header image
    Twitter yüklenirken lütfen bekleyiniz Osman Sınav Fan Twitter
Son Güncel Duyuruları Osman Sınav Twitter'dan Takip Edebilirsiniz!
7000'i aşkın Osman Sınav Fan Hayranları arasına katılmak için Tıklayınız!
Osman Sınav Fan Hayranları Facebook Sayfası için Tıklayınız!

İstanbul Valisi Muammer Güler, son yıllarda büyük artış gösteren ‘çocuk suçları’ ile mücadele için ailelerin çocuklarına millî değerleri yüklemesi gerektiğini söyledi.

‘Okulda Şiddet ve Madde Bağımlılığı’ seminerine katılan Vali Güler, “Çocuklarınıza kontör yüklemek yerine değer yükleyin. Bu değerler, ahlakî, kültürel, dinî ve millî değerlerdir. Ama hepsinden önemlisi evrensel değerlerdir.” ifadelerini kullandı. Seminerde bir sunum yapan polis akademisi öğretim görevlisi Tuğrul Özşengül ise çocuk ve genç suçluluğu ile ilgili istatistiksel bilgi verdi. Türkiye’de 15-18 yaş grubunda 44 bin 551 mahkum gencin bulunduğunu belirten Özşengül, bunların yüzde 60′ının hırsızlık, yüzde 30′unun da şiddet içerikli suçlardan hüküm giydiğini söyledi. Özşengül, suçlu gençler üzerinde yapılan araştırma ile ilgili şu sonuçları aktardı:

vali“Bunların yüzde 97’si işledikleri suçun farkında, yüzde 10′u aynı suçu tekrar işliyor. Yüzde 15′inin kardeşi de sabıkalı, yüzde 51′i okula devam etmiyor. Yüzde 34′ü uyuşturucuyu denemiş. Yüzde 90′ı sigara, alkol denemiş. Yüzde 15′i parçalanmış ailelerden geliyor. Yüzde 45′inin babası işsiz. Yüzde 95′i düşük gelir grubundan, yüzde 100′ü mafyaya sempati duyuyor.”

Filminde uyuşturucu mafyasını anlatacak

Seminere, ünlü yönetmen Osman Sınav da konuşmacı olarak katıldı. Kurtlar Vadisi ve Deli Yürek gibi dizilerle adından söz ettiren usta yönetmen, uyuşturucu şebekeleriyle mücadeleyi anlatan yeni filminin çekimine başlamadan önce İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah ile fikir alışverişinde bulunduklarını söyledi.

İstanbul, Zaman(25/12/2006)

Etiketler: , , , , ,

Bu Yazıyı Okuyanlar Bunlarıda Okudular