header image
    Twitter yüklenirken lütfen bekleyiniz Osman Sınav Fan Twitter
Son Güncel Duyuruları Osman Sınav Twitter'dan Takip Edebilirsiniz!
7000'i aşkın Osman Sınav Fan Hayranları arasına katılmak için Tıklayınız!
Osman Sınav Fan Hayranları Facebook Sayfası için Tıklayınız!

osman_sinav_mg-sk.jpg Show TV’de “Pars Narkoterör” bu hafta başlıyor. Fragmanlardan anlaşıldığı üzere konu Güneydoğu’da kirli savaş. Osman Sınav çok iddialı. Sınav gerçekten çok titiz çalışan bir yönetmen. Her işini böyle yapmıştır. Tutup tutmaması ayrı, ama asla kaliteden ödün vermemiştir. Altı ay önce çalışmalar başlamış, bir aydır da çekimlere başlanmış. Yani yayınladıkça çekimler devam edecek.
Çekimleri ve senaryo yazımı zor bir dizi. Peki şimdilerde televizyonlarımızda diziler ortalama 80 dakika. Bir film uzunluğunda.
Sınav diğer yapımcılarla bu konuyu konuşacaklarını söylüyor. Yani Batı’da belirlenen standartlar ölçüsünde bir uzunluk. Belki bu bir dönüm noktası olabilir. “Eğer kabul ettirirsek bundan böyle yabancı dizilerdeki standartlara uygun diziler olacak. Ama kabul görmez ise rekabet ortamına biz de uymak zorunda kalacağız” diyor. Özellikle “siyasi” içeriği olan ve senaryosunun epey bir elden geçmesi gereken dizilerde uzun bölümler risk taşıyor.
Tabii bir şekilde enteresan bir buluşma da olacak. Aynı kanalda bir zamanlar “Kurtlar Vadisi”nin yaratıcısı Sınav, sanki yeni bir çıkış yapıyor.
Bana göre her zaman Osman Sınav’dan sonra bir “Kurtlar Vadisi” olmuştur. Ve yine bana göre Sınav bu olayı hiç unutmamıştır. Bu arada vurgulayayım; kendisi, “Hiçbir şekilde bu konuda konuşmak istemiyorum” demiştir. Bu yorum bizzat bana aittir, belirtirim.

Etiketler: , , , , , ,

Bu Yazıyı Okuyanlar Bunlarıda Okudular