header image
    Twitter yüklenirken lütfen bekleyiniz Osman Sınav Fan Twitter
Son Güncel Duyuruları Osman Sınav Twitter'dan Takip Edebilirsiniz!
7000'i aşkın Osman Sınav Fan Hayranları arasına katılmak için Tıklayınız!
Osman Sınav Fan Hayranları Facebook Sayfası için Tıklayınız!

pars_narko_teror_1_bolum_3.jpg Show TV’nin yeni dizisi Pars: Narkoterör, yapımcı Osman Sınav’ın en zor sınavlarından biri. Zira uyuşturucu-terör örgütü ilişkisini vurgularken, bu coğrafya üzerinde yaşayan halkların arasına yeni nefret tohumları ekmeden bu işin üstesinden gelmek kolay değil.

İzlediğim ilk bölüm, bu hassas sınırda gezinip, durdu. Sarkık bıyıklı kahraman Şamil ne zaman görünse fonda Mehter Marşı çalıyordu. Terör örgütü ve onların “tezgahtarları” ekrana geldiğinde ise fonda bu kez yanık Kürt ezgileri vardı. Ülke insanını terörün perde arkası hakkında bilgilendirirken sapla samanı birbirinden ayırt etmek, bu hassas damarın üzerinde cerrah titizliğiyle çalışmak gerekiyor.

Neyse ki dizide denge unsuru olarak bir “itirafçı” var. Bu eski terörist, söylemin “insan paydasını” oluşturuyor. Ama tek başına bu ağır sorumluluğun üstesinden gelir mi, emin değilim. Bu arada Ermeni vatandaşlarımız tarafından büyük önem taşıyan Van’daki Akdamar Kilisesi’nin, dizide “uyuşturucu baronlarının pazarlık üssü” olarak kullanılmasını doğru bulmadım.

Dedim ya, konu çok çetrefilli, yara pek derin. Osman Sınav ve ekibinin “neşteri” son derece hassas kullanmaları gerekiyor.

Etiketler: , , , , , ,

Bu Yazıyı Okuyanlar Bunlarıda Okudular