömür boyu saygı durmaya varız. Türkiye bir ilk bu dizi. Allah Devamını nasip etsin inşallah. Sevgi ve saygılar sunarım.

   • yengeçkız 26 Mart 2010

    Gerçekten ellerinize sağlık çok güzel bi dizi.Hiç kaçırmıyorum.osman kanat ve sarı hoca çok yakışıklıya.Oyunculuklarıda süper.Böyle bi diziyi yaptığınız için osman sınava çok teşekkür ediyorum,devamını dilerim..

   • Sakarya Fırat Dizisi 15.Bölüm Resimleri Osman Sınav Fan 27 Mart 2010

    [...] Sakarya Fırat Oyuncular ve Roller : Tayanç Ayaydın (Uzman Çavuş Osman Kanat ), Ceren Hindistan (Avukat Nihan Tekintaş), Zerrin Sümer (fatma Kanat), Özay Fecht (Teslime tekintaş), Sait Genay (İbrahim Kanat), Sönmez Atasoy (Mürsel Ağa), Gerçek Sağlar (Küpeli Necla), şener Kökkaya (Kahya Kalafat), Kürşat Alnıaçık (Terör ağası Bakır) [...]

   • mustafa ozguler 29 Mart 2010

    Abi super bi sey bu dizi onu izLemek icin yalan soyluuyorum ustaya isim var diye bende vatanini seven bir kisi olarak ikinci defa askere gidiecem 10 04 2010 tarihinde sl

   • ozan can 31 Mart 2010

    yaa bu dizi cok guzel gercekten turkiyenin gerceklerini anlatiyo allah bizim a dan z ye kadar guzel olan vatanimizi koruyan askerlerimi korusun

   • Ömer Aslan 31 Mart 2010

    Ben hollanda’dan, SÜPER bir dizi ! herkeze tafsiye ederim..

   • aslı sagsöz 6 Nisan 2010

    bencede çok güzell beir dizi olmuş hazırlıyan oynuyan hepsinin ellerine saglıkk muhteşem ötesi bişe

   • emine 16 Nisan 2010

    gerçekten süper bi dizi hiç kaçırmadan izliyorum HER ŞEY VATAN İÇİN osman kanatt VARSIN ADIM BİLİNMESİN TARİHİ YAPAN BENİM !!!!

   • elif 21 Nisan 2010

    bütün bölümlerini kaçırmadan seyrediyorumm hepsini tekrarları ile izledim tayanç ayaydın çağdaş onur öztürk ve erhan kolçak köstendil (gülüm mahmut)sizi çooooooooooooook seviyorummmm,başarılarınızın devamını dilerim…

   • esra korkmaz 22 Nisan 2010

    süper bir dizi süper bir kadro bu vatanın bizim olduğunu kimseye yar olmayacağını herkese gösterdiniz teşekkür edriz

   • esra korkmaz 22 Nisan 2010

    osman kanat sarı hoca gülüm mahmut ve bütün kadro hepinizi çok seviyoruz türkiyenin bu kötü durumunda içimize su serptiniz emin olun vatan için hiç düşünmeden canımzı veririz

   • umut gülte 27 Nisan 2010

    meraba ben severek izliyorum gülüm mahmut seni tebrik ediyorum çok başlarılı oyucu osman kanat kendine dikat et ooo kanasın herşeye değer küpeli necla sana diyorum ölümün eşiğinden döndün hala aç tavuk gibi dağlara çıktın lan senden çok gıcık kaptım seni gördüğüm anda indirecem yeni bölümde oo arbadan nasıl sağ çıkacak merakla bekliyorum ezdiği oo adama da şimdiden baş sağlığıdiliyorum çok güzel bir tim inşallah benimde öyle arkaşlarım olr birsenem kaldı muhtemelen komando olrm uzman olrm isterim ki şehit düşeyim allah ne kısmet ederse oo olr

   • Büşra Baran 28 Nisan 2010

    Çok güzel bir dizi başarılarınızın devamını diliyorum.Tebrikler…

   • esra korkmaz 29 Nisan 2010

    öncelikle çok güzel bir dizi basılarının devamini diliyorum sarı hoca gülüm mahmut hakan asteğmen durali yani tüm kadroya slm

   • fehime bilir 29 Nisan 2010

    sizii çoookk ama seiyyorum

   • esra demirçioğlu 11 Mayıs 2010

    Mükemmel dizi devamını diliyorum her bölümü harika..

