header image
30 Aralık 2009 Tv Dizileri 17 Yorum var
  Twitter yüklenirken lütfen bekleyiniz Osman Sınav Fan Twitter
Son Güncel Duyuruları Osman Sınav Twitter'dan Takip Edebilirsiniz!
7000'i aşkın Osman Sınav Fan Hayranları arasına katılmak için Tıklayınız!
Osman Sınav Fan Hayranları Facebook Sayfası için Tıklayınız!

Usta Yapımcı-Yönetmen Osman Sınav‘ilk bölümü ile soluk soluğa ve beğeniyle izlenen “İsimsiz kahramanlar için 71 dakikalık saygı duruşu” bir sınır karakolunda yaşananları anlattığı Sakarya Fırat isimli televizyon dizisi 3.Bölümü 6 Ocak Çarşamba günü saat 19.40′ta TRT 1 ekranlarında devam ediyor.. Dizinin senaryosu ve yönetmenliğini Süleyman Çobanoğlu, Aybars Bora Kahyaoğlu ve Osman Sınav, Tevfik Şenol’den oluşan ekip üstleniyor. Sakarya Fırat dizisinin 3.Bölüm özeti ve fragmanı..

3.bölümün özeti;

sakarya_firat

Sakarya Fırat Dizisi 3.Bölüm Fragmanı -1

Sakarya Fırat Dizisi 3.Bölüm Fragmanı -1

Hayatın her cephesinde şiddeti de etkisi de artarak süren bir savaşın hikayesi; Sakarya Fırat

Osman’dan intikam almak için yollar arayan Necla nihayet bir fırsat bulur. Onu bir sürprizin beklediğinden haberi yoktur ama intikamını almaya kararlıdır.

Kızından ayrıldığı günden beri yüreği bitmek bilmeyen bir acıyla yanan Teslime, hayal mi gerçek mi olduğunu bilmediği Necla’yla karşı karşıya gelir.

Sürpriz bir misafir Hakan’ın unutmak istediği geçmişten çıkagelir, üstelik onu çok zor bir kararın eşiğinde bırakmak için gelir.

Osman içinde her gün büyüyen aşkla Nihan’a doğru çekildiğini hissetse de işler sevdiği kadın için, Osman’ın düşündüğü kadar kolay değildir.

Osman her gün artan bir öfkenin, gittikçe daralan bir çemberin içindedir. Sonunda o çember Osman’ın ailesini de sıkıştıracak noktaya gelir.

İsimsiz kahramanlar için 71 dakikalık saygı duruşu.

SAKARYA FIRAT

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Bu Yazıyı Okuyanlar Bunlarıda Okudular

   17 Yorum var “Sakarya Fırat Dizisi 3.Bölüm Özeti ve Fragmanı”

   • ali gezgin 31 Aralık 2009

    ikinci bölüm gerçekten çok güzeldi osman sınava tşk ederiz.

   • Necmi ÜNAL 2 Ocak 2010

    Çok şahane bir dizi.Dizi başladığı andan itibaren kilitleniyorum.İşte gerçekler.Oralardaki mehmetlerin ve vatandaşlarımızın gerçekleri.Osman SINAV yine 4×4 lük bir dizi yapmış elerine ve emeklerine sağlık.

   • Alperen Türkcan 5 Ocak 2010

    Osman Sınav bu işi gerçekten bilio. Tebrikler teşekkürler

   • kerimkeskin 5 Ocak 2010

    seni çok seviyorum osman sınav. harika bir adamsın. bu güne kadar yaptığınız diziler harika. bu konsepti siz getirdiniz türkiyeye vede izlenilesi diziler çıkardınız. bende bir uzman jandarma olarak tüm sevdiklerim ile birlikte sakarya fırat dizisini hayranlıkla seyrediyorum. türkiyenin gerçeklerini milletimize gösterdiğiniz için teşekkürler. en azından halkımızın hakkında bir fikir oluşturmak için harika. umarım bir gün sizinle tanışma fırsatınıda bulup saygılarımı sunma imkanını yakalarım. tekrar çok teşekkürler allah yolunuzu açık etsin. en güzel mevkiler sizin olsun

   • Ayhan KORKMAZER 6 Ocak 2010

    Sayın Osman SINAV size ne kadar teşekkür etsek azdır. Size ve yapımcı arkadaşlarınıza SAKARYA FIRAT dizisinde Uzman Jandarma yı tanıttığınız için 30.000 Uzman Jandarma adına teşekkür eder başarılarınızın devamını dilerim.

   • DELİKANLI 6 Ocak 2010

    Gerçekten mükemmel bir dizi. Ailece, şimdiden sabırsızlıkla 4. Bölümünü bekliyoruz. Teşekkürler Osman Sınav, Teşekkürler TRT….

