header image
10 Kasım 2011 Tv Dizileri 3 Yorum var
  Twitter yüklenirken lütfen bekleyiniz Osman Sınav Fan Twitter
Son Güncel Duyuruları Osman Sınav Twitter'dan Takip Edebilirsiniz!
7000'i aşkın Osman Sınav Fan Hayranları arasına katılmak için Tıklayınız!
Osman Sınav Fan Hayranları Facebook Sayfası için Tıklayınız!

Sakarya Fırat 85.Bölümü ile TRT ekranlarında kaldığı yerden devam ediyor…Sakarya Fırat’ta bu hafta da heyecan hız kesmiyor… Durali’nin kaçırılması Poyraz’ı ayağa kaldırmıştır. Ailesi ise perişandır. Osman ve Kerküklü Durali’nin izini bulabilmek için ilçeye iner. Osmanların araştırmaları sırasında çıkan sesler tugaydan bile duyulur. Necla ve Miro Durali’nin ağzından laf almak için her türlü işkenceyi yapar. Usta Yapımcı-Yönetmen Osman Sınav ilk bölümü ile soluk soluğa ve beğeniyle izlenen “İsimsiz kahramanlar için 71 dakikalık saygı duruşu” bir sınır karakolunda yaşananları anlattığı Sakarya Fırat isimli televizyon dizisi yeni sezona bölümlerine 85.Bölümü ile 16 Kasım Çarşamba günü saat 19.55′te TRT 1 ekranlarında tüm hızıyla ve tüm heyecanıyla devam ediyor.. Dizinin senaryosu Süleyman Çobanoğlu, yönetmenliğini Emre Kabakuşak ve yapımcılığını Osman Sınav‘dan oluşan ekip üstleniyor. Sakarya Fırat dizisinin 85.Bölüm özeti ve fragmanı…

85.bölüm özeti;
Sakarya Fırat’ta bu hafta da heyecan hız kesmiyor… Durali’nin kaçırılması Poyraz’ı ayağa kaldırmıştır. Ailesi ise perişandır. Osman ve Kerküklü Durali’nin izini bulabilmek için ilçeye iner. Osmanların araştırmaları sırasında çıkan sesler tugaydan bile duyulur. Necla ve Miro Durali’nin ağzından laf almak için her türlü işkenceyi yapar. Atabey’de ise Fatmalar komşularının şehit düşen oğullarıyla kahrolurlar. Poyraz Timi harekete geçmeyi beklerken Muharrem’in yazdığı şiir hepsinin içindeki ateşi tutuşturur. Necla’nın bölüğünün ikmal yapacağını öğrenince Durali’yi kurtarmak için bir plan yaparlar. Her şeyi göze alarak, hatta Albaya karşı durarak yola çıkarlar. Necla’nın adamlarını ele geçirip karşılığında Durali’yi isterler. Necla da tüm adamlarını toplayıp Poyraz’ın üstüne yürür. Osmanları ve Poyraz timini kuşatır. Bakır ise bu sırada Necla’nın talimatıyla Osman ve Kerküklü’nün canını yakmak için Esmaların evine adam yollamıştır. Esma ve Keklik Ana Bakır’ın gönderdiği adamlara karşı durmaya çalışırken ellerindeki tek tabancanın son iki mermisini kendileri için ayırırlar. Albayın havalandırdığı helikopterler tam zamanında Poyraz timini kurtarmaya gelir. Ama Necla, Miro ve adamlarının saldırısından kurtulmak kolay olmaz. Osman ve Kerküklü onları durdurabilmek ve helikopterlerin gitmesini sağlayabilmek için kendilerini feda ederler.
sakarya_firat_24

Sakarya Fırat 85.Bölüm 16 Kasım Çarşamba TRT 1’de…

Sakarya Fırat Dizisi 85.Bölüm Fragmanı

Sakarya Fırat Dizisi 85.Bölüm Kamera Arkası

Sakarya Fırat yeni bölümüyle TRT 1 ekranlarında…

SAKARYA FIRAT, HER ÇARŞAMBA SAAT 20:00’DE TRT1’DE.

