header image
    Twitter yüklenirken lütfen bekleyiniz Osman Sınav Fan Twitter
Son Güncel Duyuruları Osman Sınav Twitter'dan Takip Edebilirsiniz!
7000'i aşkın Osman Sınav Fan Hayranları arasına katılmak için Tıklayınız!
Osman Sınav Fan Hayranları Facebook Sayfası için Tıklayınız!

pars+narkoteror.jpg Osman Sınav Cine5 de yayınlanan Dizi Magazin programında neler söyledi…

-Pars NarkoTerör Nasıl Bir Dizi?

“NarkoTerör Türkiye’nin aslında 30 yıldır gündemini işgal eden ve bu terör etrafında gelişen olayların gerginliklerin bir anlamda odak noktasdır.”

-Senaryo aşamasında terör uzmanlarından Yardım alındı mı?

Dizi senaryosu için 2,5 yıl boyunca terör ile ilgili çıkan bütün haberler toplanmış.Ayrıca bütünDünyadaki terör verileri araştırılmış.CIA’in verilerine bile girilmiş.Dünyada terör’ün nasıl olduğu, nasıl önlenmeye çalışıldığı uyuşturucunun nerelerde kullanıldığı gibi soruların cevapları araştırılırken,ortaya çıkan tüm bilgiler senaryonun yazılması için yeterli olmuş.

“Uluslararası kaynaklar raporlara bakıldı.Türkiye’deki kurumlardan yardım alıyoruz.”

-CIA raporlarının bile araştırıldığını duydum bu doğru mu?

“Tabi ki daha çok CIA değil DIA uyuşturucu ile ilgili kuruluşu daha çok onun raporları, tabi ki CIA’in raporları da var.Türkiyedeki kurumların raporları bilgileri var.Onlardan bilgi alıyoruz,araştırıyoruz ve böyle bir incelemenin sonucu olan bişeyi yani verdiğimiz rakamlar ya da bir takım projeksiyonlar tamamen somut bir şekilde üzerinde konuştuğumuz için hayali değil. Yani gerçek, maalesef ki gerçek şeyler.”

-ilk defa hiç tanınmamış birini başrole taşıyan yapımcılardan birisiniz aslında zor da birşey yapıyorsunu.Bir yandan eğitmek, bir yandan da iyi birşeyleri geri alabilmek çok zor aslında zoru yapmaya çalışıyorsunuz?

“Riskli birşey oldu mu muhakkak yani çünkü ne olacağını çok iyi bilemiyebilirsiniz, kestiremeyebilirsiniz. Tabiki belli bir takım ölçülerimiz var,hislerimiz var,hissiyatımız var ama her zaman yanılma payı bırakmak lazım bazen olmaya biliyor.”

Etiketler: , , , , , ,

Bu Yazıyı Okuyanlar Bunlarıda Okudular