header image
    Twitter yüklenirken lütfen bekleyiniz Osman Sınav Fan Twitter
Son Güncel Duyuruları Osman Sınav Twitter'dan Takip Edebilirsiniz!
7000'i aşkın Osman Sınav Fan Hayranları arasına katılmak için Tıklayınız!
Osman Sınav Fan Hayranları Facebook Sayfası için Tıklayınız!

Show TV’de yayınlanan ve büyük beğeni toplayan Pars:Narkoterör dizisinin yapımcısı Osman Sınav, diziye neden böyle bir isim verdiklerini açıkladı.

Show TV’de yayınlanan Ali Kırca’nın sunduğu Siyaset Meydanı programında ’Narkoterör’ konusu işlenmişti.Programın konuklarından birisi de yapımcı Osman Sınav’dı.

Sınav, Show TV’de yayınlanan dizisi Pars:Narkoterör’den yola çıkarak konu başlığı ’narkoterör’ olarak belirlenen programda bu kavramın ne anlama geldiğine vurgu yaptı.

Osman Sınav, ’narkoterör’ kavramının dünyada yeni teleffuz edilen bir kavram olduğunu belirterek, terör ile uyuşturucu ticaretinin birbirleriyle olan ilişkisine değindi: ”

“Narkoterör kavramı dünyada da yeni bir kavram. Biz drama hikaye anlatıcılar, drama kurucular olarak biraz farklı bir yerden bakmayı, farklı bir yerden hayatı ya da olayları kurgulamayı meslek olarak seçtiğimiz için bir yerden bir persfektif oturtmaya çalıştık. Uyuşturucu ve terör bağlantısı üzerine kafa yorarken son bir yıldır yoğun kullanılan bir kavram ’narkoterör’ kavramı. Bir dizi adı olarak koyduğumuz da ’bu çok zor isim’ normalde koymayız. Yeni bir kavram ve özellikle o kavramı oturtmak için koyduk.

Narkoterör noktasından, bu kavramdan baktığınız zaman başka bir tablo çıkıyor. Uyuşturucu terörü, terörün uyuşturucuyla beslenmesi gibi… Bütün kesimlerden kan emer gibi para emen bir sistem var. Baktığınızda dünyamızda petrol dahil hiçbir şeyin kazandırmadığı bir parayı kazandırıyor. Yıllık 500 milyar dolar ve dünya ticaretinin yüzde 8’i… Bu rantın yol açtığı o kadar çok tahribatlar var ki, biz onun için terör ve narkotik dosyalarını diziyle birleştirelim dedik.”

Etiketler: , , , , , , , , , ,

Bu Yazıyı Okuyanlar Bunlarıda Okudular