   • esra korkmaz 13 Mayıs 2010

    öyle birini düşünün ki toprağı için namusu için milleti için canını verir sevdiklerinden ayrılır adı şehittir öyle bir yer düşünün ki uğrunda can verilir adı vatandır şehitin cenazesinde imam sorar hakkınızı helal ediyor musunuz diye herkes helal olsun der ama bence asıl sorulmsı gereken şudur acaba şehitlerimiz bizlere haklarını helal ediyorlar mı

   • MURAT ÖZDEMİR 15 Mayıs 2010

    Gerçekten çok güzel bir dizi hakikaten helal olsun

   • esra korkmaz 3 Haziran 2010

    iki haftadır bilgisayar dersimiz olmadığı için yorum yazamıyorum nihan salaklık yapıpta sakın beratla evlenmesin osmanla ayrılmasınlar ayrıca gülüm mahmut bu bölümde çok tatlıydı

   • fehime parlak 3 Haziran 2010

    yaaaaaaaaaaaa hepinizi ben çooooook seviyorummmmmmm bassssaaaaarrııaarr dilerim

   • pınar p 3 Haziran 2010

    muhtesem bır dızı….osman kanat gıbı yureklı muharrem ve gulum gıbı askerlerımız oldukca bu vatana bısey olmaz…bu dızı bırılerıne kapak olmalı

   • sibel deniz 8 Haziran 2010

    ben sakarya fırat dizisini çoooooooooook seviyorum

   • ülkü parlak 9 Haziran 2010

    söz konusu vatan olunca akan sular durur bu dızıdede oyle guzel anlatılıyorkı tekrara tekrar türk evlatları oldugumuzu hatırlıyoruz tebrikler kadronuza var olun……

   • ErdemTugruL SerdarogLu 5 Temmuz 2010

    Abicim Dizi Harika Oyuncular harika Bilhassa İdil yener Muhteşem gün ay yıl olarak dogum günümde aynı dedigim gibi bu kız süper :=)

   • Numan Güloğlu 5 Temmuz 2010

    slm arkadaşlar bu dizinin aslımda yeni hayranı olmaya başladım sizden bi konu hakkında bilgi almak istiyorum ben 2 senedir tiyatro oyunculugu yapıyorum ve bu dizide figüran olarakta olsa bi rol almak istiyorum şimdiden çok teşekkürler arkadaşlar …

   • Hamza 14 Ağustos 2010

    sakarya fırat dizisini elimden geldiğimce izlemeye çalışıyorum gerçekten çok güzel demek biraz ayıp olur bu dizi gerçekten çok süper bir dizi bu diziyi izlemeyen gerçekten ayıp olur dizide oynayan oyunculara teşekkür eder allah türk ordusuna zeval vermesin allah türk askaerlerimizle birlikte.

   • Türker Erdem 18 Ağustos 2010

    Gerçekten izledigim en kaliteli dizi ellerinize ve yüreginize saglık…. TEŞEKKÜRLER

   • FatihARISOY 25 Ağustos 2010

    Tek kelime ile muhteşem. Şimdiye kadar televizyonlarda yayınlanan ve yapılan en iyi film. uzun soluklu 5-10 sene devam etmesini çok istiyorum. osman sınav gerçekten = BİZ = TÜRKİYE. Favorilerim: 1.Durali Astsb.: müthiş bir yetenek tam gerçek Anadolulu asker. 2. İmam 3. Tabiki Uzm. Çvş. Osman KANAT… 4. gülüm Mahmut 5. Muharrem

   • Serkan Filiz 15 Eylül 2010

    Yüreğine emeğine sağlık Osman Sınav ve kadroda harika

   • LOKMAN ÖZSARI 3 Ekim 2010

    DİZİ DE EMEGİ GECEN HERKEZE TESEKKURLER TÜM BÖLÜMLERİNİ ZLİYOM İZLİYEMESEMDE BİLGİSAYARIA İNDİRİP ÖYLE İZLİYOM İNSALLAH UZUN SÜRE BİTMEZ