   • Mehmet DEMİR 10 Ocak 2010

    Bu dizi sıradan bir dizi değil CUMHURİYET Tarihinin
    bir dizisi KONU ve seçilen BAŞROL KARAKTERİ (UZ.J.ÇVŞ) olarak sayın Osman SINAV a ve ekibine ayrıca TRT Kanalına savgılar sunarım.

   • resul çiftçi 14 Ocak 2010

    slm lar ben polisim askerliğimide sınır karakolunda yaptım. syn osman sınav teşekürler size minettarız:)

   • merve 14 Ocak 2010

    osman sınava teşekkürler şahjane bir dizi. bence bu diziden daha çok kişinin haberi olmalı.

   • Ahmet Nuri arslan 15 Ocak 2010

    Sayın Osman SINAV Bey,
    Ben 25 yıl bu orduya devlete millete onurla gururla hizmet etmiş Emekli bir Astsubayım. Ordunun en alt biriminden en üst birimi Genelkurmay karargahına kadar her kademesinde görev yaptım. Güzel Türkiyemizin de hemen hemen her şehrini görme her bölgesinde çalışma imkanı buldum. Edirne, Hakkari, Çukurca,Yüksekova, Şemdinli vs.Konuyu uzatmak vaktinizi almak istemiyorum. Amacım kendimi anlatmak değil zaten.
    Sizi, yıllardır yaptığınız dizi ve filmlerinizi yakından takip ediyor çok beğeniyor takdir ediyoruz. Son yaptığınız Sakarya Fırat dizisinin ilk bölümünü de çok beğenerek gururla seyrettik. Lakin ikinci ve üçüncü bölümlerde çok güzeldi çok beğendik ama aynı zamanda çok üzüldük. Umarız bundan sonraki bölümlerde üzülmeyiz.
    TRT-1′de çarşamba akşamları yayınlanan Sakarya Fırat adlı dizi filmde Astsubay karakterini oynayan oyuncunun rolünün bizleri kötü empoze ettiğini ve komik durumlarda düşürdüğünü, erler, Uzaman çvş. ve Asteğmen’in resmen dalga geçtiğini gördük. Üstelik son iki bölümde böyle. Siz hiç gördünüz mü , duydunuz mu bir karakolda uzman çvş un sanki oranın komutanı her şeyi gibi hareket ettiğini, hatta kanunen oranın komutanı bile olsa Asteğmenin iki üç aylık eğitimle gerçek komutanlık yaptığını, her şeyi bildiğini, tecrübesi aldığı eğitim ve yaş itibarıyla her bakımdan üstün olan Astsubayın geri planda kaldığını ve dalga geçildiğini aşağılandığını. Diyeceksiniz ki bu bir film bu filmde de kahraman olarak Uzman çavuşu seçtik. Ala itirazımız yok olamazda zaten ASSUBAYLARIN kahraman olmasını da istemiyoruz varsın Uzman çavuş, Asteğmen, Subaylar yada erler kahraman olsun. Ama Astsubaylar da böyle aşağılanmasın dalga geçilmesin yeter. Bu kaçıncı film, dizi. Kemal SUNAL’ın dizilerinde de aynıydı ceberut Başçavuş. Nefes filmin de de ASSUBAYIM UYURSAN ÖLÜRSÜN sadece fırça atılan aşağılanan dalga geçilen rollerde hep aynı. Mahkeme kararıyla tespit edilip ceza aldı. Askerin eline bombayı veren Teğmen ama filmini yapmışlar Astsubay askerin eline bombayı veriyor. Suçu işleyen başkası aşağılanan suçlanan kötü gösterilen başkası. Bu kadar da yeter pes yani. Bu filmi yazanlar yönetenler oynayanlar hiç askerlik yapmamışlar mı, yada danışman olarak sadece subaylara uzmanlara mı sormuşlar. Astsubay bir ordu için nedir, kıymeti nedir öğrenmemişler mi? Orduda çalışan akla gelen ne varsa her şeyi çalıştıran tamir eden bakımını yapan ASTSUBAY ‘ dır. Araç, top, tank, tüfek, uçak, gemi, telsiz hatta askerin donunu diken dikiş makinesine, ısıtıcısına akla ne geliyorsa yenilen ekmeği çıkaran fırınına kadar çalıştıran tamir eden bakımını yapan, idari teknik, eğitim , sağlık, lojistik aklınıza ne geliyorsa en kritik en zor işler ve şartlarda çalışan ve en ön cephede çarpışan ASSUBAYDIR. Sizin gibi adı duyulmuş ve başarılı birisi olarak böyle hatalar yaparsa biz her seferinde derdimizi anlatacak birilerini mi arayacağız? İnsanları güldürürken illa bir meslek grubunu makaraya almak mı, dalga geçmek, aşağılamak mı gerekiyor? Nerede kaldı en fazla şehit veren, en zor koşullarda kan ve ter döken kahramanlar? Yok mu bu insanları medyada sergileyebilecek marifetli bir yapımcı? Subaylarda da kahraman var elbette, uzman çavuşlarda da var. Ama Astsubayların her zaman ve zeminde aşağılanmasından bıktık. El insaf diyorum sizi bu senaryoyu yazanları, yapımcıları protesto ediyorum. TAMAM BİZ KAHRAMAN OLMAK İSTEMİYORUZ. VARSIN UZMANLAR, ERLER, SUBAYLAR KAHRAMAN OLSUN. BİZ İŞİMİZİ KAHRAMAN OLALIM KAHRAMAN DESİNLER DİYE YAPMADIK. VATAN, MİLLET, DEVLET İÇİN YAPTIK. AMA DALGA GEÇİLMEYİ AŞAĞILANMAYI DA HAKETMEDİK. Bu durumları düzelteceğinizi ümit ediyor saygılar sunuyorum.

