header image
    Twitter yüklenirken lütfen bekleyiniz Osman Sınav Fan Twitter
Son Güncel Duyuruları Osman Sınav Twitter'dan Takip Edebilirsiniz!
7000'i aşkın Osman Sınav Fan Hayranları arasına katılmak için Tıklayınız!
Osman Sınav Fan Hayranları Facebook Sayfası için Tıklayınız!

Ebru Kocaağa1982 Almanya doğumlu Ebru Kocaağa, modelliğe ilk olarak yedi yıl önce JIMMY-KEY firmasının katalog ve billboard çekimleri ile başladı. Lise yıllarında hobi olarak başladığı modelliğe, İzmir Neşe Erberk Ajans Genel Koordinatörü Pınar Hekimoğlu’nun kendisini keşfetmesiyle, üç yıldır profesyonel olarak aynı ajansta modelliğe devam ediyor. Hakan Hekimoğlu’nun yetiştirip İstanbul Neşe Erberk Ajans’a transfer ettiği güzellerden biri olan Ebru Kocaağa, 2004 MISS Turkey finalisti. Fotomodellik ve mankenliğin yanı sıra dans ile de iç içe olan Kocaağa, Dream Team dans grubunda iki yıl dansçı olarak görev almış. Anadolu İletişim Meslek Lisesi’ni bitirdikten sonra eğitimini Edirne Meslek Yüksekokulu Radyo-Televizyon Yayımcılığı ile sürdürmüş. Bu yıl mezun olan Kocaağa, Selami Şahin’in son klibinde oynuyor. Osman Yağmurdereli ile de görüşmeleri devam eden Ebru Kocaağa bundan böyle dizi ve kliplerde sıkça yer alacağa benziyor.

Kocaağa, modelliği şöyle tarif ediyor: ‘Modellik tanıttığı kıyafetleri, ürünü, markayı en iyi şekilde temsil edebilmektir. Bakış, duruş ve hareketler ile istenen mesajı en iyi yansıtabilmektir. Model sergilediği kıyafetle, ürünle ve marka ile bütünleşebilmelidir.’

Ebru KocaağaBir mankenin dış görüntüsü ve davranışlarıyla topluma, özellikle gençlere iyi örnek olması gerektiğine değinen Kocaağa, bunun yanında söz konusu mankenin disiplinli, yaptığı işe saygılı olması ve özel yaşantısında sansasyonellikten uzak durması gerektiğini ifade etti. Kocaağa’ya bir mankenin podyumu öğrenebilmesi için en az kaç saat çalışması gerektiğini soruyoruz: ‘Her defilenin kareografisi ve podyumu ayrıdır. Diğer kareografları bilmem; ama beni Deniz Akkaya, Pınar Altuğ, Nefise Karatay ve Ebru Destan gibi birçok ünlüyü podyuma kazandıran Hakan Hekimoğlu yetiştirdi. Altı saatlik çok disiplinli bir çalışmadan sonra ilk çıktığım defile olan COLINS defilesine hazırladı.’ Kocaağa, bazı mankenlerin özellikle prensip haline getirdikleri iç çamaşırı ve mayo defilesine çıkıp çıkmama konusundaki görüşlerini ise şöyle ifade ediyor: ‘Bazen basına yanlış yansıtılmasından, yani sanki o modelin başka fotoğrafı yokmuş gibi iç çamaşırı defilesinde çekilen fotoğrafının sürekli kullanılmasından dolayı böyle bir seçim yapılıyor olabilir. Aslında modellik her şeyi sunabilmektir. Tabii bunun için selülitinizin de olmaması gerekiyor. Benim vücudum müsait olduğu için o tür defilelerde yer alıyorum. Çünkü bazı top modellerimiz artık vücut deformasyonlarından dolayı zaten tercih edilmiyorlar. Ama onlara sorarsanız mayo ve iç çamaşırı defilelerine kendileri çıkmak istemiyorlar!!!

Etiketler: , , , , , ,

Bu Yazıyı Okuyanlar Bunlarıda Okudular