header image
    Twitter yüklenirken lütfen bekleyiniz Osman Sınav Fan Twitter
Son Güncel Duyuruları Osman Sınav Twitter'dan Takip Edebilirsiniz!
7000'i aşkın Osman Sınav Fan Hayranları arasına katılmak için Tıklayınız!
Osman Sınav Fan Hayranları Facebook Sayfası için Tıklayınız!

Selin DemiratarAcı Hayat’ın dramatik güzeli Nermin’i canlandıran Selin Demiratar Acı Hayat’a giriş hikayesini ve önümüzdeki bölümlerde Nermin’in yaşayacaklarını anlattı. “Seyirci Acı Hayat’ı çok sevdi. Ben Sinegraf’a başka bir dizi için gitmiştim. Ancak Osman Sınav beni görünce Acı Hayat için uygun olduğumu düşünmüş. Senaryoyu okuyunca bende etkilendim. Ben Nermin’in yerinde olsam kaçar giderdim. İki taraftan da uzak olurdum. Bence Mehmet ve Nermin’in aşkı kolay kolay bitecek gibi değil ama kavuşamayacaklarını düşünüyorum.”


Türkan Şoray’ın rol aldığı Acı Hayat’ı izlemiş miydiniz peki?

Filmi izledim. Metin Erksan’ın farklı bir tarzı var. Hikaye de güzel anlatılmıştı ama tabii o dönemde yaşananlarla bizim dizimiz arasında dönem farkı var.

Daha önce Türkan Şoray’ın oynadığı bir karakteri canlandıracak olmak üzerinizde bir baskı yarattı mı?

Aslında bu anlamda bir baskı hissetmedim ama yine de iyi bir projeydi ve iyi oynamam gerekiyordu. Türkan Şoray’a benzemek için herhangi bir şey yapmadım. Bu dönemdeki Nermin’i yaratmaya çalıştım sadece. Ama ilk bölümde tabii ki zorlandım. “Yapamayacağım” dediğim sahneler oldu. Başaramayacağımı düşündüm. Zorlu olmayan sahnelerde bile “olmayacak galiba” diye düşündüğüm zamanlar oldu. Ya yapamazsam korkusu yaşadım. Şimdi onları aştım ama…

Sizi Türkan Şoray’la kıyaslayanlar ya da benzetenler oldu mu?

Benzediğimi düşünmüyorum ben. Onunla özdeşleşmiş bir rol olduğu için benzetebilirler.

Ekranda kendinizi izlerken nasıl buluyorsunuz?

Hatalarını gören bir insanım. Bir sahnede yaptığım hatayı izlediğimde, diğer sahnede yapmamaya çalışıyorum.

Acı Hayat’ın her bölümünde çok fazla dram var. Özellikle ağlama sahnelerine nasıl hazırlanıyorsunuz?

Ben normal hayatımda çok ağlayan biri değilim ama sete geldiğim zaman hiç zorlanmıyorum bu konuda. Çünkü Nermin’i çok benimsedim. ve hemen ağlamaya başlıyorum.

Konservatuar mezunu değilsiniz. Oyunculuk eğitiminiz nedir? Oyuncu koçunuz var mı?

Oyuncu koçuyla çalışmıyorum ama dizi bittikten sonra, yaz aylarında oyunculuk derslerine devam edeceğim. Oyunculuğun eğitimi, öğrenimi bitmez diye düşünüyorum. Konservatuar da okumadım. 14 yaşında Belediye Tiyatrosu’na girdim ve oradan yetiştim.

Ekranlarda çok fazla dizi var ama Acı Hayat çok sevildi. İnsanlar hikayeyi mi, sizi mi sevdi?

Bu tamamen ekip işi. Ciddi bir özverimiz var. Uykusuz çalıştık. Onların da meyvaları bunlar açıkçası. Bu duruma setlerde çok az rastlanır ama biz kesinlikle şikayet etmeden yapıyoruz işimizi. Bir de samimiyiz. Rol yapmıyoruz, Nermin’i, Mehmet’i yaşatıyoruz.

Selin Demiratar, Nermin’in yerinde olsaydı ne yapardı?

Tamamen geri çekilirdim, iki taraftan uzak dururdum. Diğerine vefa borcu var. Mehmet’e aşık. Kaos var. Ben aşkımı kendi içimde yaşardım.

Nermin’le Mehmet kavuşacak mı?

Aşkları kolay kolay bitmez ama birleşebilmeleri zor gibi…

Dizi bu sezon sona erecek mi?

Her şeyi tadında bırakmak gerekli diye düşünüyorum. Ama çok izlendiği için kanal bitirmek istemiyor. Biz bu sezon bitsin istiyoruz tabii.

Oyuncu olmasaydınız ne iş yapmak isterdiniz?

Benim en büyük idealim asker olmaktı. Babam emekli astsubay. Çocukluğum askeriyede geçti yani. İnanılmaz bir sevgim var askerliğe karşı… İşimdeki disiplinimi de bu sevgiye bağlıyorum. Saatlerce çalışsam da şikayet etmem.

Osman Sınav, sizin için “gözleri hüzünlü” diyor, gerçekten öyle misiniz?

Osman Bey’in dışında da öyle diyenler oluyor. Kendisi de beni gördüğü an zaten “Nermin bu” demişti. Aslında her zaman hüzünlü bakmadığımı düşünüyorum.

Aşkı ekonomik sıkıntılar yok ediyor demişsiniz…

Öyle düşünüyorum çünkü varoşta ekonomik duygular aşkı yok ediyor. Tam tersi durumda da belki de fazla imkanlar aşkı yokediyor. İnsanlar büyük aşklarla başlıyor ama maalesef öyle devam etmiyor.

Osman Sınav gibi bir yönetmenle çalışmak nasıl?

Benim hayatımda bana en iyi rejiyi veren kişi Osman Sınav’dır. Çok iyi bir yönetmen. Oyuncusuna ve ekibine verdiği özen, tavrı, iletişimi gerçekten beni rahatlatıyor. Onu mahçup etmemeliyim diye düşündürüyor bana.

Daha önce oynadığınız rolleri düşünürseniz, şimdi onlara göre çok yüksek reytingli bir dizide başrol oynuyorsunuz. Ne hissediyorsunuz?

6-7 yıldır bu piyasanın içindeyim. Hiçbir zaman taviz vermedim, kimseye rol kapmak için farklı davranmadım. Sadece çok çalıştım ve buralara kadar geldim. Çalışmak çok önemli. Ben de bunun mutluluğunu yaşıyorum.

Rol arkadaşınız Kenan İmirzalıoğlu ile aranız nasıl?

Kenan İmirzalıoğlu, beğenerek izlediğim bir oyuncuydu. Daha önce oynadığı dizilerden daha farklı bir karakteri canlandırıyor şu anda. Performansını gerçekten çok beğeniyorum. Bir oyuncuyu karşısındaki oyuncu da etkiler. O nedenle Kenan İmirzalıoğlu’yla çalışmaktan dolayı çok mutluyum.

Kaynak: Vatan Gazetesi

Etiketler: , , ,

Bu Yazıyı Okuyanlar Bunlarıda Okudular