header image
    Twitter yüklenirken lütfen bekleyiniz Osman Sınav Fan Twitter
Son Güncel Duyuruları Osman Sınav Twitter'dan Takip Edebilirsiniz!
7000'i aşkın Osman Sınav Fan Hayranları arasına katılmak için Tıklayınız!
Osman Sınav Fan Hayranları Facebook Sayfası için Tıklayınız!

osmansinav_tvgz_1.jpg Recep İvedik filmiyle ilgili yapılan eleştirileri haksızlık olarak nitelendiren Osman Sınav, ‘Eğlencelik birşey yapmışlar ve o anlamda iyi bir iş yapmışlar. Bunu bir sinema olarak değerlendirmemek gerek’ diye konuştu.

Son dönemde Türk sinemasında yapılan filmleri değerlendiren yönetmen-yapımcı Osman Sınav, Recep İvedik’e yapılan eleştirileri haksız bulurken, Yumurta gibi festivallere yönelik yapılan filmlerin Türkiye’deki sinema izleyicisinin artmasına yönelik bir katkısı olmadığını söyledi.

HABERTURK’te Balçiçek Pamir’in ‘Söz Sende’ programına konuk olan Osman Sınav, “Recep İvedik’e bir sinema olayıymış gibi bakmak yanlıştır. Sinemanın bir yanı da eğlendirmeye yönelik bir iştir aynı zamanda. İnsanlara sorunca nasıl buldun diye ‘Boşver filmi, güldük eğlendik işte’ diyorlar. Bu bir şeydir. Bunu bir sinema olayı gibi değerlendirmek ve ‘Kötü film’ demeye de gerek yok. Yazık ve haksızlık ayrıca. Recep İvedik’i yapanlara da haksızlık. Onlar eğlence kavramı içinde eğlencelik bir şey yapmışlar. Sinemanın o yüzünü değerlendirmişler ve iyi iş yapmışlar, insanlar da gitmiş. Bu bir şeydir, sinemanın içinde bu vardır ama bu bir sinema olayı değildir” diye konuştu.

Sınav, Yumurta ve benzeri filmlere bakıldığında, aldıkları tüm ödüllere rağmen gişelerinin hep benzer seviyelerde kaldığına dikkat çekti ve “Daha geniş kitlelere gidecek ve uluslararası pazarda satış görebilecek standartta filmler yapmamız gerekiyor. Bunun yolu ne Recep İvedik’ten geçer ki teknik ve estetik olarak zaten geçmesi mümkün değil, ne de Yumurta’dan ve benzeri filmlerden geçer… Evet kişisel başarılar sözkonusu fakat seyirciye gidildiğinde aynı sonucu alıyoruz ve sektör olarak Türkiye’deki sinema seyircisi sayısını çoğaltamıyoruz” dedi.

Etiketler: , , ,

Bu Yazıyı Okuyanlar Bunlarıda Okudular