    Ahmet Nuri ARSLAN
    Emekli Assubay

   • ela 5 Temmuz 2010

    süper bir filim ilk defa gerçek bir asker filmi yayınlanıyor gerçekten askerlerin çektikleri zorluklar var bu dizide bu yüzden hem yönetmeni vede bu dizide oynayan bütün oyuncuları tebrik ediyorum

   • mükremin çıtır 21 Temmuz 2010

    Karakolda subay bulunmaz mı?neden karakolda subay yok.ve ne kadar saçma ki(herhalde subay yok diye) asteğmen e gerçektekinden çok daha fazla ehemmiyet verilmiş.herhalde hükümet siparişi…
    subayları görmezden gel,dini figürleri serp vb.
    trt den şaşılacak derecede kötü bir dizi.sipariş üzerine bu kadar olur

   • özgür özkurt 4 Eylül 2010

    Bu astsubaylar uzmanlar niye kabullenemezler asteğmenleri?Çekemezler çünkü.
    Sana noluyo arkadaş.Askerlik sorgusuz sualsiz emre itaatse itaat edeceksin arkadaş o adamlar astsubayın da uzmanın da komutanı.Hazımsızlığa gerek yok!

   • dertli 4 Eylül 2010

    Adam daha astsubay yazmayı bilmiyor :)

   • dn 5 Eylül 2010

    Sayın ÇITIR
    Zamanında subayın en altı olduğu için çok kıymetli subaylar gönderilmiyodu karakollara asteğmenleri veriyolardı o yüzden karakolda subay yok

   • erhan 9 Aralık 2010

    Adam üniversite okumuş, 3 ay eğitim almış, Tsk da demiş ki senin seviyen karşılığı orduda alacağın rütbe asteğmenliktir.Astsubayın üstüsün demiş.Bunda ne Osman SINAV’ın ne de başka yönetmenin suçu var.Sistem böyle,kanun böyle.

   • volkan göktaş 20 Nisan 2011

    DİZİ ÇOK SIĞ SENARYO İLE ÇEKİLMEKTEDİR, ÖZELLİKLE DİZİ DİZİ OLMAKTAN ÇIKMIŞ. ADETA ASTSUBAYLARA DÜŞMENCA BİR TAVIR İÇERİSİNDEDİR VE BU TAVIR ŞİDDETLEBEREK DEVAM ETMEKTEDİR, BU DİZİNİN ASKERİ SORUMLUSUNUN KİMLER OLABİLECEĞİNİ TAHMİN ETMEK HİÇ ZOR DEĞİL, NİTEKİM BİR ZİHNİYETİ YANSITTIĞI ORTADADIR, DİZİDE İŞLENEN SINIR KARAKOLUNDA PKK VE ARAZİİLE MÜCADELE GÖSTERMELİK BİR KONUDUR, ASIL DÜŞÜNCE ASTSUBAYLARIN DAHA FAZLA NASIL AŞAĞILANACAĞI VE BUNUN SERVİSİNİN NASIL YAPILACAĞIDIR, SAYIN OSAMAN SINAV VE BU KDİZİNİN ASKERİ SORUMLUSU SANIRIM GERÇEK HAYATTA BAŞARAMADIĞINIZI BU HAYAL ÜRÜNÜ OLAN YAŞAMDA CANLANDIRARAK KENDİNİZİ MUTLU EDİYORSUNUZ, ASTSUBAYLAR MERAK ETMEYİN , BİR TEĞMENİ GÖRDÜĞÜ ZAMAN GÖZLERİNİ KAÇIRACAK KADAR KORKMADIKLARI GİBİ, NASIL DAVRANACĞINI VE NASIL DAVRANILMASI GEREKTİĞİNİ BİLİR HATIRLATIR, BU İKİ GRUP ARASINA NE KADAR NİFAK TOHUMU SOKMAYA ÇALIŞSANIZDA SANIRIM BU SADECE SZİN HAYALİNİZDE KALACAK, BU DİZİYİ İZLEMİYORUM VE TOPLUM SAĞLIĞI AÇISINDAN DA İZLENMEMESİ GEREKTİĞİNİ HEWRKEZLE PAYLAŞIYORUM.

   Yorumu Yanıtla