header image
    Twitter yüklenirken lütfen bekleyiniz Osman Sınav Fan Twitter
Son Güncel Duyuruları Osman Sınav Twitter'dan Takip Edebilirsiniz!
7000'i aşkın Osman Sınav Fan Hayranları arasına katılmak için Tıklayınız!
Osman Sınav Fan Hayranları Facebook Sayfası için Tıklayınız!

Vatan Gazetesi yazarlarından Memet Güler‘in yazdığı Osman Sınav ve Doludizgin Yıllar yazısı sizlerle…

Osman Sınav denilince, bir dakika durmak lazım. Hemen sayalım. Deli Yürek, Ekmek Teknesi, Kurtlar Vadisi, Acı Hayat, Pusat… Dizi sektöründe Osman Sınav bir okul, bir usta. O başlı başına bir marka. Bu gece atv ekranında yeni gençlik dizisi başlayacak. Doludizgin Yıllar ’da, 19 yaşındaki bir gencin, Barış’ın öyküsü anlatılacak. Barış’ı dizide, Osman Sınav’ın oğlu Yusuf Ömer canlandıracak. Seyircilerine ekranlarımızda daha önce anlatılmamış, sürprizlerle dolu yepyeni bir dünya vaat eden Doludizgin Yıllar ’ın hikayesi, Osman Sınav tarafından projelendirildi. Senaristliğini, son yılların en önemli gençlik filmlerinden Sınav’ın yaratıcısı ve Kavak Yelleri’nin yazarı Yiğit Güralp’in yaptığı dizinin yazım süreci üç ay sürdü.

İki ay boyunca eğitim

Doludizgin Yıllar’ın ön hazırlıklarında oyuncular dizinin çekimlerinin yapıldığı Ömerli’deki at çiftliğinde iki ay boyunca biniciliğin yanı sıra, at bakımı ve çiftlik hayatı konusunda eğitim aldılar. Yani bütün ekip, tam kadro var güçleriyle bize iyi bir dizi sunabilmek için hazırlandılar. Gelelim öyküsüne. Barış varlıklı bir ailenin tek çocuğudur. Babası Cemal, başarılı bir avukattır. Annesi Saliha ise üniversitede hukuk profesörü. Cemal ve Saliha, Barış’ın hayata bir adım önde başlamasını istemiş ve bunun için onun pek çok alanda bilgi sahibi olarak yetiştirmişlerdir. Barış da onların kendisi için kurduğu hayata harfiyen uymuştur. Anne babasının güdümünde süren hayatında bulduğu tek çıkış noktasıysa, hız tutkusudur.

Barış, okuldaki arkadaşlarının etkisiyle babasının arabasını kaçırıp gezmeye ve arkadaşlarıyla motosiklet yarışlarına katılmaya başlar. Barış, arkadaşının motosikletiyle bir yarışa katılır. Yarış kaza ile biter, delikanlı ölümden döner. Bu olay Cemal ve Saliha’da ciddi bir korku yaratır. Barış uzun bir tedavi süreci geçirir. Anne ve babası onun artık akıllandığını düşünmektedir. Ancak Barış bildiği yoldan gitmekte ve yarışmaya devam etmektedir. Çaresiz anne – baba, çocuğu sonunda bir at çiftliğine gönderirler. Onu, yarış tutkusundan ancak böyle kurtarabileceklerini düşünürler.

Barış da gittiği yerin bir yaz kampı olduğunu düşünerek, teklifi kabul eder. Ancak çiftlik, Barış için tam bir şok olur. Ağır bir iş temposuyla çalışmaya başlar. Bunun üstüne bir de çiftliğin diğer çalışanlarının ona karşı olan küçümser ve horlayıcı tavırları eklenince genç delikanlı iyice çileden çıkar. Barış’ın yolu çiftlikte kendisi gibi çiftliğe yeni gelmiş, göz alacak kadar güzel bir atla kesişir Paşa’yla. Yaz, Barış ve Paşa’nın değişim mevsimi olur. Zamanla çok iyi dost olan Barış ve Paşa, birlikte toyluktan olgunluğa geçerler.

Gençler ekran başına

Barış’ın motosikletle hız yaparak tatmin ettiği o duygusu, at sevgisine dönüşür. Barış, çiftlikte, çalışmanın zorluğunu, emeğin, dostluğun değerini öğrenir. Bundan sonra anne – babasıyla olan ilişkisi de değişecektir. Barış ailesinin kendisinden ne beklediğini, Cemal ve Saliha ise istedikleri gibi bir adam olmayan küçük oğullarının hayattan ne istediğini anlayacaklardır. Gerisi bu gece atv ekranında. Özellikle de gençler ve onları yetiştiren aileler, ekran başına…

Etiketler: , , , , , , , , , , ,

Bu Yazıyı Okuyanlar Bunlarıda Okudular