header image
    Twitter yüklenirken lütfen bekleyiniz Osman Sınav Fan Twitter
Son Güncel Duyuruları Osman Sınav Twitter'dan Takip Edebilirsiniz!
7000'i aşkın Osman Sınav Fan Hayranları arasına katılmak için Tıklayınız!
Osman Sınav Fan Hayranları Facebook Sayfası için Tıklayınız!

parsnarkoteror_zg.jpg Osman Sınav’ın yeni dizisi ‘Pars Narkoterör’ bu akşam 22.00′de ilk bölümüyle ekrana geliyor. Terör örgütlerinin uyuşturucu ticaretinden kazandıkları paralar ve bu paralarla neler yaptıkları, dizide en ince ayrıntısına kadar anlatılıyor.

Aynı zamanda Türk-Kürt kavgası çıkarmak isteyen odaklara, biri Kürt, diğeri Çerkez iki polisin aşkıyla cevap veriliyor. Çekimleri Van ve İstanbul’da gerçekleşen dizinin yönetmeni Metin Günay. İlk kez kamera ile tanışan İbrahim Çelikkol, narkotik büronun gözüpek polisi rolünde. Babası uyuşturucu baronu olan Zülfiye’yi ise Seda Bakan oynuyor. Nida Şafak’ın Asena rolünü üstlendiği ‘Pars Narkoterör’de Atilla Olgaç, Mehdi Kadirgil rolü ile çıkıyor izleyici karşısına. “Hikâyesi ve konsepti ile rutin dizi kalıplarının dışında olan projenin, güncel yanları da var.” diyen Osman Sınav, terörün beslendikleri kaynakları deşifre ettiklerini söylüyor. Uyuşturucunun Türkiye’deki büyük fotoğrafını gösterdiklerini söyleyen yönetmen Metin Günay ise diziyi şöyle özetliyor: “Uyuşturucu, silah ve çatışmalar bir yana Çerkez bir genç ve Kürt bir kızın imkânsız aşkı var bu dizide. İnsan olmanın en büyük erdemi sevgidir. Sevgi olmadan insan olunmaz. Ve en önemlisi bütün bu sosyal çatışmayı sadece sevgi ortadan kaldırır.”

İki polisin imkânsız aşkı

Bu akşam ilk bölümüyle ekrana gelen ‘Pars Narkoterör’de; Ortadoğu’daki terör örgütleri, büyük devletlerin çıkarları için açılacak savaş ihalelerini paylaşmaktadır. Resmî yollarla finanse edilemeyen bu örgütler, uyuşturucu paralarıyla beslenmektedir. İstanbul Narkotik Başkomiseri Şamil Baturay, üstlendiği bir operasyonda, farkında olmadan, Türkiye üzerinde kurulan büyük oyunun tam ortasına düşer. Bu arada Şamil, uyuşturucu ticareti yapan bir ailenin kızı Zülfiye’yi sevmektedir. İstanbul Narkotik’te çalışmasına rağmen, Zülfiye’nin bile ailesinin uyuşturucu ticareti yaptığından haberi yoktur. Onun tek arzusu, bir an önce Şamil’le evlenebilmektir.

Seda Bakan (Zülfiye): Rolüme ‘Şu Çılgın Türkler’ ile hazırlandım

“Dizide asıl hikâye aşk üzerine kurulu. Türkiye’de yaşıyoruz, ama çevremizde olup biten pek çok olaydan habersiziz. Her evde bir aile hayatı dönüyor. Ve onlara, işte memleket meselesi budur diyen bir dizi ‘Pars Narkoterör’. Bu dizi için seçilmiş olmam benim için gurur verici. Osman Sınav, okumamız gereken kitapları söyledi. Daha çok ‘Şu Çılgın Türkler’ kitabını okuyarak hazırlandım rolüme.”

İbrahim Çelikkol (Şamil): Günlerce polislerin içinde yaşadım

“İlk defa kamera ile tanıştım. At binme, silah tutma, dövüş, diksiyon ve beden dersi aldım. Bir polis nasıl yaşar her şeyi öğrendim. Onların içinde yaşadım. Bu işin üstesinden geleceğime inanıyorum. Tek vatan, aşk ve sevgi var dizinin merkezinde. Şamil, Çerkez kökenli biri. İmkânsız bir aşk yaşıyor. Ama uyuşturucu baronlarının korkulu rüyası olacak.”

Kaynak: (Zaman Gazetesi-Yusuf Bülbül)

Etiketler: , , , , , , , ,

Bu Yazıyı Okuyanlar Bunlarıda Okudular