   • önder yıldız 17 Ekim 2010

    arkadaşlar diziyi beğenerek izliyorum müdayinlerindenim ancak bilmek istediğim bişey var yeter rolündeki oyuncunun gerçek ismini bulamadım eğer aranızda bilen varsa cevaplarsa sevinirim şimdiden teşekkürler

   • HÜSEYİN CER 20 Ekim 2010

    TÜRKİYENİN GELMİŞ GEÇMİŞ TERÖR ÖRGÜTÜNÜN NASIL DAĞDA VE ŞEHİRDE KALIPLAŞTIĞINI ANLATAN DİZİ. TŞK EDERİM.DİZİYE TÜM EMEĞİ GEÇEN GEREK OYUNCULARINA GEREK SET ARKASINDAKİ O KAHRAMANLARA ŞU KARANLIK GÜNLER YAŞADIĞIMIZ BU GÜNLERDE BÖYLE BİR ESERİ ORTAYA KOYAN HERKESE TŞK .ŞU BİR GERÇEK TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR.ÜÇ BEŞ ÇAPULCUYA BIRAKACAK TEK BİR KARIŞ TOPRAĞIMIZ YOKTUR.GEREKİRSE 1 DEĞİL 1000 LERCE YİNE KAN AKITIRIZ. BU TOPRAKLAR İÇİN

   • HÜSEYİN CEREN 20 Ekim 2010

    YÜREĞİNE SAĞLIK OSMAN SINAV SANADA BÖYLE BİR DİZİ YAKIŞIR………….. SEVGİLERLE OSMAN ABİ MERSİN DE HÜSEYİN CEREN

   • MUHSİN GEZGİN 10 Kasım 2010

    Diziyi beğenerek devamlı seyrediyorum, Değerli sanatçı Tayanç bey’in bazı bölümlerde sinirli olduğunda sevgilisine kullandığı dili beğenmedim
    çok anlamsız sözler söyledi tüm oyuncuları tebrik ediyorum

   • nusabe lytfi 18 Kasım 2010

    si ze salam olsun qardas ylkeden qurban bajraminiz mybarek sakarijafiratdizisini sejir edirik cok mohtesem bir dizi ojle bir bolymy joki ben onu qaciram bu kozel dizini her hfda bekleriz bytyn dizi ekibine uqurlar dilerem ve bu ekibi qucaklar oper ve salamlaram.

   • Hasiye Örnek 8 Aralık 2010

    vallah cok anamli bir dizi tek kelimeyle super
    ezan dinmez
    bayrak inmez
    vatan bolunmez
    sakarya firat bitmezzzzz

    ayrica muharrem pektas cok guzel saz caliyor
    en buyuk hayalim saz calmak onu gibi…..

    selamlar belcika’dan

   • Bülent tekin 10 Şubat 2011

    dizi 10 numara o ayrı azerbeycanlı gülnura sesleniyorum umarım okursun bu yazdıgımı gülnur biz hiçbizaman azerbeycanı ayrı bir devlet olarak görmüyoruz en azından millet olarak biz nasıl türksek sizde hep bizdensiniz ısparta da trabzonda lehçeler değişiyor egede doguda sizinde lehçeniz farklı okadar yoksa sizde bizim gibi türksünüz bunu böle düşünen bir tek ben değilim ve seninde böle konusman beni cok duygulandırdı zaten biliyorduk iyki varsın gülnur böle şeyleri herzaman dile getirmek gerekiyor insan oldugumuzu duygularımızın oldugunu unutmamak için cok gerekli bunlar NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

   • melis akyol 3 Mart 2011

    dizi on numara çok beğendim herzaman bakarım

   • MERVE BANU AKTAŞ 6 Nisan 2011

    Osman KANAT…TAYANÇ AYAYDIN…ÇOK SEVIYORUM… TEBRİK EDİYORUM:)

   • TUĞÇE AYDIN 6 Nisan 2011

    TEBRİKLER….TRT YINE KALITESINI KONUSTURMUS

   • hulya kocabas 11 Nisan 2011

    super bir fılımkeşke sarı hoca ölmeseydi

   • xanim 18 Nisan 2011

    selam.dizinizin hastasiyim.tayanc ayaydini coooooook seviyorum o benim hayatimin manasi.hem cok yakisikli,hem cok seker.

