header image
28 Aralık 2013 Tv Dizileri 0 Yorum var
    Twitter yüklenirken lütfen bekleyiniz Osman Sınav Fan Twitter
Son Güncel Duyuruları Osman Sınav Twitter'dan Takip Edebilirsiniz!
7000'i aşkın Osman Sınav Fan Hayranları arasına katılmak için Tıklayınız!
Osman Sınav Fan Hayranları Facebook Sayfası için Tıklayınız!

Türkiye’nin gözü kulağı, Türkiye’nin aklından geçen ama kimsenin söyleyemediği her şey, “KIZILELMA”da! Efsane dizilerin yapımcısı Osman Sınav ve Süleyman Çobanoğlu’nun imzasını taşıyan, Türkiye’nin istihbarat savaşlarını anlatan yeni dizi “KIZILELMA”nın ikinci teaser görüntüleri yayında. “KIZILELMA”15 Ocak 2014, Çarşamba akşamı saat 19:50‘de TRT1‘de başlıyor. Kızılelma Dizisi 1.Bölüm Özeti ve Fragmanı…

kizilelma_dizisi_afis

‘Biz Türkiye’nin gözü ve kulağıyız Murad, biz Türkiye’nin aklından geçen ama kimselere söyleyemediği herşeyiz!”

Suriye sınırlarında görev yapan Murad Altay ve Şeker Ahmet karakterinde iki askerle yasadışı yollarla Türkiye’ye girmek isteyen silahlı grup arasında büyük bir mücadele yaşanıyor.İki asker silahlı gruba karşı büyük bir zafer kazanıyor. Daha sonra bu iki asker Milli İstihbarat teşkilatına dahil oluyor.

ÜLKEN İÇİN YAŞA AŞKIN İÇİN ÖL!

Urfa Ceylanpınar’da, sınırın sıfır noktasında, iki Türk askeri nöbette. Ovanın sessizliği, 200 kişilik ağır silahlı bir grubun ani saldırısıyla bozulur. İki asker, şimdi ölümle hayat, görev bilinci ile korku arasında saniyelik bir seçim yapmak zorunda. Cezalı, sorunlu ve sıradışı bir asker, Murad Altay’ın delice cesaretiyle saldırı önlenir, silahlı grup durdurulur. Şimdi Murad Altay, tüm Türkiye’de günün konusu ve haber bültenlerinin yeni gözdesidir. Murad, Ceylanpınar Devlet Hastanesi girişinde toplanan meraklı kalabalığa ve kameralara doğru yumruğunu havaya kaldırır ve haykırır: “Ülken için yaşa, aşkın için öl..!”.

Murad’ın söylediği bu cümle, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT)’in İstanbul birimi başkanı Meryem Kadıoğlu’nun beyninde yankılanır. Bu genç adam kimdir, bu cümle nereden kulağına gitmiştir, tüm bu çılgınca savaşı nasıl kazanmıştır? Hızla araştırılır ve Meryem Hanım, 24 saat sonra Murad’ın karşısındadır; tereddütsüz, Murad’a hayatının teklifini yapar: MİT’e katılmak ve hayatını Türkiye’ye adamak. Murad, teklifi kabul eder.

Şimdi Murad Altay, aklını, gücünü ve tüm varlığını, gözlerden uzak bu savaşa verecektir. O artık bir MİT ajanı olarak, Türkiye Cumhuriyeti ve Türk Milletini hizmet etmeye, çıkarlarını savunmaya ve her türlü saldırıya karşı korumaya and içmiştir.

Tam da Murad’ın yemin ederek Teşkilata adım attığı sıralarda, Uluslararası karanlık bir odak, hedefinde Türkiye olan tüyler ürpertici bir komploya start verir. Şimdi hem Murad, hem de Türkiye, daha önce görülmemiş bir saldırının karşısındadır. Artık kaybedilecek çok şey vardır ama kazanmak, sadece bir avuç vatanseverin ölüme karşı yürümesiyle mümkündür. Türkiye, ya korkunç bir kaosun içine yuvarlanacak, ya da bu kavgadan bir kez daha başarıyla çıkarak kendi millî amacına, kendi KIZILELMA’sına ulaşacaktır.

Kızılelma, bu bir avuç “kahraman”ın özverili hayatıdır. Onlar, Türkiye”nin, büyümek ve bölgesinden yeniden adalet ve refahın merkezi olmak yolundaki bu ülke için yaşayacak, mücadele edecek ve “maceradan maceraya” koşacaklardır. Osmanlı’nın, Selçuklu’nun, Fatih Sultan Mehmet’in, Kanuni Süleyman’ın “Kızılelma” rüyası, günümüz Türkiye’sinin heyecanıyla harmanlanacak, ahramanlarımız, gelenekten aldıkları güçle geleceğe yürüyeceklerdir.

Kızılelma Dizisi 1.Bölüm Fragmanı

Kızılelma Dizisi Teaser-5

Kızılelma Dizisi Teaser-4

Kızılelma Dizisi Teaser-3

Kızılelma Dizisi Teaser-2

Kızılelma Dizisi Teaser-1

kizilelma_dizisi_1_bolum_1

”Türkiye’nin artık hedefleri, büyük amaçları var; Türkiye bu hedefler için savaşıyor. Ve bu coğrafyada, savaşın en şiddetlisi, istihbarat alanında yaşanıyor. Türkiye’nin istihbarat kuruluşu da bu savaşın tam ortasında. Ülke çıkarları için savaşan bir MİT, KIZILELMA’nın da konusudur. Kahramanımız bir MİT mensubu: nefes alan, yaşayan, aşık olan, acı çeken, mutlu olan, ama her halükarda ülkesi için savaşan bir adam.” Osman Sınav

kizilelma_dizisi_1_bolum_3

Ülken için yaşa, Aşkın için Öl…

kizilelma_dizisi_1_bolum_4

kizilelma_dizisi_1_bolum_5

kizilelma_dizisi_1_bolum_6

kizilelma_dizisi_1_bolum_7

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Bu Yazıyı Okuyanlar Bunlarıda Okudular