header image
    Twitter yüklenirken lütfen bekleyiniz Osman Sınav Fan Twitter
Son Güncel Duyuruları Osman Sınav Twitter'dan Takip Edebilirsiniz!
7000'i aşkın Osman Sınav Fan Hayranları arasına katılmak için Tıklayınız!
Osman Sınav Fan Hayranları Facebook Sayfası için Tıklayınız!

Sabah Gazetesi Yazarlarından Yüksel Aytuğ‘un Doludizgin Yıllar Dizisi hakkında yazdığı yazı…

Osman Sınav bir kez daha hedefi 12′den vuracağa benziyor. Diziler için erken konuşmayı sevmem. Ama bazıları vardır ki, daha birinci bölümünden insana “Bu iş tamamdır” dedirtir. Sınav’ın atv’deki yeni dizisi “Doludizgin Hayatlar” işte bu kategoriye giriyor. Bir kere diyaloglar çok ustaca yazılmış. Zaman zaman argo sınırlarını zorlasa da özellikle hedef kitle olan genç kesimin gerçek yaşamda benimsediği kelime ve deyimler kullanılınca, “gerçeklik” hissi tavan yapmış. Sınav’ın oyuncularını haftalar öncesinden bir at çiftliğinde “kampa alması” ise ekibe son derece iyi gelmiş. İzlerken gerçekten de oyuncuların “oraya ait oldukları” duygusuna kapılıyorsunuz.

doludizgin-yillar-sg.jpg Osman Sınav ilk bölümde üniversite havailiği, motosiklet yarışları, hız tutkusu, anababaya isyan gibi “çapari oltalarını” gençlerin cirit attığı sulara sallandırdı. Her zaman olduğu gibi bundan sonra işin “mesaj ve eğitim faslı” başlayacak.

Pars: Kiraz Operasyonu filmi ile gençlik-uyuşturucu-mafya ilişkisini çok çarpıcı ve “ibretlik” karelerle izleyiciye aktaran Sınav, bu gizli “eğitimöğretim” faaliyetine atv ekranlarında devam edeceğe benziyor. Bu arada dizinin başrol oyuncusu olan ve “Babasının dizisinde oynadığı için” büyük bir manevi baskıyı da kaldırmak zorunda kalan Yusuf Ömer’in ilk “sınavını” büyük bir başarıyla verdiğini de ekleyeyim.

NOT: Sınav’ın “şiddet aromalı” dizileri bu köşede sıkça eleştiri almıştı. Osman Sınav,Pars: Kiraz Operasyonu filminin galasında medya mensuplarının önünde “Yüksel Aytuğ’a burada söz veriyorum. Sırf onun için bir aşk dizisi yapacağım” demişti. Sözünü tuttu. Teşekkürler…

Etiketler: , , , , ,

Bu Yazıyı Okuyanlar Bunlarıda Okudular