İsimsiz kahramanlar için 71 dakikalık saygı duruşu.

SAKARYA FIRAT

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Bu Yazıyı Okuyanlar Bunlarıda Okudular

   3 Yorum var “Sakarya Fırat 85.Bölüm Özeti ve Fragmanı”

   • m.g 12 Kasım 2011

    osman abiciyim sen harikasın ve harika filimler cikartıyorsunn ellerine salık devamını beklerizz ihşallah.. yanlız benim üzüldüyüm bir konuvar MUHTEŞEM YÜZYIL biz tarih derslerinde böyle konular götermediler bu konuyada bir elatarsan sevinirizz hep s..k hep sevişiyorlar yeni nesil cocuklarımız osmanlıyı ve osmanlı imbaratorlugunu kötü bilmeye basladılar.. :( ((( sakarya fırat dizisinde basarılar dilerimm m.g

   • ergunbuyukkopru 17 Kasım 2011

    Sayın Osman Sınav ve Sakarya Fırat Dizisinin saygı değer ekip üyeleri,

    Bizler 1986 yılı Jandarma Astsubay okulu mezunu 647 Jandarma Sınıfı Astsubaylarız.

    Sakarya Fırat Dizisinin 85.nci bölümünde dizideki rol ismi ile J.Kd.Bçvş. Durali TAHTAKILIÇ nezdinde bizleri onurize ettiğiniz için sizlere teşekkürü bir borç biliriz.

    Silahlı Kuvvetlerimizin mensuplarının her biri mutlak suretle çok kıymetli ve saygındır.

    Ne varki bizler 1986 yılında J.Astsb.Okulundan mezun olarak 647 kişi hep birlikte TSK.inde ilk ve son defa 7,5 ay Komando kursu görmüş tek devresiyiz. Yine o dönemde Türkiye’nin yegane, J.Gn.K.lığı bünyesindeki 40 kişilik tek Özel Harekat gurubuna 36 gönüllü komanda veren seçkin devresiyiz.

    Yıllarca doğu ve güney doğuda terörle mücadelede komanda birliklerinde başarı ile görev yapmış ve adını kahramanlıklarla duyurmuş bir devreyiz. Evet mücadelemiz sırasında bir çok gazi olan arkadaşımız oldu. Aynı zamanda onca mücadelece 19 Kahraman Arkadaşımızı da şehit verdik.

    Dizinin 85.inci bölümünde bilerek veya bilmeyerek 1986-2 olarak kahramanca seslenişte bulunmanız şahsımı ve tüm devre arkadaşlarımı onurize etmiştir.

    Bu mutluluğumuzu ve sevincimizi sizlerle paylaşır, başarılı çalışmalarının devamını bekleriz.

    Saygılarımızla,

    Astsubay Okulları 1986 Yılı Jandarma Sınıfı Mezunları ve Aileleri Dayanışma ve İletişim Grubu Adına.

    86 Grup A.Ş. adına

   • Yusuf Öztürk 28 Kasım 2011

    Sakarya Fırat dizisini zevkle takip ediyorum. Gerçekten bir dizide olması gereken herşey var. komedi dram trajedi verilmesi gereken anafikirler felan herşey güzel bu konuda teşekkür eder tebrik ederim. Ama bir eleştirimde olacak. Özellikle son 3 bölümde senaristler teklemeye başladı ve senaryo sıkıntısı öne çıkmaya başladı. böyle devam ederse 2-3 bölüm sonra kabak tadı verir. Elbette hiçbir şey sonsuz değildir ama sanki diziye yeni bir enerji getirecek sanatçı yada senarist katkısına ihtiyacınız var diye düşünüyorum. Reklamcıyım ve planlarım içinde dizi yapmak var tabiiki kısmet. bunun içinde dikkatle dizilerinizi izliyorum. ama sanırım Sakarya fırat unutulmazlar arasın şimdiden girdi. Başarınızın devamını dilerim.

   Yorumu Yanıtla