header image
    Twitter yüklenirken lütfen bekleyiniz Osman Sınav Fan Twitter
Son Güncel Duyuruları Osman Sınav Twitter'dan Takip Edebilirsiniz!
7000'i aşkın Osman Sınav Fan Hayranları arasına katılmak için Tıklayınız!
Osman Sınav Fan Hayranları Facebook Sayfası için Tıklayınız!

Sabah Gazetesi yazarlarından Yüksel Aytuğ, Osman Sınav’ın dizilerindeki karakterlerin belirli bir sınavdan geçtiklerini söylediİşte Yüksel Aytuğ’un “Kahraman azapta gerek” yazısı…

Osman Sınav’ın dizilerindeki ortak paydayı sonunda yakaladım. Sınav’nı dizilerindeki kahramanlar, bu mertebeye erişmek için çok zorlu fiziksel ve ruhsal sınavlardan geçmek zorunda kalıyorlar.

osman-yusuf-omer-sinav.jpg Deli Yürek böyleydi. Kurtlar Vadisi’nin Polat Alemdar’ı da “güç” haline gelmek için önce istihbaratta çalıştı, ardından estetik ameliyat geçirip, tipini değiştirdi. Mafyadan, derin devlete ve oradan uluslararası güç odaklarına uzanan mücadelesinin her aşamasında zorlu sınavlar verdi. Çoğu zaman gidip, bilge babasından feyiz aldı.

Pusat da iyi bir boksör olmadan önce fiziksel ve ruhsal zırhını kuşanabilmek için Rocky Balboa’yı aratmayacak bir tedrisattan geçmek zorunda kaldı.

Şimdilerde ise Doludizgin Yıllar’da Barış’ı çiftlik evindeki “komando eğitiminden” geçerken izliyoruz. Belli ki Osman Sınav’ın zorlu sınavından geçmeden “kahraman” olunamıyor. Peki neden? Osman Sınav’ı azıcık tanırım. Geleneksel motifleri kullanmayı çok sever.

Kapıları Aralamak’ta ebru sanatından ince örneklerle birlikte tambur eşliğinde ilahileri de sunmuştu. Kurtlar Vadisi’nin bilgesi de yine ney üflemekteydi. Pusat’ta ana karakterlerden biri halk ozanıydı. Sınav’ın tasavvufa ilgisinden haberdar olduğum için kahramanlarının “çile odasına kapanmadan” erdem sahibi olamadıklarını gözlemliyorum.

Osman Sınav, hayattaki en büyük ideali yönetmenlik yapmak olan oğlunu da şu sıralar sette eğitiyor. Lonca düzenindeki usta-çırak geleneği gibi… Ömer Yusuf Sınav şimdi çile odasında çilesini doldurmakta… Bakalım OSS’yi kazanabilecek mi? Osman Sınav Sınavı’nı yani…

Etiketler: , , , , , , , , , , , , ,

Bu Yazıyı Okuyanlar Bunlarıda Okudular