   • MUSTAFA SONKAYA 21 Nisan 2011

    Dizi mükemmel… Tüm ekibin ellerine , yüreklerine sağlık.
    Atabeyin, Kapı dağının arkasından, Senirkentten tüm ekibe saygı ve sevgilerimi yolluyorum.
    Osman SINAV’a daha böyle anlamlı diziler yapması dileklerimle başarılar dilerim.
    Tatil gününüzde dinlenmeniz için gelin…Sizi SDÜ.Senirkent MYO.nun 2000 üniversite öğrencisi ile tanıştıralım,gezdirelim ve misafir edelim. Tüm oyuncularınızı ve ekibinizi Senirkente MYO.nda (banak yemeğe)bekliyoruz.
    SONSENİRKENTLİ
    MUSTAFA SONKAYA
    SDÜ. Senirkent Mes.Yük.Ok.
    Muhasibi

   • Gülşah AKÇA 1 Mayıs 2011

    Bu VATAN’IN Bir evladı olmaktan bu diziyi izledikten sonra birkez daha gurur duymamak elde değil.Okadar muhteşem bir eser ki izlerken kendimi dizinin içinde hissediyorum , sonra keşke diyorum keşke nasip olsada rolde olsa bi asker olarak görev alsam hayatımda istediğim tek şeydi asker olmak ama olmadı,SAYIN OSMAN SINAV ÖYLE BİR ESERE İMZA ATMIŞINIZ Kİ ,O dizide oynamak için elerimi vermezdim.Yüreğinize sağlık ALLAH RAZI OLSUN emeği geçen herkezden.

   • gül 10 Mayıs 2011

    harika bir dizi emeği geçen herkese teşekkür ederim. beni ağlatan etkileyen tek dizi diyebilirim.başarılarınızın devamını dilerim.

   • burcu koç 17 Mayıs 2011

    TAYANÇ AYAYDINI ÇOK SEVİYORUMMM
    AİLECE BU FLİMİ İZLİYORUZ

   • Kadir Can 31 Mayıs 2011

    avukat dızıden cıkana kadar hıc kacırmadan ızlıyordum ama fılmın tadı kalmadı dıye dusunuyorum

   • CELAL YILMAZ 9 Haziran 2011

    dizi hala aynı canlılıkta izliyoruz,elbetteki nihan
    ayrı bir yeri özelliği ve güzelliği vardı,ancak şu andaki bayanda güzel ve çekici hiç farketmez,herkes
    sağolsun,iyi olsun,emeği geçen herkese teşekkürler
    saygı sevgi ve selamlarımı sunuyorum,uzmana başarı,

   • hilal can 22 Haziran 2011

    harika bir dizi özellikle osman cok kahraman bi asker ve özellikle hakan asteğmen durali başçavuş hepsi birbirinden müthişler süper bi yapıt kutluyorum gerçekleri aynen yansıtıyo dizi kutluyorum yönetmenini ve oyuncularını başarılar diliyorum…

   • osmanarslan 2 Temmuz 2011

    çok gözel dizi bende asker olmak istiyorum bana oynama şansı verseniniz çok mutlu olrum saygılar

   • hakan 3 Temmuz 2011

    merhaba;
    müthiş bir yaşanmışlık örneği emeğinize sağlık;
    bir ricam olacak mümkün ise;
    kara köprü narlıktır/gülşen kutlu tamamına nasıl ulaşabilirim :(

   • olcay 26 Temmuz 2011

    Güneydoğu gerçeği içimi yaktığı için önceleri diziyi seyretmedim. Yaz tekrarları sayesinde tutkunu oldum. Yapımcıyı, oyuncu kadrosunu ve TRT’yi kutluyorum.

   • Sakarya Fırat Oyuncuları Trt Tanıtım Çekimlerinde Osman SINAV 8 Eylül 2011

    [...] Yapımcılığını Osman Sınav, yönetmenliğini Emre Kabakuşağın yaptığı Sakarya Fırat Oyuncuları TRT Tanıtım [...]

   Yorumu Yanıtla