header image
    Twitter yüklenirken lütfen bekleyiniz Osman Sınav Fan Twitter
Son Güncel Duyuruları Osman Sınav Twitter'dan Takip Edebilirsiniz!
7000'i aşkın Osman Sınav Fan Hayranları arasına katılmak için Tıklayınız!
Osman Sınav Fan Hayranları Facebook Sayfası için Tıklayınız!

ATV’de yayınlanan Osman Sınav’ın yeni dizisi ‘Kılıç Günü’ adlı dizinin ilk bölümü Baltalimanı Portaxe’de bütün ekip birlikte izledi. Osman Sınav, “Eşitsizliğe karşı bir proje düşündüm. Benim projelerimde odak noktası her zaman adalettir. Mevlana ‘Alemdeki herşey adaletin etrafında döner durur’ der. Hz.Ali de ‘İlim tek bir noktadır, onu insanlar çoğaltır’ derdi. Benim tek derdim adalet sorgulaması. Adalet her zaman çok önemli olduğunu düşünüyorum” dedi.

Başrollerini Tansel Öngel, Ertan Saban, Nur Erkul, Melike Güner, Teoman Kumbaracıbaşı’nın paylaştığı dizinin yönetmen koltuğunda Osman Sınav var. ‘Kapalıçarşı’ dizisinde oynayan Aslı Tandoğan, sevgilisi Teoman Kumbaracıbaşı’nı gecede yalnız bırakmadı. Dizinin stil danışmanlığını Cem Uzan’ın eski baldızı Seben Koçibey yapıyor.
kilic_gunu_dizi_17

Dizinin başrol oyuncusu Tansel Öngel ise, “Dizimiz bir Musa-Firavun hikayesi, ben mazlumları temsil ediyorum, diğerleriyse Firavun’u. İki kadın arasında kalan aksi bir karakteri canlandırıyorum”dedi. Reklam arasında basının sorularını yanıtlayan Osman Sınav, “Beş senedir Türkiye’de sosyo-ekonomik sıkıntı olduğunu düşünüyorum. Önce projeye ‘Kod Adı: Metan gazı’ düşünmüştük. Çünkü varoşlarda insanlar metan gazından hayatını kaybediyor. Eşitsizlik karşıtı bir proje oldu” dedi.

Etiketler: , , , , , , , , ,

Bu Yazıyı Okuyanlar Bunlarıda Okudular