header image
    Twitter yüklenirken lütfen bekleyiniz Osman Sınav Fan Twitter
Son Güncel Duyuruları Osman Sınav Twitter'dan Takip Edebilirsiniz!
7000'i aşkın Osman Sınav Fan Hayranları arasına katılmak için Tıklayınız!
Osman Sınav Fan Hayranları Facebook Sayfası için Tıklayınız!

pars-hincal-pasa.jpg Show TV’nin yeni dizisi Pars: Narkoterör, son derece hassas bir terazinin topuzunu elinde tutmaya çalışırken, “ölçüyü kaçırmamak” için de azami dikkat sarf ediyor. Ama buna rağmen, “iri laflar etme gayreti” eleştiri oklarının da üzerine çevrilmesine neden oluyor.

Örneğin; ilk bölümün ardından Vanlılar, şehirlerinin uyuşturucu merkezi, burada yaşayan aşiretlerin tümünün de eroin kaçakçısı gibi gösterilmesinden rahatsız oldular.

Bu hafta ise Pars’ın dişleri arasında medya vardı. Binbaşı Selçuk, “Gazetelerde, televizyonlarda gördüğünüz her şeye inanmayın. Onlar bazılarının göstermek istediklerini gösteriyorlar sadece” diyerek, medyaya ağır bir eleştiri getirdi.

İkinci bölümün en “hassas” diyaloğu ise uyuşturucu mafyasının adeta maaşa bağladığı bir emekli general ile rüşvet teklif ettiği Binbaşı Selçuk arasında yaşandı. Emekli general Hıncal Atak, uyuşturucu geçişine izin vermesi karşılığında binbaşıya tam 1 milyon dolar teklif etti.

Hıncal Paşa “Çoluğun çocuğun var. Aldığın maaşla geçinebiliyor musun? Aptallık etme” deyince, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin şerefli bir üyesi olan Selçuk Binbaşı’nın tepkisi sert oldu: “Beni Barzani’nin, Talabani’nin, Zebari’nin itleri gibi satın alabileceğinizi mi sandınız? Devletimin verdiği maaş bana fazlasıyla yetiyor. Sınırını beklediğim bir vatana ihanet etmemi nasıl beklersiniz? Utanın!..”

Hıncal Paşa hayal kırıklığıyla uzaklaşırken, Binbaşı Selçuk arkasından söylenmekteydi: “Sen zamanında söylemiştin paşam… Dahili ve harici bedhahların çıkacaktır demiştin. Baksana, içimizden ne hainler çıkıyor…”

Etiketler: , , , , ,

Bu Yazıyı Okuyanlar Bunlarıda Okudular